Любители на котки - Тема 142

  • 34 965
  • 763
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 3 776


Хубав е животът на котките

# 481
  • София
  • Мнения: 1 247
За съжаление в момента у дома нямам котка... обожавам котки! Обичам всички животни. За сметка на това около нас има доста бездомничета, за които се грижим редовно. Живеем на 1-ви етаж и те се качват на прозореца, където винаги има оставена храна и купа с вода за тях. Повечето са кастрирани. Днес ще Ви покажа и една от красотите, която обича да ни наблюдава. Плашлива е, не дава да се гали и по-добре, за да може да оцелее.

# 482
  • Мнения: 1 111
Напълних пак очи, много са сладки всички маймунчета.
Стоянова, страхотна е котана!
  Ето го и моето мяукащо звече

# 483
  • Мнения: 701
Страшно е красива котаната.

# 484
  • София
  • Мнения: 4 714
Напълнихте ми душата с красота. Heart
Това е темата : покажи ми красота, не другата "истинската".

# 485
  • София
  • Мнения: 16 193
И аз точно така я усещам темата: всяка снимка показва съвършената красота. А как обожавам тези меки топли подвити лапички (Барни нали не подвива дясната лапа, та като видя две подвити, и ми става много мило).

# 486
  • Мнения: 1 517
Cat bridge 😁🐈🐈

# 487
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Едното таби като бебе :
Скрит текст:
и другото таби:
Скрит текст:

MayyaI, нещо ново за мен - и рижите ли са табита? Мислех си, че само класическите "тигърчета" - като Васко, който в момента ме придружава в пътуване. Ето го и табито Васко, похапващ прясна салатка.




Дуся е на гости при котака Шишо, и не страда особено за нас.

# 488
  • София
  • Мнения: 4 714

MayyaI, нещо ново за мен - и рижите ли са табита?

Според Таня и дадения линк към уикипедия, всички с "М" на челото са таби, защото това е окраска. Никъде не пише какъв цвят трябва да е.
Нейната Боги на цвят е като моя Мър.


Всички тигърчета са таби - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B1%D0%B8 И всички имали "М" на челото. Laughing  И ти си имаш таби. А аз цели три.  Wink

На Боги шарката е нещо като завита спирала. 

Как е Васко Heart, освен че те придружава?

# 489
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Здравейте! Не съм писала тук, но не знам къде да питам... Имаме две мъжки котета на по 7 месеца и днес видях първото маркиране. Мога ли да изчакам 3-4 дни за кастриране или ще свикнат с навика? Единият е леко разхлабен и трябва да го доизлекувам.

# 490
  • София
  • Мнения: 4 714

Аз бих нарекла тази снимка Пазители. Heart   


malina_m, няма никакъв проблем да изчакаш много повече от 3-4 дни. Не свикват толкова бързо. Маркирането в повечето случаи е при повече от 1 котарак.
 Колкото и да е лека, все пак е операция. Има стрес от ходенето до ВЕТ, упойка имаш,  постоперативен период, нека ВЕТ прецени дали е напълно здраво котарачето, което ще оперираш, избери си оператор, говори с него как и какво ще отстранява, колко време ще го оперират, колко ще струва, доизлекувай болничкият.
Успех!

# 491
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря, MayyaI!

А някакви съвети за следващите дни? Колко често се случва това маркиране? Питам, защото много хора ми обясняват колко е ужасно и се чисти трудно, а те после си го подушват и продължават Sad

# 492
  • София
  • Мнения: 4 714
Може да е инцидентно, но вероятно ще остане за постоянно. Показва, че е негова територия.
Освен да чистиш и използваш обезмирисители, аз за друго не се сещам.
Скрит текст:
Да разкажа една смешна история. ММ маха батерията не единия комп, слага я в торбичка, ама все забравя да вземе. И аз в един момент отивам да я покажа. Отваря човека торбичката и някак се намръщва. Мислех, че заради особеността на батерията, а то се оказва, че Мърчо се изпикал в торбата, ама ако не я отвориш и доближиш до нея, не мирише на котешко. Joy А той никога не е маркирал. Как е успял да го направи, така и не се разбра.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 12:12 от MayyaI

# 493
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Хехе, некастрираният съседски котарак Първан беше се изпикал в кутията за хляб. Laughing

# 494
  • София
  • Мнения: 13 141
Малина, в началото не го правят толкова често, но никой не дава гаранция, че няма да го направи пак. Прибери обувки и чанти. Най-често те са засегнати, защото излизайки навън разширяват територията. А кожата наистина много трудно може да се почисти. И не се притеснявай за навиците! И 2-3 месеца да маркира, пак не става навик. Трябва да е много по-дълго. Излекувай добре котето и тогава го кастрирай. След това най-вероятно ще спре от раз, но някои маркират още малко, докато хормоните не се укротят напълно.

Погледни на първа страница. Там има съвет как се чисти маркирано. Имай предвид, че от вода се усилва. Природата така го е измислила, че като вали дъжд да се усилва миризмата. Laughing Но с дрехите няма проблем. Изпират се идеално.

Отново препрочетох статията в Уикипедия. Не бях обърнала внимание на последното изречение: "Няма рижава котка без таби окраска." Laughing Всички рижковци са табита.   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт