Подготовка за малкия човек - тема 10

  • 36 906
  • 744
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 83
Здравейте,за първи път пиша тук искам да попитам има ли някоя мама,която е от Варна и знае в окръжна-родилното как искат комплектите с пелени които остават за отделението да са изпрани и изгладени или както са в затворено състоение да им ги дам ?

# 166
  • Мнения: 15 356
В АГ ги искат изпрани и изгладени,предполагам и в окръжна.

# 167
  • София
  • Мнения: 39 744
Здравейте,за първи път пиша тук искам да попитам има ли някоя мама,която е от Варна и знае в окръжна-родилното как искат комплектите с пелени които остават за отделението да са изпрани и изгладени или както са в затворено състоение да им ги дам ?
Попитайте в тази тема Окръжна болница Варна - тема 9

# 168
  • Мнения: 884
Момичета в другата тема за априлските бебета повдигнах въпроса с обличането,тъй като в един магазин продавачката ме озадачи с това как трябвало да го обличам. Бях взела доста бодита с дълъг ръкав и после се усетих,че трябва да има още части 😁 Отидох да си търся към тези бодита ританки,но там продавачката ми каза,че трябвало бебето да се облича с боди с дълъг ръкав блузка с дълъг ръкав и ританки. Аз си представях боди с дълъг ръкав и ританки,не знам защо. Родена съм началото на май, а се очаква да родя края на април. Майка ми не ми казва с какво ме е обличала,и аз не знам. Другото което си мислех е,че трябва да е с боди с дълъг ръкав ританки и елеченце и естествено одеалце. Вие как мислите? И някъде бяха пускани примерни картинки с какво трябва да е облечено бебето според температурата,но не се сещам къде,а в интернет не ми излизат.

# 169
  • Мнения: 3 938
Много зависи какво е времето. Дъщеря ми се роди средата на септември и вкъщи беше с боди с дълъг ръкав и ританки. Спеше с боди с къс ръкав и гащеризонче. Навън я обличахме повече. И, да - винаги беше завита с одеалце.

Ако е по-хладно може с друга блузка отгоре или жилетка/ елече.

# 170
  • Мнения: 416
Много, много стар съвет е бебето да се облича с една дрешка повече от възрастен, т.е. ако Вие сте с блуза с дълъг ръкав, то трябва да е с боди и блузка/жилетка отгоре. В началото бебетата са с много несъвършена терморегулация, доверете се и на майчинското си чувство, то няма да Ви подведе 🙂

# 171
  • Мнения: 35 106
Основно го обличах с боди с къс ръкав  и гащеризон (ромпър). С дълъг ръкав + панталон / ританки ми беше трудно за смяна на памперса.

# 172
  • Мнения: 5 563
Родих в началото на май месец и го обличах с боди с къс ръкав и ромпър. Навън беше завит с одеалце. После като посвикна в началото на юни минахме директно на къс ръкав (без нищо отдолу) и къси панталонки, бос и евентуално завит с муселинова пелена, ако духа.  В момента го обличам с потник, тънка блузка и панталонче, навън е със зимно якенце или космонавт. Старая се да не го навличам. Ако ми се стори сега, че му е хладно му слагам и жилетка или елече.

# 173
  • Мнения: 884
Много, много стар съвет е бебето да се облича с една дрешка повече от възрастен, т.е. ако Вие сте с блуза с дълъг ръкав, то трябва да е с боди и блузка/жилетка отгоре. В началото бебетата са с много несъвършена терморегулация, доверете се и на майчинското си чувство, то няма да Ви подведе 🙂
И аз по това мислих да се водя. И ще се де.

# 174
  • Мнения: 35 106
И не се панирайте от студени ръце и крака Simple Smile Отначало са си така.. и много кихат Simple Smile

# 175
  • София
  • Мнения: 3 835
Аз пък съм се размислила за това, че бебетата спят с открити ръчички, най-често вдигнати нагоре. Повечето спални чувалчета са без ръкави, което предполага да му се облича по-дебела бузка. А може би трябва да е с якичка по вратлето, защото и то остава открито.
С одеалце пак са му открити ръчичките. Обаче пък с боди, памперс и блуза + чувал(одеяло) ще му се свари корема...
Аз съм си зиморничава, но сега с бременността развих обратния синдром, явно хормоните действат, та не знам вече коя температура е нормална, че да се водя по нея.

# 176
  • Мнения: 35 106
И аз след бременността спрях да съм зиморничава. Преди се навличах , сега не търпя. Максимума ми е риза с 3/4 ръкав. Пуловер обличам веднъж в година. Хич не съм мислила дали му е студено на ръцете. В нас е топличко и си спеше с боди с къс ръкав , ромпър и одеалце отгоре.

# 177
  • Мнения: 884
Аз от както забременях станах много топла. Все ми е топло,че понякога горещо,а по принцип съм с много студени ръце и крака и все гледам да се стопля някъде. Дано да остана така. Въпреки това,пак ми е същото мнението за обличането.

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Термина ми е май месец, но може и април да родя. Приготвила съм за начало бодита с къс ръкав и памучни гащеризони/ромпъри. Те ми бяха най-удобни преди и сега пак заложих основно на тях.

# 179
  • София
  • Мнения: 1 456
Фен съм на чувалите. И с двете ми деца ползвам. В момента бебето е с боди с дълъг ръкав и в зимния чувал при температура около 21 градуса. През деня е с боди с дълъг ръкав и ританки или само с  ромпър.

Общи условия

Активация на акаунт