Любители на котки - Тема 142

  • 34 946
  • 763
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 88
Танче +100 за поста ти.
Трябва да има заглавно указание в първия пост на темата - Не хранете котките само със суха храна! Особено мъжките!!!

Мая, макар и женска, задължително има купичка мокра храна размесена с водичка, понякога става като супа Joy, особено размесения пастет, но така тя си изсърбва всичко. Даже първо сърба течността и после дояжда парченцата или пастета. Аз и парченцата мачкам, че инак пада една игра с храната и основно килима го отнася. Joy

Пп Вашите котки мляскат ли като се хранят? Мая, английската аристократка, дето налита на чай, така мляска като яде, че може да разяде и злоядо дете. Joy

Хахахаха, много ме разсмя края на поста😂😂😂
Ние много мляскаме, понякога дори примесено с мъркане... Чак се чудя как може да извършва всички тези функции в едно 😂

А вие хъркате ли? 😁
Ние понякога хъркаме, но когато се случи   се чува един звук като грухтене 😁

# 601
  • Мнения: 15 309
Неее, ние сме дами, какво говориш ти, как ще хъркаме, само мляскаме, един порок стига. Joy

Каквоооо, мляскам ли:

Объркала си се стрино Джастева. Туй е звука на храната, мари. Joy

Пп Преди време имахме, по скоро родителите ми имаха взет на доотглеждане възрастен котарак, който хъркаше като заклан като спеше, но нямаше глисти или някакви други екстри. Просто си беше "хъркалце". Милият ми той, още не мога да го прежаля. Беше съвършен прекрасник.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 16:26 от Джаста Праста

# 602
  • Мнения: 7 933
Джаста, голяма е сладурана Animal Heart Eyes Cat
Нашата Маша (която идва от кофа за боклук) се оказа с доста претенции за сървайвър принцеса. Simple Smile  Течна храна пакетчета (всякакви съм пробвала) не харесва. Смесени с гранули - съвсем. Почва да ги зарива. Ако кучето обаче отиде да ѝ ги яде, му скача на главата и си ги пази. Риба тон, не яде. Печена риба всякаква на скара обаче, похапва с наслада. Като не ѝ хареса предложената от мен храна (поне 2 вида) отива и яде от на кучето храната. Луда е по едни рибешки бисквитки и като свършат реве до празната кутия, в която ги слагам с най-жалния звук, на който е способна. Яде спанак. И разни други странности. Давам да опитва всичко.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 19:06 от anonymiss

# 603
  • София
  • Мнения: 9 532
Възможно ли е Елза да маркира? Нали само мъжките маркират територия, или съм в грешка? При това е кастрирана. Въпросът ми произлиза от следната ситуация. От известно време Елза се изпишква понякога в канала на мивката в банята. Първо реших, че не й е почистена тоалетната, но като проверих си беше чиста. Понякога пишка в котешката си тоалетна, друг път - в канала и то при чиста котешка тоалетна. Помислих си, че маркира, защото на долните етажи има кучета и явно когато не могат да ги разходят, стопаните им позволяват да пишкат в канала. В тези случаи през канала достига миризма на животинска урина и като се замисля май Елза точно тогава пишка в канала - сякаш, за да им покаже, че това си е нейната къща. До сифона Елза няма достъп, защото се намира зад плъзгаща врата и затова пишка в канала на мивката. А миризмата от съседите  се чувства и през сифона, и през мивката.

# 604
  • Мнения: 15 309
Ахаха, anonymiss, ти утрепа рибата Joy с последната снимка. Твоята Маша освен всичко друго налита и на кучешки главички, а?! Страшна котанка Heart Eyes, а втората снимка е уникална.

Леле, толкова са готини тия наши котаци и всеки със своите неповторими особености. Да са ни живи и здрави уникалните космати съвършенства. Heart

Панде, напиши в Гуглето: "Женските котки маркират ли?" и ще ти излезнат стари теми във форума и друго инфо. Поразгледай. Опциите са територия, сърдене на стопаните за нещо или евентуален здравословен проблем, но в твоя случай мисля, че е указване/показване/защита на територия.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 16:46 от Джаста Праста

# 605
  • Мнения: 3 118
И мойта Маша много сладко мляска. Simple Smile
Гурме Голд.
Иначе обича маслини, риба тон, а един ден пи от водата на консерва грах...

# 606
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
О, Пити, здравей

# 607
  • Мнения: 1 622
И Ая от няколко месеца предпочита само мокра храна. Сухата я яде с отвращение, когато не сме си в къщи.
Тя не мляска, не хърка, но сутрин, докато още спя, започва да ме мие - лицето, ушите, ръцете и всичко открито. И не спира (колкото и да я махам от мен), докато тя не реши, че съм добре почистена😜. И аз съответно вече съм будна. Добре, че го прави, малко преди да звънне алармата за ставане.

# 608
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Добре дошли, Маша е уникална, бой на кучето, смела котка.
Мъжът ми ме бъзика с това:

Заради това:

Леглото е тотално съсипано, ново ще се купува, по-голямо ще е, че шкемби да има място, колкото Топче мразеше това легло, толкова Уши не го оставя.

# 609
  • София
  • Мнения: 4 714
Маци - Златина
Скрит текст:
мляскаше. А така силно мъркаше, че все едно хъркаше. На туй отгоре се изхитряваше и да плюе някак си въпреки, че Котьо беше писала, че котките не го могат. (Плюеше хапчета, сега да не помислите, че мен ме е плюла Joy )
Мърчока пък
Скрит текст:
грухти понякога вместо да мърка. Даже понякога се стрескам : прасе ли съм взела в пазвата си или котка. Че той и на кг го докарва.
Цирк. Joy

# 610
  • Мнения: 3 724

В това коте се е вселило кучешко дяволче. Като се прибера от работа ме ближе по ръцете,опитва и по лицето, иска да ми дъвче и ближе и косата. Върви след мен, и след час вече хапе и се мята от засада и пак хапе Joy

# 611
  • София
  • Мнения: 4 714
Същото. След миене на моята коса, следва близане от Мърчока. След като се нагали ме хапе.При посрещане : целувки и близане после хапане, като се почувства неуважен. Змия е той и прасе в едно...

# 612
  • София
  • Мнения: 16 193
Барни ни похапва нежно (без пускане на зъби), когато иска да ни каже нещо. Обикновено се свежда до две неща: "сипи ми месце в купичката" и "изчисти ми акото от тоалетната". Е, и е кастриран, преди това си хапеше доста Simple Smile.

# 613
  • Мнения: 3 118
Котьо, HugAnimal Heart Eyes Cat

Момичета и момчета, някой от вашите пухчовци да има проблем с перде на очите?
Мойта убавица е вече на години и подозирам от няколко дни този проблем. Утре ще я водя на ветеринар и дано новините да са добри. Praynig

# 614
  • София
  • Мнения: 13 137
pandachina, урината ѝ мирише ли силно? Рижко в един момент започна да пишка на канала. Имаше и няколко инцидента на дивана (да са "живи и здрави" пелените за еднократна употреба, с които го постилах Simple Smile). В един момент се усетихме, че каналът мирише прекалено силно и явно е заради инфекция. Започнахме да даваме Цистон и след около 1 седмица забравихме напълно за тези инциденти. Дори и да е мръсна тоалетната, задължително ходи в нея.

У нас Наско е "косоман". Много обича да се търка и оплита в коси, особено ако са пуснати или влажни. Но не хапе. Никой от тях не го прави. Само Дейзи е хаплива, но рядко ѝ се случва да "точи" зъбките си точно върху мен. За целта си има кака. hahaha hahaha hahaha

Пит, имах съмнения, че предишният ми котарак не виждаше, но не съм сигурна, че беше перде. Очите му бяха бистри, но си личеше, че повече действа по памет. Например водата винаги се разливаше преди пиене, за да я усети на какво ниво е или просто да пие от пода, от където е по-лесно. Но не сме го водили на лекар точно за това. Не мисля, че може нещо да се направи.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 11:43 от Тaня67

Общи условия

Активация на акаунт