Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес?

  • 26 484
  • 757
  •   1
Отговори
# 195
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
За тази вечер вечерята е копривена супа.

# 196
  • Мнения: 5 315
Закуска - пак "пиците"
Обяд - доядох супата топчета
Вечеря - зеле на фурна с пушено месо

# 197
  • София
  • Мнения: 1 139
Пърленки, тиквички с млечен сос и лазаня за днес. За утре ще приготвя кифлички с шоколад за закуска и телешки гювеч в слоу кукъра.

# 198
  • Мнения: 3 385
И аз правих пържени тиквички с чеснов сос, още пържени картофки и кебапчета на скара.
Много мразя да я мия пустата скара, но всичко, печено на нея ми е адски вкусно. 😁

# 199
  • Мнения: 2 310
Към наденицата добавям и ориз с морков и грах.

# 200
  • Мнения: 947
Принцеси с яйца и сирене.
Гъбена супа, Чеснова багета, Тиквеник.
Печено пиле с картофи, Селска салата, Млечна салата, Таратор, Плодови шишчета.

# 201
  • София
  • Мнения: 3 098
Вчера направих яхния с картофи и свинско месо в гювеча. Като предната с пилешко. Много ми харесват манджичките в него. Хем става вкусно, хем не му баеш и няма да загори.
+ Палачинки, които доядохме за закуска днес. Довечера ще доядем яхнията, а за утре може би оризче. Simple Smile

# 202
  • Мнения: 2 310
Днес само закуска - сандвичи на пресата. Иначе ще се дояжда.

# 203
  • Бургас
  • Мнения: 16 097
Имам боб, кюфтета, долни бутчета с картофки, ябълков сладкиш, бисквитена торта.
Само салатка домати и краставици ще направя за вечеря.

# 204
  • Мнения: 3 385
Аз готвя боб със свински ребра. Туршия салата. Сладък салам - десерт.

Допълвам снимка на сладкия салам, чуден стана:
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 21:08 от Аркадия

# 205
  • Мнения: 4 859
кашкавалени сандвичи Бордовски
6-8  броя

150 гр. кашкавал
5 с.л. зехтин  (олио)
2 с.л. брашно
100 мл. вода.

6 - 8 филии хляб (типов, пълнозърнест, ръжен)
шарена сол

Кашкавала се настъргва на средно ренде. Добавят се всички останали продукти и сместа се разбърква енергично. Разпределя се върху филиите хляб, размазва се внимателно с нож. Сандвичите се пекат на парти грил до зачервяване на кашкавала. Поднасят се веднага, поръсени с шарена сол.

Копирам точната рецепта ,правя ги с олио и на бял хляб,по-различни са от филии запечени само с кашкавал ,правим тройна доза Flushed А и пека в голямата тава на фурната на горен реотан.

Закуска - сандвичи на пресата с луканка ,кашкавал и лютеница ,айрян и кафе
Обяд-бурито със свинска кайма,чушки,боб и царевица,гуакамоле и заквасена сметана
Вечеря-запеканка с картофи,шунка,сметана и кашкавал ,таратор
Млечен/черен шоколад в бутер тесто

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 12:39 от lady_gothic

# 206
  • гр. Раковски
  • Мнения: 280
Охх... цял ден си блъскам главата какво да сготвя за вечеря...мъка ми е това всеки ден Grinning Късно влязох да проверя тук и вече няма време да тичам за тиквички със сос, че много ми се доядоха като ги прочетох тук, та остават за утре. Пък днес мързеливата.. ще пържа праз с яйца Grinning А днес за обяд си дояждах варивото/кисело зеле със свинско месо/ от снощи.

В темата има толкова хубави и интересни идеи за разнообразяване на хапването вкъщи дори и с храни, които никога не съм опитвала. Благодаря ви! Надявам се да намеря кураж и време и да изпробвам нещо ново и да експериментирам Simple Smile

# 207
  • Мнения: 7 260
Телешки кебап, ориз за гарнитура, салата айсберг, краставица, лук, маслини и копър.

# 208
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Закуска: кисело мляко със сладко от сушени червени боровинки и банан
СЗ: кокосов кекс
Вечеря: тиквички с ориз за детето, за нас чист ориз, наденица и домашен суджук на грил тиган

# 209
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
За вечеря днес ще има пиле с ориз на фурна, салата зеле и моркови, печени чушки с чесън и магданоз. За десерт фъдж с орехи.

Общи условия

Активация на акаунт