Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
  • София
Аз я изкарах в 10 клас. да , колкото по -рано толкова по добре, но явно по мое време не е имало от кого и как да се заразя по-рано. Не помня да е било нещо ужасно тежко,  помня само че адски ме сърбеше всичко , но иначе се радвах че мога да си стоя вкъщи. Grinning
Даже си имам няколко малки белега за спомен.

# 16
От тази година мисля, че има платена ваксина за България. Бих ваксинирала.

# 17
Изкарах Варицела този януари, на 31 години. Заразих се от детето. От майка ми знам, че ме е събирала с деца, с цел да я изкарам и аз, но нищо. При мен мина много леко, противно на очакванията ми. Аз се бях настроила, че ще се мре.
Племенниците ми 14г. и 5г. и те не са я карали. Събирани са с деца, били са контактни в градина и нищо.
Аз лично, не бих си заразила детето нарочно. Ако много те притеснява, има ваксина. Може да си закупиш и да я сложат.
Четох и за херпес Зостер. При нас всички, след определена възраст ги ваксинират, така че има вариант и за това.

# 18
  • Майнатаун
Аз не бих слагала през 5 години до живот ей така с лека ръка жива ваксина за болест, която като цяло протича леко и не е опасна. За херпес зостера - и с ваксина също можеш да го изкараш, само че с ваксиналния щам, той вируса така или иначе и с ваксината си влиза в тялото ти и си остава там, ваксината е жива.
"От регистрираните разболели се от Херпес Зостер почти два пъти повече са с изолиран ваксинален щам в сравнение с болните с див. "
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18419392

# 19
Не бих сложила ваксина за болест като варицела, която не е толкова страховита..

# 20
Всяка шарка може да те удари много лошо неврологично, а и да засегне други жизненоважни органи. В цял цивилизован свят има такава ваксина. Радвам се, че вече и в България се внася легално.

# 21
Аз я прекарах бременна. Голяма изненада беше, тъй като всички мислеха, че съм я изкарала леко в детството, тъй като съм била контактна на няколко пъти.

# 22
  • София
Варицелата не е лека болест и хората тепърва ще го осъзнават.
Сложете ваксина на децата при първа възможност.

# 23
Приятелката на дъщеря ми-на 11 години в момента е болна от варицела.Кара я много леко-има 20-30 пъпки.
Дъщеря ми изкара варицела на 7 години,също леко.

Нарочно не бих заразила дете.
Чувала съм,че има хора,които изобщо не е разболяват.

Ако е възможно потавете ваксина.

# 24
  • София
Когато се ваксинирах преди 10 години, нямаше достатъчно клинични данни и се считаше, че по-скоро херпес зостер остава в тялото и може да се прояви като заболяване на по-късен етап.
Не съм се интересувала дали тази информация се е променила междувременно.
Иначе все пак успях да прихвана варицелата от дъщеря ми, но я изкарах за три дни само с висока температура, без обриви.

# 25
  • София
На 29 съм и не съм я карала. Голяма истерия ми беше докато бях бременна, но сега съм решена да се ваксинирам. Това съветвам и теб - ваксина!
Задължително се тествайте за наличие на антитела преди ваксинация!И аз мислех, че не съм я карала.Бременна с второ дете, голямото хвана варицела.Лекарите ме пратиха веднаха на кръвен тест и той се оказа положителен, което значи, че съм сред онези 10%  от населението, които карат безсимптоматично болестта.
Не е ок да се слага ваксина ако е бил такъв случаят.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 15:10 от ДХ3

# 26
  • София
Аз за пръв път чувам, че ваксината вече я има официално в България. Къде мога да намеря повече информация по въпроса.
 Иначе аз я изкарах като бях на 11 г, не беше никак приятно, помня, че първите 2, 3 дена не можах да стана от леглото заради високата темперетура.
Никога не бих си заразила детето нарочно, но пък около мен има хора, които биха. Явно още е популярно.

# 27
  • София
От тази година ваксината влиза в имунизационния план, а от средата на годината ще се продава к в аптечната мрежа.Това ми каза моeто GP.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 09:54 от ДХ3

# 28
  • София
Много благодаря!

# 29
Аз разбрах за ваксината от личния ни лекар.

Общи условия

Активация на акаунт