Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 170
  • 722
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 11
Момичета, а някоя от вас смята ли да кани изпълнител на сватбата? Имате ли представа какви са хонорарите на някои от тях за 30 мин. Повече ми се струва, че отива към концерт, а и ми се иска да е някой, който ще вдигне гостите. Може би се чудя за Стефан Вълдобрев? Няма да имаме народни танцьори или други артисти.

# 421
  • София
  • Мнения: 11 568
Ние няма да имаме известен изпълнител, моя приятелка ще изпълни две песни, но по-скоро за разчувстване, а не за вдигане на гостите. Казах й да са изненада, но тя ми каза, че пее акапелно, така че не вярвам акапелно да е нещо за вдигане на гостите.

За Стефан Вълдобрев не знам дали е вдигащ гостите, аз свързвам песните му по-скоро с друго настроение. Ако имах възможност, бих си поканила Любо и да танцуваме на негова песен, но предполагам, че тарифата му не е евтина. Помня, че преди 3 години приятели уговаряха една чалга певица от известните, тя беше казала 3000 лв мисля за 30 минути. За Стефан Вълдобрев реалистично ми звучи 1000 лв, но нямам представа, само предположение е.

# 422
  • Мнения: 223


Здравейте , отново ! Значи Ния, ако ще е по -рано мисля, че аз ще се бракувам преди теб , но и след това пак да се видим , мисля ,че ще сме едни гуру в форума и ще даваме съвети от първа ръка !

За Стефан Вълдобрев имаше доста солидна сума , една булка беше написала хонорар , но не знам дали е актуална за сватба. Ще прикача снимка .

Чудех се онзи ден дали да чупим чаши, кой ще чисти след това , ако има боси момичета дали би имало вариант да се нарежат Confused  Вие решили ли сте това , дали да го има изобщо , имаше коментар във фейса че било отживелица ! Вие как мислите ?

А по въпроса , имаше момиче , което написа ,че ги приема по -лично нещата и аз съм така . Не мисля ,че е грешно ... в живота съм си такава и вари ме ,печи ме няма променяне .
Както и за обиждането , за себе си разбрах кой държи на мен , кой ми е приятел само на думи и кой ми е роднина само по кръв ( ау тук стана много драматично) Да за някой е една сватба , но това е моята сватба и е един път в живота !!!
  
За бутониерите накрая намерих  на добра цена и такива дето ми харесват , исках малки цветчета , не от тези дето са с три рози в цвета на сватбата , но доста си ми харесват и се чудя дали да взимам на жените гривни - задължително ли е ?  На тези две почивки с това ще се занимавам .

И да се разберем коя как работи и как и е удобно , дали през деня , или по - късният следобяд ?! Аз съм за по -малко и не известно спокойно заведение , но ако си имате любимо и държите не ми е проблем . Просто в по - малките е по -спокойно и ще си обърнем внимание всички .  
 
А и Лондон , кога си идваш ?! BlushAirplane

Извинявайте , пак стана дълго ! Дано ви е приятно за четене ! Pencil2PencilPushpin

# 423
  • Мнения: 1 206
Здравейте, момичета и аз да се отчета докъде стигнахме. Поръчахме покани от by the love, като за родители и кумовете поръчах стъклени. За бутониери и гривнички мислих сама да правя с материали от алиекспрес, но е малко рисково с поръчките.
В търсене съм и на изненада за гостите и може би ще се спра на танцова формация Пловдивъ. Бях на сватба с тяхно участие и ми харесаха. Боряна Денс ме отказа с оферта 480лв за 5 мин 😃
На 2.03 мисля да направим обиколка за рокля в София. Ще помоля момичетата от там за малко помощ с разпределяне на часове и локации, може и на лично. Мисля да посетя Mille Bridal, Ivoire, Areti и The wedding residence. Нямам претенции за реда, в който ще се ги посетя.

# 424
  • Мнения: 582
Хайде да се уговаряме за среща, че скоро започвам едни неща и не знам кога ще имам време. Тази седмица? Давайте по-бърЖе. Grinning

# 425
  • Мнения: 120


Здравейте , отново ! Значи Ния, ако ще е по -рано мисля, че аз ще се бракувам преди теб , но и след това пак да се видим , мисля ,че ще сме едни гуру в форума и ще даваме съвети от първа ръка !

За Стефан Вълдобрев имаше доста солидна сума , една булка беше написала хонорар , но не знам дали е актуална за сватба. Ще прикача снимка .

Чудех се онзи ден дали да чупим чаши, кой ще чисти след това , ако има боси момичета дали би имало вариант да се нарежат Confused  Вие решили ли сте това , дали да го има изобщо , имаше коментар във фейса че било отживелица ! Вие как мислите ?

А по въпроса , имаше момиче , което написа ,че ги приема по -лично нещата и аз съм така . Не мисля ,че е грешно ... в живота съм си такава и вари ме ,печи ме няма променяне .
Както и за обиждането , за себе си разбрах кой държи на мен , кой ми е приятел само на думи и кой ми е роднина само по кръв ( ау тук стана много драматично) Да за някой е една сватба , но това е моята сватба и е един път в живота !!!
  
За бутониерите накрая намерих  на добра цена и такива дето ми харесват , исках малки цветчета , не от тези дето са с три рози в цвета на сватбата , но доста си ми харесват и се чудя дали да взимам на жените гривни - задължително ли е ?  На тези две почивки с това ще се занимавам .

И да се разберем коя как работи и как и е удобно , дали през деня , или по - късният следобяд ?! Аз съм за по -малко и не известно спокойно заведение , но ако си имате любимо и държите не ми е проблем . Просто в по - малките е по -спокойно и ще си обърнем внимание всички .  
 
А и Лондон , кога си идваш ?! BlushAirplane

Извинявайте , пак стана дълго ! Дано ви е приятно за четене ! Pencil2PencilPushpin



Здравей 👰

Идвам си началото на Май . Някой булки вече ще са минали по реда си така, че може и да пропусна първата ви среща. 🙉🙊🙈

Хубав ден 🌸

# 426
  • Мнения: X


Чудех се онзи ден дали да чупим чаши, кой ще чисти след това , ако има боси момичета дали би имало вариант да се нарежат Confused  Вие решили ли сте това , дали да го има изобщо , имаше коментар във фейса че било отживелица ! Вие как мислите ?


На последните сватби, на които съм била, чашите се сложиха в малка платнена торбичка и младожрнците ги настъпиха. Нямаше пръснати стъкла.

# 427
  • София
  • Мнения: 11 568
Не бях чувала за това с чупенето, докато не започнах с организацията. В нашите семейства и сред нашите приятелите ни няма такава традиция, а точно обратната. Пазиш си ги зорко и си пиете на всяка годишнина от тях.

Директно чупене може да е много опасно, ако имате деца или боси.

# 428
  • Мнения: 223
Ния , тея хубавите  чаши се пазят , с панделката , миеш , пиеш не развързваш , а се взимат две обикновени чаши и пиете и хвърляте назад ( счупеното носи щастие ), това за настъпването не го знаех , ще го мисля .

А за сбирката само кажете кога и къде ?

А ти ние като се изпоженим , ще се видим май и ще даваме съвети , поне на мен би ми било приятно ! Hug

# 429
  • Мнения: 43
Здравейте, аз рядко се включвам, но чета редовно Wink
Ние поръчахме поканите на "Дейните моми", вчера ни изпратиха една за одобрение и много ни хареса. Ще пиша пак като получим всички, но за сега съм супер доволна от тях.
Имаме свещи от NCandles - много са красиви.
Взехме си чаши от "Малкия ЦУМ" и там ни ги гравираха, панделката и украсата също от там я взехме.На втория етаж има всякакви дреболийки и аксесоари за сватба.
Харесахме си халки от DUO и тези дни ще ги поръчаме
Имаме 2 месеца до сватбата и с всеки изминал ден се вълувам все повече, естествено ставам и все по-нервна Grin
Ние няма да имаме ергенско и моминско парти. Приятелите на бъдещия ми съпруг казаха, че няма да го оставят така, но да видим. Аз естествено нямам нищо против да излязат и да се забавляват, било то със или без стриптизьорки и т.н.
Някоя беше споменала, че има форма за потвърждение на поканите, и ние имаме, надявам се всички да го попълнят,нооо като ви чета  започвам да се съмнявам, че ще стане както си го представяме

Въпрос: От къде си взехте воал? Търся и от тези надписаните закачалки..

# 430
  • Мнения: 120
Здравейте, момичета и аз да се отчета докъде стигнахме. Поръчахме покани от by the love, като за родители и кумовете поръчах стъклени. За бутониери и гривнички мислих сама да правя с материали от алиекспрес, но е малко рисково с поръчките.
В търсене съм и на изненада за гостите и може би ще се спра на танцова формация Пловдивъ. Бях на сватба с тяхно участие и ми харесаха. Боряна Денс ме отказа с оферта 480лв за 5 мин 😃
На 2.03 мисля да направим обиколка за рокля в София. Ще помоля момичетата от там за малко помощ с разпределяне на часове и локации, може и на лично. Мисля да посетя Mille Bridal, Ivoire, Areti и The wedding residence. Нямам претенции за реда, в който ще се ги посетя.

Здравей 👰

Относно Пловдивъ колко парички ти казаха за сватбата и времетраенето .

Хубав ден ! 🌸

# 431
  • Мнения: 1 195
Sunflower доколкото знам в сватбения център има воали на прилични цени. Закачалки си поръчах от Royal stickers, качих снимка в някоя от предишните страници. Luxevent също предлагат.

# 432
  • Мнения: 6 873
В Сватбен център гледах воали около 120-130 лева.
Чета, че доста дами си купуват от Алиекспрес.
Аз гледах закачалки на цени между 12 и 20 лева на няколко места. Струва ми се твърде скъпо.

# 433
  • Мнения: 120
Аз няма да мога да присъствам на срещата, понеже не съм от София. Ще разказвате после как е минало... За чупенето на чашите съм го виждала по сватби, но беше 90-те години, незнаех че още е "модерно", но си е и опасно.

Sunflower, аз си поръчах три воала от Алиекспрес, но беше есента преди коронавируса. Два къси и един дълъг (подобен на който пробвах в бутика заедно с роклята - за по 5 и 20 лв.) Понеже незнам още с какъв ще бъда. Ако съм с дългият, късите може да ги използваме за декорацията. Голяма част от декорацията съм я поръчвала от Алито бутонери, късметчета, тюлове, пликове за поканите, подаръци за гостите. На брат ми за сватбата по-миналата година даже и поканите ги поръчах от там.

# 434
  • София
  • Мнения: 11 568
malinka92, сега разбрах, беше ми чудно как даваме немалко пари за чаши, избираме ги внимателно и после да ги чупим. Grinning

Забравих, че нагоре имаше коментар за Боряна денс, по принцип ги разбирам защо държат такива цени, все пак те сигурно имат по 2 изпълнения за уикенд, а подготовка и изплащането на костюмите може би не е евтино, поне така ми каза приятел осветител. Цените са им съпоставими с по-неизвестен певец. Предполагам, че цената е 500 лв за 5 минути, защото е извън София или пък не знам, може би зависи и от датата дали е желана, а може и да си ги наглася спрямо мястото, както правят доста от посредниците, с които отказах да работя. При нас е толкова за 10 минути.
Другите ми опции бяха жива музика тип трио/квартет - цигулки и виолончело, но за тях цената беше 2000 лв за 30 минути, а и сменихме концепцията на сватбата, първо искахме съвсем лежерна. Иначе не е ниска сумата, мисля, че ансамбъл може да се намери на по-бюджетна цена, те имат по-малка инвестиция в костюмите, използват ги и по други събития все пак, а и конкуренцията е голяма, но пак зависи, ако човек иска най-известните или Николина Чакърдъкова, пак ще е висока сумата.
Дано поне изненадата ни им хареса на гостите и момичетата да се постараят, че иначе няма да си е заслужавало наистина и ще ме е яд тогава.

За воала, вчера бях в Сватбения център и тези, които аз видях бяха 100+ лв за къс с дантела, нещо не видях дългите изложени, а бях с ММ и не исках да питам и да пробвам пред него. Моят мисля да е откъдето и роклята и е дълъг, без дантела обаче и струва 100 лв. Чудя се евентуално от друг магазин да го взема, може би по Пиротска, но пък дали ще нацеля цвят, който да си отива с роклята, понеже тя не е бяла. Знаете ли там как вървят дългите?

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 16:34 от Niya-

Общи условия

Активация на акаунт