Номинации за най-голяма муня (тема 3)

  • 592 404
  • 5 407
  •   1
Отговори
# 1 560
  • Мнения: 6 295
след поредното ми приземяване, градският луд се надвеси над мен крещейки „ КОЛЕЖКЕ, КОЛЕЖКЕ, ПАДНА ЛИ?" , просто исках да умра...
Joy
Моето не е мунско, просто малко прилича. Имам си един традиционен просяк на един ъгъл на моята улица. Проси активно пари с една шапка от всички. Понеже живея на 50 метра и се виждаме по няколко пъти на ден, познава ме, поздравява ме винаги много любезно и ми се радва, понеже чат-пат му пускам пари. Той е сляп с едното око, абсолютно бяло е. Миналата година имах един период, в който нещо ми се възпали коляното и куцах доста очевидно поне месец-два. Та този въпросният просяк, виждайки ме такава куцаща, ме разпозна като "свой човек" и започна, вместо да ми иска пари, всеки път да ми прави дълбок реверанс с шапката, когато минавах покрай него. Satisfied Симпатяга. Simple Smile))))

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 16:31 от Barbabeau

# 1 561
  • Мнения: 276
Ох, като казахте просяци. Преди много години всеки ден минавах през “Горнобански път”, на кръстовището с “Цар Борис III” винаги имаше задръстване и малки ромчета просеха. Опознахме се добре, беше ми забавно да си говоря с тях, докато чакам, явно и на тях, защото като ми видеха колата се залепяха с вика:  “ принцесооо”
Във фирмата ни пристига един ирландец - архитект, с бастун в задника, страшна надувка и шефът ми казва: “ирландецът трябва да ходи на няколко места в София, аз не мога да го издържам, ето ти пари за бензин, вози го с твоята кола.”
Тръгваме ние, заставаме в задръстването на Сточна гара и едно от  “моите” циганета се озовава до колата с вика: “Принцесооо, тук съм вече, бременна съм, виж” Ирландецът беше леко озадачен, но не коментира.
След известно време сме на Университета, пак задръстване, до колата застава един наркоман да мие стъклото и се оказва, че е едно момче от блока на майка ми, поздравява ме по име, като добавя и: “ как си, душичке?” Мие стъклото безплатно 😁 Нашият човек мълчи.
Вече сме почти в офиса и ни спира полиция, оказва се, че прегледът ми е изтекъл, при което аз започвам да моля полицаите да ме пуснат, защото съвсем ще се изложа пред чужденеца. Полицаят казва: “добре, обаче чужденеца ще го проверим, кажи му да си даде паспорта”
Почакахме едни добри 30 минути в пълно мълчание, за да го проверят и се прибрахме в офиса.
Този отиде директно при шефа ми, за да го пита дали се занимавам с нещо странично и какво съм работила преди това, защото очевидно съм добре позната в някои, по-особени среди и може би трябва да си проверява хората по-добре. 😁

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 20:17 от Marmosets

# 1 562
  • France
  • Мнения: 12 533
JoyJoyJoy хайде, признай си.

# 1 563
  • Мнения: 496
Много смешно за ирландеца 🤣
Ние пък имахме квартален луд, Гошо. Уж луд, ама всичко забелязва. Баща ми много строго ме държеше и все трябваше да уча, да помагам нещо, а навън почти не ми даваше да излизам с другите. Да, ама Гошо един път го срещнал да се прибира, и му казал, смеейки се подигравателно: "Охооо, татко излиза - нашата веднага на балкона и по цял ден гледа" 🙄😂 Ах, клюкарът му с клюкар 😂

# 1 564
  • Мнения: 46 508
Пратих вчера дъщеря ми да пазарува. Върна се и остави плика до шкафа с обувките, но понеже имах работа и нямах време да дезинфекцирам, остана там. След около час пак излезе.
Вечерта се сещам за въпросния плик, отивам да го взема, няма го. Къде е - ами тук го оставих. По едно време ме пита дали съм ѝ била приготвила боклук за изхвърляне. Не бях...
Сега я бъзикам, че нямаше нужда да го качва чак до нас, можеше просто да го метне в кофата на връщане от магазина Laughing

# 1 565
  • Мнения: 3 306
Хахахах, аз пък имам обратния проблем.
Най- редовно тръгна от нас с боклука и по средата на града се сетя че още си го нося, така хубаво по главната пешеходна улица си разнасям торбичката.

# 1 566
  • Мнения: 12 115
Защото ти е много малка торбичката с боклука. Wink

# 1 567
  • Мнения: 46 508
Свекърва ми се беше качила веднъж с боклука в тролея Laughing

# 1 568
  • Мнения: 12 115
Една колежка си беше засилила торбичката с обяда в казана, но разбра за това, чак когато пристигна на работа и реши да си прибере боклука в хладилника. Голям срам.

# 1 569
  • Мнения: 13 187
Ние сме си носили торбата с боклук на почивка.
Скрит текст:
Вероятно е най-далеч хвърления боклук в страната.
Аз бях виновна, защото го сложих в една много красива торба и милото помислило, че в нея ни е нещо много ценно и го прибрал бързо и внимателно в багажника.

# 1 570
  • Мнения: 46 508
Ние сме си носили торбата с боклук на почивка.
Скрит текст:
Вероятно е най-далеч хвърления боклук в страната.
Аз бях виновна, защото го сложих в една много красива торба и милото помислило, че в нея ни е нещо много ценно и го прибрал бързо и внимателно в багажника.
Това ме подсети за една подобна ситуация. Майка ми има зимни и летни покривала на дивана и фотьойлите. Приготвила си зимните в едни чанти и ги оставила в коридора до обувките, за да ги занесе в мазето. Ние бяхме на гости и сме си сложили багажа пак там. Баща ми решил да помогне човекът и ги натоварил заедно с куфарите. Прибираме се, мъжът ми ги сваля от колата, поглежда какво е и удивен ме пита - Това пък защо си го помъкнала Rolling Eyes

# 1 571
  • София
  • Мнения: 7 673
Цял голям чувал с дрехи за пране ми изхвърли милото на една почивка в Гърция.
От тези чували, 120-литровите.
Видял го на балкона, излязъл някъде и...

# 1 572
  • София
  • Мнения: 39 758
Серията я започнах от вчера
Скрит текст:
Вчера ММ видя съобщение в школо, че ще има РС в понеделник. Синът ми казва "тати, днес е". ММ отново проверява - понеделник.
Тръгнахме на пазар. Обула съм велурени ботуши. Засилили сме се да се качваме на тротоара. ММ мрънка "има локва". Аз му казах "видях сухо островчееее". Нито беше островче, нито беше сухо. На съседната улица в последният момент се спрях пред една локва със звучното "упс". ММ и се смее, че цяла вечер преследвам локвите... "имаш избор, я виж колко много има пред нас".
Влизаме в магазина и детето звъни "РС започна". Та, стигнах до магазина, влязох и излязох. Охраната ме гледаше злобно и подозрително.

Седнала съм от ранни зори на компа. Дъщеря ми ми пише по вайбър и ми показва какъв цвят иска да си направи косата. Що да не пратя картинката на фризьорката. Тя каза "да", ама щерката рече "аз това го искам след два месеца".
Фокусирам часът: 8:35. Скачам кат ужилена, влетявам в спалнята и будя ММ "веднага пускай компа на Алекс". Изстрелвам се към детската. Успях веднага да събудя дребен. "Бързо мамо, ще ти пишат отсъствие. Какво имате първият час?"
Компа е пуснат, двамата ми мъже гледат умно екрана и се питат "какво е днес" и "какво имате". ММ отсича "петък е", а дребен казва "ама нали вчера бяхме петък?!"
ММ само ме погледна и рече "Ама Тани, то днес е събота".
И двамата се засилиха към леглата. Дребен го омилостивих с хапка торта Joy

Извиних се и на фризьорката. А тя ме успокои, че днес е на работа.

# 1 573
  • Мнения: 1 165
Хаххаахха с едни мекички ще ги омилостивиш 🤣😂🤣.

# 1 574
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Вчера следобед, в училището на щерката имаха родителска. Изкарах си пълен набор часове от сутринта, после една консултация и малко обща работа с колежка и решавам да се опъна в оставащия час. Десет минути преди началото ме сепва предварително нагласената аларма. В просъница ровя по пощите за код за мийт и намирам във ФБ на половинката молба от класната за влизане през класната стая на децата. Звъня на щерката за профил и парола ... абе, влизам, цепейки секундата, нахлузила слушалки и микрофон, с включена камера, широка усмивка и боен вик: "Здравейте всички, как сте? Започваме ли?". На френски.
Виждам пред себе си втренчени  възрастни физиономии, сепвам се и започвам много сконфузено да се извинявам (на български) - всички ме зяпат, никой не реагира!
Млъквам, неловка пауза ... и виждам, че съм с изключен микрофон. Алелуя!😃

Общи условия

Активация на акаунт