Любители на котки - Тема 142

  • 34 957
  • 763
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 10 598
Хора, нещо изключително важно:

Има нов начин за профилактично диагностициране на ХБН - Симетричен диметиларгинин (SDMA на английски), който позволява ранно засичане на патология, още преди да се е качил креатинина, който се наблюдава при вече 75% увреден бъбрек. И в момента в България изследването на SDMA го има само в Бургас.



https://m.facebook.com/photo.php?fbid=417978942367452&id=166 … amp;__tn__=%2B%3D

# 526
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Леле, какво мяукане - направо грачене Satisfied сладурче сладко
https://www.facebook.com/100025037778000/videos/601727160671871/ … wNDQ0MTYwODc3MDk/

# 527
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ей това са ушаци. Joy
Голям сладур е.

# 528
  • София
  • Мнения: 4 714
Ушаците са страховити. Joy Това някаква порода ли е?
Мъчока се учуди на мяукането.

Не е единствено от самосебе си, с годините да израсне страховете си. Много сме го носили на ръце и приближавали към това от което се страхува, галя го и му говоря, не че много ме разбира Joy Наученото за дресировка на куче помага, макар че с котка е много по-трудно и дълго. Моя позната беше стигнала до там да ближе малко почти новородено и изхвърлено коте да го учи да се почиства. Аз не бих стигнала до там, гнус ме е. Това най-вече към Ивекс. Hug

# 529
  • София
  • Мнения: 13 141
Ушаците са страховити. Joy Това някаква порода ли е?
Ориенталска късокосместа. Но на тази порода ушите обикновено са големи, но не чак като на прилепче. Тези се появиха в последните години и ми се струва, че е някаква селекция на ориенталската. Иначе това ми е едно от любимите семейства https://www.facebook.com/pg/DobbyTheCat1/about/?ref=page_internal и си пише, че са ориенталска късокосместа.

Но да си призная, знам ги само на външен вид. За пръв път чувам глас на ориенталска котка и съм направо разтърсена. hahaha hahaha hahaha  Дали всички са такива? Laughing

# 530
  • Мнения: 1 153
Порода Ликой

Порода Ликой - ужасяващи са, прилича ми на плъх.

# 531
  • София
  • Мнения: 4 714
Таня, Teya75, благодаря! Странни са ми някак. Каква е целта да се уголемяват така ушите? Едва ли по-голямото по размер ухо чува по-добре.

Котката от фейса може да е изяла голямата кутия със сладолед на стопаните си, затова да звучи така. Joy Stuck Out Tongue Winking Eye
Не мога да ги оприлича на прилеп, може би защото прилепи на живо съм виждала само в Бали? Тук по пещерите са малки и се крият, пък и на тъмно хич не се виждат. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 532
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Може да съм луда, но не бих го "близала". Joy
Котка трудно се дресира, не са като кучетата, своенравни и саможиви са, поне знае като му каже не, засега доволно.

# 533
  • София
  • Мнения: 4 714
И аз се нареждам в отбора на лудите. Stuck Out Tongue Winking Eye
Да, много е трудно с котка, ама на мен ми става тъжно понякога. Кучетата излизат, имат си приятели и неприятели, общуват с всякакви същества, докато нашите "затворничета" си имат  само нас, скоро гледах как 2 малки братчета ли сестричета ли си играят, улични. Имат си майка, баща. Нашите, горките чакат само нас.

# 534
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Така е, заради това бих искала втора котка, но засега сме само на "искам", първо трябва да се настроим психически и като дойде подходящото време да действаме. Топче беше единак, мразеше да му се пречкаме, уединяваше се и си дремеше цял ден, Ушатото пък само търси компанията ни.

# 535
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Много пъти с ММ сме се "драскали" на тема "Горката котка-затворник в апартамент". Ми затваря си очите пред това, което се случва на бездомните и изхвърлени домашни котки, а и аз му спестявам всичко, което мерна във Фейса. Рафаела е хваната на ръба на бордюра преди да скочи между колите, а на Нала е избито цялото семейство, само тя е оцеляла. Предпочитам да дам всичко на котка-затворник вместо да зъзне, да гладува и да е под непрестанни заплахи. И аз искам много неща, ама мирувам.

# 536
  • София
  • Мнения: 4 714
Не мога да си позволя да взема втора котка, аз него не исках, просто се влюбих и не можех да го върна. И без това стои сам по десетина  дни на месец, второ няма ад е човешко някак. Никакво време няма да остане за 2-ро.

# 537
  • София
  • Мнения: 16 193
A аз просто ревнувам "по съвместителство": не мога да си представя как Барни ще ни дели с друга котка вкъщи.

# 538
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Затова и осиновихме, за да дадем шанс, едно е и е нищо, но....
Душата ми се къса за бездомните душици, коте или куче няма значение, но не мога да помогна и съм безсилна, а те вина нямат.

# 539
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Затова и осиновихме, за да дадем шанс, едно е и е нищо, но....
Хайде сега, нищо било. Един щастлив и глезен котарак повече нищо ли е?

Общи условия

Активация на акаунт