Проблеми след ЗОЛАДЕКС

  • 4 148
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
При мен беше някакъв краен стадий,докторът каза,че според него ще стане рак на ендометриума.Въпреки Примолут Нор и Золадекс,постоянно ми се образуваха кисти,отделно при една операция се видя,че в цялата коремна кухина е мазало,пълно с огнища.Тогава изписаха Золадекс,но не помогна.
Аз имах и кървене от дебелото черво,от пикочния мехур...Беше зле положението.
Ако са ти били отделни кисти,най-вероятно ще ти помогне Золадекс.

# 31
  • Мнения: 100
Много съжалявам, че така се е случило при теб. Надявам се сега да се чувстваш добре. Аз имах само по една киста на двата яйчника, други огнища съм нямала.
Ще започна със Золадекс. Но ме е страх как ще го приема. За страничните ефекти, Казаха ми ако получа го спираме.
При мен беше някакъв краен стадий,докторът каза,че според него ще стане рак на ендометриума.Въпреки Примолут Нор и Золадекс,постоянно ми се образуваха кисти,отделно при една операция се видя,че в цялата коремна кухина е мазало,пълно с огнища.Тогава изписаха Золадекс,но не помогна.
Аз имах и кървене от дебелото черво,от пикочния мехур...Беше зле положението.
Ако са ти били отделни кисти,най-вероятно ще ти помогне Золадекс.

# 32
  • Мнения: 1 998
Мария, съжалявам и аз да прочета, че е било толкова тежко положението при теб. Пожелавам ти всичко лошо да е зад гърба ти и вече да се радваш на добро здраве!

denitsaxx, единствената разлика в цикъла ми, след инжекциите, беше продължителността, другото си беше както преди. Сега, както казах, съм на лекарства, заради които няма как да ми е така обилен цикъла и да е на 31 дни, както беше започнал.
Аз също имах 2 кисти на двата яйчника, на единият 4см, на другият 2см. Този, където беше 4см киста, е махнат половината, а от другия липсва много малка част и е по-запазено там. Все още овулация нямам, но АГ е оптимист, че скоро може и да се възстановят всички процеси. Отделно в моята епикриза пише, че съм имала множество ендометриозни огнища и явно затова се е наложило да ми назначат Золадекс. Към днешна дата АГ не вижда да има наченки отново, но ще продължава да ме следи.

# 33
  • Мнения: 100
Много се радвам за вас! Желая ви успех! И при мен всичко е запазено нищо не се е барало на яйчниците, само са изгорили ендометриозата. На левия съм имала 3см и повърхностни ендометриозни огнища. [/b]
Мария, съжалявам и аз да прочета, че е било толкова тежко положението при теб. Пожелавам ти всичко лошо да е зад гърба ти и вече да се радваш на добро здраве!

denitsaxx, единствената разлика в цикъла ми, след инжекциите, беше продължителността, другото си беше както преди. Сега, както казах, съм на лекарства, заради които няма как да ми е така обилен цикъла и да е на 31 дни, както беше започнал.
Аз също имах 2 кисти на двата яйчника, на единият 4см, на другият 2см. Този, където беше 4см киста, е махнат половината, а от другия липсва много малка част и е по-запазено там. Все още овулация нямам, но АГ е оптимист, че скоро може и да се възстановят всички процеси. Отделно в моята епикриза пише, че съм имала множество ендометриозни огнища и явно затова се е наложило да ми назначат Золадекс. Към днешна дата АГ не вижда да има наченки отново, но ще продължава да ме следи.

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 08:37 от denitsaxx

# 34
  • Мнения: 100
Момичета, золадекса веднага ли се отпуска от здравната каса? Чака ли се? Днес трябва да си взема протокола от док но съм спешно на зъболекар след като той е на смяна. Следователно трябва да си взема книжка за отпускане на лекарства заверки и тн.?

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Момичета, золадекса веднага ли се отпуска от здравната каса? Чака ли се? Днес трябва да си взема протокола от док но съм спешно на зъболекар след като той е на смяна. Следователно трябва да си взема книжка за отпускане на лекарства заверки и тн.?
При мен беше преди десет години и имаше някакъв период за одобрение на протокола,не всеки ден имаше комисия.
Да,рецептурна книжка трябва.Не може без нея да се изписва Золадекс.
Купуваш,носиш носиш на личния,заверяваш в здравната каса...

Аз мисля,че няма да имаш сериозни странични ефекти,дано да го понесеш добре лечението,при теб е лека форма и имаш реален шанс да се излекуваш напълно.От сърце ти го пожелавам!

# 36
  • Мнения: 100
Благодаря от сърце, Мария! ❣️И аз до този извод стигнах, като гледах по скалата! В очакване на менструация съм тези дни, кога се слага първата инжекция ако се забавят от ЗК.
Момичета, золадекса веднага ли се отпуска от здравната каса? Чака ли се? Днес трябва да си взема протокола от док но съм спешно на зъболекар след като той е на смяна. Следователно трябва да си взема книжка за отпускане на лекарства заверки и тн.?
При мен беше преди десет години и имаше някакъв период за одобрение на протокола,не всеки ден имаше комисия.
Да,рецептурна книжка трябва.Не може без нея да се изписва Золадекс.
Купуваш,носиш носиш на личния,заверяваш в здравната каса...

Аз мисля,че няма да имаш сериозни странични ефекти,дано да го понесеш добре лечението,при теб е лека форма и имаш реален шанс да се излекуваш напълно.От сърце ти го пожелавам!

# 37
  • Мнения: 1 998
Аз отидох в Здравната каса с рецептурната книжка и протокола от лекаря и веднага ми обработиха документите и ми обясниха, че трябва да отида при личния лекар и да си взема рецепта за Золадекса и трябва в деня, в който взема рецептата да взема и инжекцията от аптеката, личният лекар ми каза, че иначе можело да го глобят. Винаги трябва точно на 28 дни да се взема рецептата и инжекцията, затова се опитай да проследиш как ще се пада и следващите месеци, да не се окаже да има някакви почивни дни през седмицата и да не успееш. Веднъж ми бяха направили компромис с 1 ден, но иначе е хубаво да се спазва.
Лекарят, който ме оперира, ми каза, че трябва в първите 1-2 дни на цикъла да се бие първата инжекция, защото в учебниците така пишело, че ако се бие така, е по-голяма вероятността цикълът да спре от раз, но той ми каза, че е почти сигурно, че ще имам още нерегулярни прокървявания, аз обаче нямах, спря ми от раз и си дойде чак 2 месеца след последната инжекция. Иначе каза, че след първата инжекция е нормално да имам още някакво прокървяване, но след втората вече трябвало да спре, но съм чела и случаи на някои жени, при които и след повече от 1 инжекция не е спряло кървенето, та случаи разни.

denitsaxx, забранени са ти личните съобщения и не мога да ти отговоря на това, което си ми писала, затова си слагам отговора тук в скрит текст. Simple Smile

Скрит текст:
Здравей Simple Smile
Моята операция беше на 01.07 миналата година. 2 дни след операцията ми дойде и след това, ако не се лъжа, към края на юли пак ми дойде, било нормално. Точно тогава се падна да отида на преглед след операцията и АГ каза да си подготвя нещата, да се сдобия с инжекцията и като ми дойде следващия път тогава на 1-2 ден да ми я бият. Аз така си организирах нещата, че се падаше ден понеделник, когато взех първата инжекция, ако не се лъжа, и на следващата седмица във вторник ми я биха и така си боря 4 седмици след понеделника, в който съм купила инжекцията, отивах за следващата и 4 седмици след вторника, в който са ми я били, отивам да ми бият следващата.

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 20:42 от Sunflower92

# 38
  • Мнения: 126
Здравейте, момичета !

Днес, 13.07 след 2 месеца и половина от последната инжекция ( 30.04) ми дойде цикъла.
Ковачев от ВМА, който ме оперира ми каза да отида на контролен преглед след като ми приключи цикъла, но аз ще съм извън София до 25.07 🙄
Да отида ли на преглед толкова късно след края но менструацията или да чакам следващ цикъл ?

Не знам какво да направя.

# 39
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета. Исках да Ви попитам,за Золадекса ако се забави с два дни проблем ли е? Извън София съм и моя доктор е в отпуска. Трябва да ми го сложат на 31, но в София ще се върна в понеделник. Два дни закъснение проблем ли е. У дома никой няма опит с инжекциите 😔. Моля за съвет

# 40
  • Мнения: 1 998
Аз бих питала АГ, но съм си мислела, че ако я няма лекарката, която ми я биеше на мен, щях да ходя да търся някой да ми я бие на деня, но не съм питала дали е проблем, ако се забави с 1-2 дни.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не е.И по-късно с 1-2 дни ми го слагаха заради почивни дни.Чак толкова...Личната не можеше,при гинеколог ходех да ми ги бие.
Бях се разболяла от варицела и бях в болница,тогава се забавих малко повече и пак нищо не стана,не ми се получи пробивно кървене.

# 42
  • Мнения: 100
Благодаря, защото чувам смесени мнения, ако забавило с 2 дни нямало да има ефект, други казват че трябва да се бие на 28 ден за да спре менструацията. Това ще ми е 2 инжекция. И вече тотално се обърках, днес ще звъня да питам в болницата.
Не е.И по-късно с 1-2 дни ми го слагаха заради почивни дни.Чак толкова...Личната не можеше,при гинеколог ходех да ми ги бие.
Бях се разболяла от варицела и бях в болница,тогава се забавих малко повече и пак нищо не стана,не ми се получи пробивно кървене.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Моето лечение беше преди години,повече от 10.Може да има нови схващания вече.Явно все още лекуват със Золадекс,не са намерили по-добро лекарство.
Честно казано не помня точно на колко време ми го слагаха,но личната и нейната сестра не можеха (тя сестрата още не може да слага системи и да хваща вена,а какво остава за Золадекс в корема).Можеше само гинекологът,който изписваше с протокол Золадекс и само при него ходех,когато беше на работа.

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте, моята история е доста дълга не ми е открита определена болест, но след кървене без причинно два кюретажа и една лапаскопия, от нямане на какво да се направи повече ми предписаха Золадекс за 6 месеца, през цялото лечение имах леко кървене и всички страхотни странични ефекти. В момента съм на 16 дена след последната инжекция и имам ужасно силно бяло течение преди 2 дена беше като слуз сега е като крем, според доктора ми е вероятна овулация , правих тестове, но уви отрицателни, според него уж било нормално, но аз каквото и да го попитам за него е нормално, някой имал ли е подобен проблем, имам правени всички видове микробиологии и цервикални секрети и инфекция не е ?

Общи условия

Активация на акаунт