Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 126
  • 722
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 780
Здрвейте, момичета.
Запишете ме и мен за сватба н 23.08.2020г. - Ловна резиденция Скалско.
Видео - Мирослав Андонов
Водеща - Венета Лазарова
Фото - Драгомир Димитров
Покани и всякакви дребни неща - ФБ страничка “By the love”.

Спрели сме се на цветове за сватбата: blush pink, dusty pink, а кумувете ще са в burgundy.

Без генния съм. Винаги сме си мечтали с кумат ние да си организираме сватбата. Само флористи ще наема.
Взехме и осветление допълнително, защото там има лампички, но съм гледала сватбени видеа който са много тъмни.
Относно организацията в сватбения ден.
Управителката на ресторанта се грижи са всички. Ние няма да имаме църковен брак, а само коктейл, разписване и вечеря. Имам и пълно доверие. Тя е невероятна!

Тази седмица съм си намислила да мина по магазините в Търново за рокля, а другия месец до София.
Това е за сега.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 11:38 от Marchelsi

# 106
  • Мнения: 1 195
Привет момичета,
  Аз нося очила само когато съм на компютъра, макар, че по препоръка на лекаря трябва да съм с тях колкото се може повече, обаче втора година не мога да свикна с тях, пробвах и вариант с лещи, но очите ми пламват- сълзене и зачервяване на макс. Като допълнение страдам и от сухота и всеки ден съм с капки за овлажняване, но проблема не изчезва. Някоя от вас има ли такъв проблем?
  Искам да попитам и един по-страничен въпрос - появявал ли ви се е обрив след проба на рокли?

Аз само за обрива мога да ти споделя, понеже не нося очила.
Та преди години като бях още ученичка бях мерила дрехи в мола и след това развих един обрив, спомогнал му е и отслабналият ми имунитет. Тогава разбрах за един обрив наречен розов лишей(изчетох какво ли не, никой не знае на 100% от какво точно се предизвиква). Излезнаха ми петна по торса, които седяха близо половин година и не минаваха с нищо освен зехтин май...та оттогава много внимавам като меря дрехи и винаги пера преди да обличам.
При теб може и да е просто обикновен обрив де,иди на дерматолог  😁
И на мен ми се появи преди 2 години розов лишей по торса след мерене на дрехи в мола.  На мен личната лекарка ми каза, че са гъбички, пих хапчета и се мазах, то взе че стана по- зле. Е оказа се розов лишей, който съм раздразнила допълнително с тия кремове. Отидох на дерматолог, щеше да припадне като й казах с какво съм се мазала.
Извинявам се за отклонението от темата.
За кратката обиколка по магазини за рокли не съм попадала на видимо мръсни, ама пък знае ли се кой ги е обличал преди нас.

# 107
  • Мнения: 6 872
Marchelsi, и ние ще сме там! Че и ние ще сме с цвета blush! Simple Smile
Управителката наистина е страхотна.
Кого ще наемате за флорист?

# 108
  • Мнения: 582
Ох, момичета, от ресторанта ни искат примерен график по часове. Толкова не ми се занимава, а и защо трябва да им го изпращам толкова рано, когато сватбата ни е на 29-ти май?
Когато тръгна да правя официалния, ще трябва да се свържа с ДЖ и фолклорния състав. В момента мога да напиша някакъв, но като не е финален и не е съгласуван с останалите, каква е логиката от него?

# 109
  • Мнения: 780
Marchelsi, и ние ще сме там! Че и ние ще сме с цвета blush! Simple Smile
Управителката наистина е страхотна.
Кого ще наемате за флорист?

Говорих с Манфлер от Габрово и с няколко флориста в Търново. Много се ядосвам, че не ми дават ориентировачка цена... Ти на кой си се спряла и горе долу имаш ли представа за прички . Ние имаме бюджет от 2000, но това е максимума. И пак ми се виждат много пари.

Коя ви е датата не мога да те намеря във файла. Толкова се радвам, че и ти си там!

# 110
  • Мнения: 1 206
Момичета, аз след малко отивам до Асеновград да разгледам за рокля. Набелязала съм няколко ателиета, въпреки че винаги съм била предубедена за там. Все пак реших, че така или иначе ми е на 10км и не пречи да разгледам преди да ходя към София. После ще дам отзиви за местата, които успеем да посетим.

# 111
  • Мнения: 37
Момичета, аз след малко отивам до Асеновград да разгледам за рокля. Набелязала съм няколко ателиета, въпреки че винаги съм била предубедена за там. Все пак реших, че така или иначе ми е на 10км и не пречи да разгледам преди да ходя към София. После ще дам отзиви за местата, които успеем да посетим.

Моля те, пиши после, от кои бутици си доволна, защото ние с кумата не можем да харесаме рокля за нея и мислим да се пуснем до там да разгледаме.

# 112
  • Мнения: 120
Здравейте момичета! 👰

Да върна малко назад в темата. Една от вас беше споменала за сладък бар . Аз също искам сладък бар и се чудя колко ли ще струва. Ако някоя от вас има такава информация, моля да сподели.

Хубав ден! 🌸

P.S.Нещо такова ми се върти в главата


# 113
  • Мнения: 211
Дали някой флорист може да ми изработи венец (за глава) от изкуствени цветя и можете ли да ми препоръчате някого?

# 114
  • Мнения: 780
Здравейте момичета! 👰

Да върна малко назад в темата. Една от вас беше споменала за сладък бар . Аз също искам сладък бар и се чудя колко ли ще струва. Ако някоя от вас има такава информация, моля да сподели.

Хубав ден! 🌸

P.S.Нещо такова ми се върти в главата




Може би ще струва само цената на самите сладки. Ако искаш цветята  - вазата + букетчето (ако е такова каквото е и на сватбените маси). Между 70-100лв .. само за цветната декорация.

# 115
  • Мнения: 1 755
Момичета , вие какво мислите да подарявате на кумовете?Моите не са двойка и ми е малко трудно...

# 116
  • Мнения: 37
Дали някой флорист може да ми изработи венец (за глава) от изкуствени цветя и можете ли да ми препоръчате някого?

Моята флористка ми предложи венец за коса от естествени ли изкуствени цветя, мога да я питам дали предлага само венец по поръчка, тъй като тя се занимава с цялата украса за сватбата и ритуала.

# 117
  • Мнения: 582
Сменихме декорацията, добавихме едни неща, махнахме други. И като сметнах крайната цена направо ми стана лошо Smiley  Довечера ММ като се прибере не знам как ще му съобщя, че от 850лв стана 2000лв. Чувствам се като Али Реза "Лошо ми е" Weary

# 118
  • Мнения: 780
Сменихме декорацията, добавихме едни неща, махнахме други. И като сметнах крайната цена направо ми стана лошо Smiley  Довечера ММ като се прибере не знам как ще му съобщя, че от 850лв стана 2000лв. Чувствам се като Али Реза "Лошо ми е" Weary
Как така стана 2к. Какво добави? Това е голяма разлика..

# 119
  • Мнения: 582
Сменихме арката за изнесения ритуал, сложихме цветя на масите за гости (предишната идея беше да купим от Димитър Петков и родителите ми да подредят масите) и сложихме украса на едно дървено грозно нещо по средата на ресторанта, за да не изглежда като ковчег.

Говоря в множество число, но всъщност в първо лице единствено число е по-правилно. Grinning

Защо трябваше тези промени, защото се оказа, че арката за изнесен ритуал и украсата зад нас въобще не стават за мястото поради размер, вид, цветове и т.н.  И като сменихме арката и съответно цветята по нея (понеже осъзнах иначе колко грозно ще стои), реших да попитам дали пък няма да е по-добре направо от агенцията да ми украсят масите за гости, за да използват същите цветя.

И си викам вместо да карам родителите ми, шаферката и приятеля ѝ, да увличам и други хора, по-добре да ангажирам тях. Винаги като ставаше дума кой ще подрежда масите и ставаше една паника. После се сетих, че гостите на ММ ще са в хотела и могат да слязат по всяко време и не ми стана удобно, не искам да давам поводи за размисъл, ако се сещате какво имам предвид.
И така от едното на другото и ето ти ги 2 бона.

Общи условия

Активация на акаунт