Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес?

  • 26 486
  • 757
  •   1
Отговори
# 120
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз готвя за нас с ММ и детето, което понякога изяжда порция, колкото нас. 😂Аз дебелея най-много, ако ям повечко сладко, затова сега съм го ограничила, но пък тесто и пържено хапвам бая. Абе, да ни е сладко, в друг живот ще сме слаби. Trollface

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 11:11 от DespicableMe

# 121
  • Мнения: 947
Вчера - Каманак People Angel Joy /качамак с масло и сирене.
Супа със сьомга, Фокача с маслини, черита и риган, Сладка царевица с масло, Печени ябълки с канела.
Свински вратни пържоли на фурна, Селска салата, Панирани броколи с чеснов сос, Цитруси за десерт.
Днес - Бутер банички със сирена + добавки.
Яхния с грах, моркови и малки картофчета, Таратор, Торта ”Парадизо” + кисело мляко за десерт.
Свински дроб по селски, Салата зеле с моркови и целина, Туршия, Банани с топинг за десерт.

# 122
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Пача от крачета за ММ,а за мен пържен салам с картофена салата.
В момента втасва козунак със стафиди,сушени боровинки и локум.

# 123
  • Мнения: 2 310
Днес шницели от кайма и картофена салата.

# 124
  • Мнения: 3 385
Закуска: мляко с бисквити;
Както и предусещах, семейството някак избягваше заешкото. Хем беше нарязано на порции. Не знам дали изобщо ще купя пак. Сега остава да си погледаме прасенца и пиленца 🤣
Не ми се хвърляше месото. Накъсах и трансформирах в зелен боб яхния. Ако и тя замине неядена, ще сме на сандвичи, затворени в тостер-пресата.
Почивам и ми се ще някакъв десерт да направя. Ако не се спра на нещо по-интересно, поне кекс ще направя. Но още обмислям 😁

Допълвам: пека кекс с орехи

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 17:06 от Аркадия

# 125
  • Мнения: 1 915
Закуска: Сандвичи с шунка и топено сирене. Мандарини.
Обяд: Зеленчукова крем супа. Кренвирши с кашкавал и гарнитура от пресен домат. Запеканка от картофи, шунка, синьо сирене и майонеза. Домашен компот от ягоди.
Вечеря: Яйца по панагюрски. Кисело мляко със сладко от смокини.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 098
Закусих сандвичи със салам и кашкавал.

Обяда още не съм го измислила. Но за вечеря ще има боб и карначета.

# 127
  • Мнения: 11 735
Питка с масло и сирене, боб яхния, пържени кюфтета, доматена салата (от буркан) с лук и магданоз и любимата линцер пита, този път със сладко от ягоди.

# 128
  • Мнения: 11 984
Мереленда, дай рецептата за линцер пита.

# 129
  • Мнения: 11 735
Мереленда, дай рецептата за линцер пита.
С дюлево желе става убиец, ама го изядохме. Сега направих със сладко от ягоди. Би следвало и с други сладка да е супер Simple Smile
https://vkusenden.blogspot.com/2018/02/blog-post_91.html

# 130
  • Мнения: 4 859
Закуска -макарони на фурна  с пр.мляко,яйца,сирене и захар,компот кайсии,кафе
Обяд-качамак,пилешки дробчета с карамелизиран лук,пукани люти чушлета,салата домати ,маслини,печени чушки,чесън и катък
Вечеря- пилешки крилца с картофи на фурна ,пържени тиквички с млечен сос и шопска салата

Моят мъж яде много ,брат му също ,баща му....по два хляба понякога на ден заминават ....Ами не качват и това си е Rage Аз не съм в спортна форма ,омръзнало ми е от диети и режими,категори.. ,иначе си се харесвам Joy,е с мускули повече ,ама да ям и готвя ми е едно от любимите неща .Слава богу никой от семейството не е с наднормено тегло ,но пък определено не се храним здравословно Flushed

# 131
  • София
  • Мнения: 1 139
Руска салата вариация с кисела ябълка и лук;
моето  "гуакамоле" ( авокадо, сирене, лимонов сок, чесън, малко сол); картофено- доматената яхния също измислена от мен в миг на мързел; 😎😎
ванилов пудинг с боровинки

Да се допълня- ще има и шкембе- чорба.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 15:22 от *Elena*

# 132
  • Мнения: 890
Снощи ямболска мусака, днес пържоли с гъбвн сос

# 133
  • Мнения: 1 076
Дояждаме от вчера. С двама мъже - единият трябва да качва, другият да сваля, ами не ми е лесно. Аз съм по средата, държа +-2 кг. Та доядоха ми се макарони на фурна, ще си ги ям. Подозирам, че ще ме подяждат.

# 134
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Закуска: овесени каши с мляко, ванилия, канела, банан, авокадо и с малини
Обяд: гофрети от тиквички и топчета от сирене, краставица, чесън и маслини
Вечеря: булгур с чери доматчета, скумрия на скара, пържени картофи и салата от домати, царевица, рулца от раци и различни сосове

Общи условия

Активация на акаунт