не е честно....искам да кърмя

  • 1 111
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Shali, да на една и съща везна я мериме. Винаги я събличаме голичка без памперс, защото в кабинета е ужасна жега. Но честно казано за яденето не съм се замисляла. Вчерашното теглене беше след 1/2 бурканче зеленчуково пюре. Изяде го докато чакахме реда си, защото даде много зор и нямаше как. Но въпреки това за месец и половина тя свали от 8.200 на 7.620  Sad

# 16
  • Мнения: 7 106
Да,това е неприятно но си има причина и трябва да я откриеш.На шестия месец как ви бяха изследванията и хемоглобина?
Разгледах ви "менюто" и ми се струва,че доста са ви големи паузите между храненията.Защо не пробваш да сгъстиш кърменията на 3 часа примерно, като на обяд си даваш зеленчуковото пюренце.Защото гледам първото ви хранене е в 6,30,а следващото чак 11,00,това са почти четири часа и половина.Ако между тях даваш сокче или пюре , спри ги и предлагай гърдата на тяхно място.Пък като почне да наддава нормално,винаги можете да се върнете на стария си режим.Сега ще ти кажа как е при нас.
6,00 -6,30 кърма
9,30  кърма
към 11 давам 30-40 гр.сок (тя не иска повече)
12,30 - 120-150 гр. зеленчуково или месно
след 1 час кърмя колкото иска
17,00 - каша или кърма с пасиран плод или пл.пюре
20,30 кърма
и няколко нощни замезвания

Беба вече е голяма,така че според мен нищо не пречи да си правиш през ден-два фрешове от портокал,грейпфут и киви.Също така аз пия поне веднъж дневно сок от ябълка и морков,някой път слагам и червено цвекло или зеле.Ям и много банани.Пия бирена мая.Ами това е!
Успокой се и мисля,че ще намерите решение на проблема.Ако кърмата в даден период ставаше нехранителна,то всички бебета щяха да спрат да наддават.

# 17
  • Мнения: 3 927
сетих се нещо:
понеже моята бебка качваше до 8-я месец неравномерно се бях засилила да я водя на частен преглед (като че ли на частно обръщат повече внимание). но понеже всичко й е наред, спокойно ми е детето, здрава е, жизнена, дори неудържима понякога Wink , се отказах. можеше пък другото мнение да ме обърка....но бебка не е отслабвала.
защо не я заведеш на преглед при друг педиатър. може в твоя случай точно едно второ мнение да е от полза?!

# 18
  • Мнения: 1 341
Цитат на: Shali
На шестия месец как ви бяха изследванията и хемоглобина?

много добри - 112
Цитат на: Shali
Разгледах ви "менюто" и ми се струва,че доста са ви големи паузите между храненията.Защо не пробваш да сгъстиш кърменията на 3 часа примерно,

Тя сключва устнички и се върти  ине ми дава нищо да й сложа в устата. Преди я хранех в 10 сутринта, но сега отиваме чак на 11
Цитат на: Shali
Беба вече е голяма,така че според мен нищо не пречи да си правиш през ден-два фрешове от портокал,грейпфут и киви. .
не си правя фрешове, но пък обожавам тези плодове и си ги ям. Ям по 1 портокал, 1-2- кивита, ябълки задължително
Цитат на: Shali
Успокой се и мисля,че ще намерите решение на проблема.

определено отговорите в темата ме поуспокоиха. Мисля след една седмица да отида да й направя ново замерване накг..
Цитат на: Taneto
сетих се нещо:
понеже моята бебка качваше до 8-я месец неравномерно се бях засилила да я водя на частен преглед (като че ли на частно обръщат повече внимание). защо не я заведеш на преглед при друг педиатър. може в твоя случай точно едно второ мнение да е от полза?!

Аз ходя само на частет прием и имам голямо доверие на педиатърката (въпреки, че има неща, с които не съм съгласна снея). Но тя е от хората, на които може да й кажеш и тя го приема и го прави по начина, по който майката иска. А за второ мнение, ще си помисля. Мисля, че Вие ме поуспокоихте и ми дадохте много логични отговори, за което Ви благодаря

Общи условия

Активация на акаунт