Номинации за най-голяма муня (тема 3)

  • 592 256
  • 5 407
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 7 896
Вчера се возя в колата, мъжът ми шофира. Държа пластмасова чаша с кафе с капаче, но не от еднократните. Понечих да отпия глътка и на кутрето си усетих нежно, мекичко, галещо докосване - поглеждам спокойно, защото реших, че е ръкава на якето. Вонещица! Изпищях с целия обем на белите си дробове (плуване тренирах едно време...), метнах чашата към предното стъкло и взех да се треса като че ток ме е ударил. Мъжът ми слава богу не катастрофира, само взе да вика "какво има, какво ти стана!!!!“
Когато си върнах дар-слово, му изграчих - вонещица!!!
Той въздъхна и само каза" моля те, не прави така повече "
Обещах и се наведох да търся чашата с кафе, при което отметнах косата настрани да не ми пречи. На шията ми - същата гадина. Същият писък. Същите подскоци.
Добре, че бях вързана с колана, иначе сигурно щях да изскоча от колата в движение.

# 1 681
  • Мнения: 5 045
Вонещица миризливка ли е ?

# 1 682
  • Sofia
  • Мнения: 26 316
Да 🤣👍

# 1 683
  • София
  • Мнения: 9 510
Преди няколко вечери една от тях се беше напъхала вкъщи. Котката ми я намерила и почна да си я премята. Аз докато разбера с какво си играе, тя взе, че я засили към шкафа, в който тъкмо прибирах дрехите от простора. Вкара я вътре и не стига това, ами не виждах къде е и за да я намеря, извадих всички дрехи навън. Тя си пълзеше кротко на дъното. Унищожих я, а котката ми се разсърди, че й взех играчката. Laughing

# 1 684
  • Асеновград
  • Мнения: 1 365
Ах как ги мразяяя тези миризливки... имам фобия от буболечки и най вече тези дето летят и скачат.. наистина изпитвам истински ужас и най големия ми страх са богомолките, скакалците и всички производни на тях, и моя мъж ме е предупредил ако видя нещо да не пищя като луда ако може, защото се стряска че нещо ми е станало😅🤣🤣 Това лято бях голям смях, то какво ли нямахме на терасата, прибирам прането и от там падна щипалка, имахме на мрежата (ОТ ВЪТРЕШНАТА СТРАНА) огромна богомолка не знам как се беше шмугнала ама като се затворих вкъщи и чаках 3 часа мъжо да се прибере да я утрепе гадината. И миризливки цяло лято по мрежата се закачат и след случката с богомолката цяло лято не излизах на терасата просто нямаше сила която да ме накара да изляза там.😂 И скакалци имаше много и то огромни не бях виждала такива, но отскоро живея в къща и имаме череша точно до терасата и мисля че от там идват всички гадинки, та сега на пролет ще я отрежем по-голямата част да не идват толкова буболечки... така че напълно те разбирам Ева!😂

# 1 685
  • Мнения: 7 896
От богомолки не ме е страх, те горките така се закачат за комарниците с кривите си крайници, че не могат да се откачат сами и викам големият син да ги откача и пуска на свобода.

Веднъж разцепих мрака. Влизам в котелното помещение на къщата, в която живеех тогава. Представете си много тесен коридор, около метър едва, с вход извън къщата, а в дъното му котелът на парното. Влизам в тъмното да сложа дърва, светвам, а до котела се скрила една мишка на топличко! Като ме атакува тази мишка фронтално да бяга навън през отворената врата, успях едновременно да направя две неща - да изпищя така, че да събера и комшиите, и като спайдърмен да се изкатеря по двете стени - буквално нищо от мен не докосваше земята, с крака и ръце направих една арка, под която гадината да избяга.

# 1 686
  • Мнения: 344
Миризливките вече хич не ме впечатляват, преди изпадах в нервна криза, сега ги улавям със салфетка и ги хвърлям през балкона. Една богомолка веднъж се беше заселила на терасата, седи и не мърда с часове, накрая викнах един дядо-комшия да ме спаси от нея. Човекът я хвана с пръсти и я пусна през терасата, направо изтръпнах! А преди две години изживях ужасен ужасон, имам сандъчета със мушката на парапета на балкона, излизам да ги поливам и гледам в саксията нещо сиво, леко помръдва, заприлича ми на врабче! Навеждам се едва ли не до  самата саксия, и оттам като изкача един плъх, хора, не мишка, а голям плъх и почва да се щура насам-натам между саксиите!!! Такъв вик на дадох, не знам как от ужас не скочих през терасата! Влетях криво-ляво вкъщи, ММ естествено идва да види какво става, но него ужасно го е гнус от мишки! И седим двамата вътре, а плъхчо се закачи пак за една саксия и седи! Накрая ММ се престраши,  сложи бойно снаряжение - гумени ботуши, ръкавици и някакво шушлеково яке (това сред лято) и с една дълга дървена дръжка от метла излезе на балкона. Взе да го ръчка отдалеч, онова чудо направо с втора светлинна изкочи от  цветята и буквално се втурна по стената на блока - отвесно! Отървахме се, но оттогава все имам едно наум, като излизам на терасата!

# 1 687
  • Мнения: 2 109
Eva+, с глас се смея и с двете истории. 😂
Припомни ми случка от преди сигурно 10 години. Работех като търговски представител на бус. Кара си колегата, моят прозорец отворен и по едно време през него влетява огромен бръмбар. За части от секундата успях да разкопчея колана и да скоча в скута на колегата с невероятен вик. Добре, че бяхме в курортно градче извън сезона и нямаше никакво движение. Той спря веднага, а аз избягах през неговата врата и не се качих обратно, докато не изгони бръмбара. Сега ми е смешно, но тогава дни наред го сънувах този бръмбар как ме напада. 😂
 А преди месец сме в приятелка, децата си играят в другата стая и по едно време моето ми носи нещо и ми го бута в ръцете. Аз си говоря и не поглеждам, само посягам и взимам нещото. Е, оказа се умряла миризливка. Сигурно ме чуха всички съседи как викам. 🤣

# 1 688
  • Sofia
  • Мнения: 26 316
Ужасно е това с плъха
На кой етаж сте?
Много ме е страх от тези гризачи.
Виждала съм катерички как се катерят до 4-5 етаж...
Сега откритата тераса ми е пълна с продукти и дано няма неканен и нежелан дългоопашатко...

# 1 689
  • Мнения: 344
Ужасно е това с плъха
На кой етаж сте?
Много ме е страх от тези гризачи.
Виждала съм катерички как се катерят до 4-5 етаж...
Сега откритата тераса ми е пълна с продукти и дано няма неканен и нежелан дългоопашатко...
На петия етаж сме, а след схватката с ММ той продължи да се катери нагоре. Отвратителни са!

# 1 690
  • Мнения: 10 349
И аз имам история с богомолка. Никога не бях виждала и не знаех какво е това чудо.
Таааа ... преди няколко години си седим доволно с ММ в единственото кафене-тераса на Мол Сердика. Масите - наблъскани така, че се допираме със хората от съседните маси (нямаше я още Короната). Пием си кафенце, пушим си цигарки и по едно време един млад мъж от съседната маса се обръща към мен с думите: "Не се стряскайте, имате една богомолка на рамото". Аз даже и не зацепвам за какво иде реч, постреснах се малко. Той ми предлага да не мърдам, за да я махне. Аз заставам мирно, той я хваща и ... добре, че не я видях върху мен, че щях да опищя мола.

# 1 691
  • Мнения: 6 274
Богомолките с какво са опасни за хората? Хапят ли? Аз веднъж гледах една с часове (наистина седят неподвижно) и я снимах от всякакви ъгли, та и макро кадри също. Simple Smile)))) Накрая просто ми омръзна, понеже мина много време. Изобщо не знаех, че могат да са опасни.

# 1 692
  • Мнения: 10 349
Вероятно не са опасни, но поне тази, която беше кацнала върху мен, беше някакво 7-8 сантиметрово животно. При положение, че никога не бях виждала такова чудо, твърдо щях да се изплаша.

# 1 693
  • София
  • Мнения: 39 741
Много се смях тази вечер Simple Smile Благодаря ви Simple Smile

Не ме беше страх от миризливки. Но след като убих едно миниатюрничко/едно такова никакво на балкона и едва не погинах от миризмата... предпочитам да нямам досег с тях. Аз тогава даже нямах представа каква е таз гадинка с големината на глава на карфица. Разбрах. Избягвам ги. Чакам ММ да ги хване и да ги изхвърли през балкона (на свобода) Joy

Виж осите са друго нещо. За да няма ексцесии и сбиране на съседите от бойните ми писъци ММ казва "сега спокойно и тихо влез в хола и не излизай на балкона докато не я изгоня". И това лято ми каза, че той май бил алергичен! Но в името на женски сърцераздирателни писъци се жертва на кладата Simple Smile

# 1 694
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Богомолките хапят свирепо! Като казвам свирепо...представете си да ви забият пирон.
Много добре знаейки това, си седя лятото на терасата. Изведнъж до главата ми се чува улуууум! Богомолка си почива. Газ към хола и почти навих на роло килима, падайки...
Миризливките, моята "голяма любов", години наред са ми домашни любимци. Най-накрая се оттървах с един био препарат, но още влизат някакви киборги.
Хора, когато видя стършел си връщам фабричните настройки- Ивет Лалова пасти да яде....

Общи условия

Активация на акаунт