Стари вещи и играчки - какво да правим с тях?

  • 5 385
  • 61
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Здравейте,

Отново идва време за разчистване и отново не знам какво да правя със старите играчки /най-вече плюшени/, дрехи, които не носим отдавна, а в същото време не са за изхвърляне, стари завивки, книги с техническа литература /морално остарели/, домашни посуда /чаши, чинии и т.н./ и какво ли още не.
Споделете какво правите вие с всичко което хем вече не ви е нужно, хем няма на кого да го дадете, а в същото време сърце не ви дава да го изхвърлите в контейнера, защото има още живот в него.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 984
Ако няма на кого да ги подаря, ги изхвърлям (давам за рециклиране). Играчки и посуда дирекно отиват в контейнера.

# 2
  • Мнения: 13 526
Пускам за подаряване в ОЛХ.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 21:53 от Пролетно цвете

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 997
Част подарявам,част изхвърлям,а тези със сантиментална стойност нося при свекърите-там си имам една стая само за такива неща.

# 4
  • Мнения: 4 518
Продавам ги - някои в група във фейсбук за символична цена, други на търг в полза на едно момче.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 417
Има група във FB Free your stuff Sofia

# 6
  • Мнения: 12 722
Има група във FB Free your stuff Sofia
Free Agent, много полезна информация! Ще се възползвам непременно.

# 7
  • Мнения: 7 243
Хвърлям ги, какво друго? Оставаше и да обременявам някого с моите сантименти.

# 8
  • Down south
  • Мнения: 7 665
"Армията на спасението" е моят оговор. Може би там, където живееш, има аналогична/подобна организация, която би могла да бъде в полза.
Друга опция е обява във ФБ групи за продажба на символична цена или подаряване.

# 9
  • Мнения: 1 638
Може да ги дариш в някой дом за деца, със сигурност ще се зарадват.

# 10
  • Мнения: 10 683
Аз редовно давам в бившата ясла на сина ми, както и в ФБ групите "Мами в нужда" и "За без пари за дечковци"

# 11
  • Мнения: 2 379
Рядко изхвърлям нещо, което има още "живот". В повечето случаи може да се намери на кой и къде да се дае. Аз също нося играчки в яслата, в която е било моето дете.  Има и различни кампании( особено по празниците), които призовават да се дари играчка на дете. Завивки може да се даряват и на благотворителните  организации за бездомни животни, понякога имат нужда и от посуда( предимно дълбоки съдове). Книги по селските библиотеки , скоро дори имаше обява за един от затворите, че си търси всякакви книги за попълване на библиотечния фонд. За дрехи  вариант са контейнерите не БЧК. Ако има клошари, събирачи на отпадъци и др. в квартала Ви, може да ги питате имат ли нужда от нещо. Прикачам два линка, просто за ориентир, има още много такива обяви. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 30 107
Контейнери на БЧК
Контейнери TexCycle
H&M с/у ваучер
подаряване в OLX
приюта на отец Иван приема посуда
има теми във форума, ако имам нещо подходящо, изпращам
timeheroes
подарявам на познати и комшии

Нещо, което е счупено, износено и не става, директно в контейнера.

За съжаление изхвърлям страшно много годна храна. Домашните искат разнообразие, аз трудно преценявам количеството и следователно пълня кофата с боклук.

# 13
  • Мнения: 1 638
Контейнери на БЧК
Контейнери TexCycle
H&M с/у ваучер
подаряване в OLX
приюта на отец Иван приема посуда
има теми във форума, ако имам нещо подходящо, изпращам
timeheroes
подарявам на познати и комшии

Нещо, което е счупено, износено и не става, директно в контейнера.

За съжаление изхвърлям страшно много годна храна. Домашните искат разнообразие, аз трудно преценявам количеството и следователно пълня кофата с боклук.

Вкъщи когато остане така храна, пълня в някаква кутийка и слагам около/върху контейнера . За жалост има много гладни хора, които вземат от там.

# 14
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
Контейнери на БЧК
Контейнери TexCycle
H&M с/у ваучер
подаряване в OLX
приюта на отец Иван приема посуда
има теми във форума, ако имам нещо подходящо, изпращам
timeheroes
подарявам на познати и комшии

Нещо, което е счупено, износено и не става, директно в контейнера.
За съжаление изхвърлям страшно много годна храна. Домашните искат разнообразие, аз трудно преценявам количеството и следователно пълня кофата с боклук.

Вкъщи когато остане така храна, пълня в някаква кутийка и слагам около/върху контейнера . За жалост има много гладни хора, които вземат от там.
[/quote]
Мерси! И аз оставям в/у контейнера в кутийки, но се чудя, дали някой я взема?!

# 15
  • Мнения: 3 587
Отдавна си мечтая в България да започнем да правим т.нар. Гаражни разпродажби.
Не тип Орландовци - цигания, мизерия, вехтории и с "антикварна" стойност.

А места, където всеки носи и излага нови, почти нови и супер запазени вещи, предмети, дрехи и играчки, които човек няма време да снима, мери, публикува, кореспондира и в последствие да изпраща по куриер към неяснокоректен получател.

Например аз имам стоки от затворен магазин. Нито имам време да ги обявявам за продажба през интернет, нито ми се ще да ги хвърлям нови в контейнерите.

Правено ли е нещо такова и дали има реална възможност да си организираме гаражни разпродажби с някаква периодичност -  през форуми, фейсбук групи и т.н.
👚👛👜👡🎩🧢👕🕶👨‍👩‍👧‍👧🤸‍♂️🤸‍♀️🥴

# 16
  • Мнения: 1 638
Скрит текст:
Контейнери на БЧК
Контейнери TexCycle
H&M с/у ваучер
подаряване в OLX
приюта на отец Иван приема посуда
има теми във форума, ако имам нещо подходящо, изпращам
timeheroes
подарявам на познати и комшии

Нещо, което е счупено, износено и не става, директно в контейнера.
За съжаление изхвърлям страшно много годна храна. Домашните искат разнообразие, аз трудно преценявам количеството и следователно пълня кофата с боклук.

Вкъщи когато остане така храна, пълня в някаква кутийка и слагам около/върху контейнера . За жалост има много гладни хора, които вземат от там.
Мерси! И аз оставям в/у контейнера в кутийки, но се чудя, дали някой я взема?!
[/quote]

Виждала съм да я вземат .

# 17
  • Мнения: 5 899
Чудила съм се, като не сме толкова богати, защо ни е неудобно да даваме, съответно да вземаме употребявана, но запазена детска дрешка. Гледах какво правят в Дания. Идваш при новородено бебе и носиш хубав подарък и същевременно и запазени дрехи от твоето пораснало дете. Толкова естествено се приема от двете страни. Та нали децата растат за месеци и някои дрехи са носени едва няколко пъти?
Имам проблем с наследени книги от две места. Взела съм си каквото ми хареса. А другите? Ходих в квартална библиотека, звънях в едно село с изгоряло читалище. Претенции.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 20:42 от W

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 997
Doro,във ФБ има подобна група за такива разпродажби,но основно дрехи се търгуват.

# 19
  • София
  • Мнения: 30 107
И аз се видях в чудо с книги миналата година. Страхотни заглавия, които ми се повтаряха. Звънях в читалища, библиотеки, по фейсбук групи. Накрая ги дарих чрез позната и то с 300 зора.

# 20
  • Мнения: X
Много неща подарявам на мои близки и приятелки. Хубави почти нови дрехи, които са ми малки, чанти, детски дрехи и играчки.
Някои нови неща, а и употребявани съм продавала в олх или фб групи на символични цени.
Много съм подарила в такива групи, има безброй много във фб.
Подарявала съм и на познати в нужда, на клошари съм давала, на циганка дрехи.
Хвърлям и в контейнери за рециклиране на дрехи.

Храна мразя да хвърлям от дъното на душата си. Колко гладни хора има, а и влагаш пари, най - вече труд, абсурд.
Готвя в малки количества, преценявам добре.

Мразя да трупам ненужни вещи, всичко старо или ненужно, а и много нови неща просто хвърлям, подарявам.
Единствено книги трупам, тях ми е жал да пласирам някъде.

# 21
  • Мнения: 975
Дрехи, аксесоари, суочната козметика, която не съм харесала - по-голямата част подарявам на приятелки. Друга част в контейнерите на червеният кръст. В hm не нося дрехи за рециклиране. Ако ми попадне някоя кампания из нета за даряване на детски или други дрехи, понякога се включвам. Относно книгите, оказа се, че и аз имам повтарящи се или такива, които са нови, но не са ми допаднали и не бих препрочела, миналата седмица ги пратих на Пътуваща читателска къща. Даряват книги в читалища и др места. Пратих ги по еконт в Перник.

# 22
  • Мнения: 3 096
И аз съм в чуденка. Скоро ще се местим в нов апарамент и искам да започна на чисто, по-минималистично и да не взимам ненужните и излишни неща от стария.

Много ми допада и на мен идеята за гаражна разпродажба, но не съм попадала на такива.

Някой знае ли къде мога да даря кашон с бебешки дрехи? Искам да отидат при някой, който наистина има нужда от тях, а не някой, който просто се възползва, но има възможност да си купи. За предпочитане някой дом..

# 23
  • Мнения: 6 146
Във Фейсбук съм се разпростряла в почти всички благотворителни групи за болни деца. Да, обаче и там претенции, а хем повечето неща просто подарявам за колкото преценят да отделят. Играчки вървят, но дрехи, детски обувки и други текстилни хич. И въобще не става дума за вехти и обукани. Затова се отказах и от там. Намерих чрез позната една майка в нужда с малко дете и чакаща бебе, та разчистих вкъщи вече умалелите събирани 4 години. Жената много се радва, което и мен радва.
Всичко останало от бита просто заминава на контейнерите без да го мисля.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 359
Във фейсбук има няколко страници, които приемат запазени дрехи, играчки, посуда и след това я предлагат за без пари (само доставката си поемаш), ако ви интересува ето и линковете:
Спаси играчка и дреха за дете
Спаси книга
Домашни потреби

# 25
  • Мнения: 2 581
Мои дрехи и дрехи на детето, които не стават за носене - давам в HM и вземам ваучери. Харесвам детските им неща и после ги използвам за пазаруване.
Запазените детски дрехи, играчки и обувки давам на близка приятелка.
Част от играчките и книжки съм носила и в детската градина.
Обувки, посуда и храни с изтекъл срок -в контейнера.
Лекарства - следя датите, в които има мобилни пунктове за опасни отпадъци, лекарства, препарати.
Книги нямам за хвърляне, но и не трупам.
2 пъти годишно има изложение "Между приятели" и го посещавам с удоволствие. Пазарувам от там някои неща и се радвам, че все по-често виждам наистина хубави и запазени стоки - бебешки колички, столчета, дрехи, играчки, разни неща за бременни и майки на супер изгодни цени. Парите от продажбите може да си ги приберат продавачите  или да останат при организаторите за някаква кауза.

# 26
  • Мнения: X
О да, в детската градина приемат здрави играчки, само без плюшени.

# 27
  • Мнения: 18 295
Играчки... на нашите площадки често намираме някой да е оставил такива в пясъчника или по пейките (от количеството личи, че не е нещо случайно забравено, а човек си е разчиствал). И моята като си хареса нещо оттам... Rolling Eyes понякога си взема. Но пък от нейните играчки, към които вече е изгубила интерес, аз също нося и оставям на площадката, за да вземе друго дете.
Дрехи... майка ми има две познати, на които редовно носи (едната е чистачка, другата не я знам, но и двете вземат охотно детски дрешки от щерката).
Имам желание да поизхвърля старите си учебници, хем от 14 години стаж не ми се е налагало да гледам нищо в тях, хем интернет вече предлага всякаква информация, та нямам идея защо ги пазя. Вече и не са особено актуални.
По принцип... всякакви неща изхвърлям с тези изключения, но внимавам никой да не гледа (майка ми например не хвърля ни-щи-чко). Joy

# 28
  • Мнения: 9 851
Събирам в голяма торба и слагам до контейнера. Или като дойде някоя циганка да проси, й давам. Обувки, дрехи, играчки. Дори бебешките хавлии на децата. Аз почти нямам познати с деца по-малки от моите, на които да ми е удобно да предложа, и да знам, че ще искат. На племенничетата съм давала, дори съвсем нови неща, но майките им не са ги обличали. И се отказах. Какво да правиш, няма да се карам с хората Wink от контейнера също изчезват много бързо

# 29
  • Мнения: 9 152
фейсбук нямам. Давала съм на близки, дарявала съм в училище, на съседи, отбирала съм по- запазени, качествени дрехи и съм ги слагала в контейнерите за дрехи.
За съжаление и при мен се налага да изхвърлям понякога храна.
Я остатъкът от хляба е мухлясъл, я някоя ябълка е изгнила, бурканчето с мармалад е мухлясало, или супата е станала на три дена. Няма как да предложа такава храна на никой.

# 30
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
фейсбук нямам. Давала съм на близки, дарявала съм в училище, на съседи, отбирала съм по- запазени, качествени дрехи и съм ги слагала в контейнерите за дрехи.
За съжаление и при мен се налага да изхвърлям понякога храна.
Я остатъкът от хляба е мухлясъл, я някоя ябълка е изгнила, бурканчето с мармалад е мухлясало, или супата е станала на три дена. Няма как да предложа такава храна на никой.
Е, не говорим за такава храна. Ясно е, че при такова положение се хвърля. И на мен ми се случва да забравя нещо в хладилника.

# 31
  • Мнения: X
https://timeheroes.org/bg/
В този сайт има най-различни мисии. В много от тях се търсят детски дрехи и играчки. Идеално е  За хора, които се чудят какво да правят със стари вещи и играчки , и искат да помогнат. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 9 851
Такива контейнери за дрехи в София ли има само? Някъде списък има ли? Благодаря ви

# 33
  • Мнения: 1 638
Такива контейнери за дрехи в София ли има само? Някъде списък има ли? Благодаря ви

В сайта на БЧК има списък с контейнерите, но нещо не мога да го кача.
Напишете 'контейнери за дрехи БЧК' и трябва да ви излезе файла. Има не само в София.

# 34
  • Мнения: 35 106
Всички мои стари дрехи дарих в магазини Мания за фондацията на Нана-една от 8. инициативата се казва "дрехите не са боклук"

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 583
Има и в други градове. Аз живея във Варна, имаме на няколко места.

# 36
  • Мнения: 35 106
Във Враца съм виждала такива контейнери. В Русе - не.

# 37
  • Мнения: 4 303
Това с оставянето на дрехи до контейнера е много добра идея, но опорочена.
Минават циганите, изсипват чувалите, разхвърлят и заминават. Лично на мен не би ми било приятно дрехите ми да се размотават.
Ако имам на кого, подарявам, някои нося на село, ако не директно в  контейнера.

# 38
  • София
  • Мнения: 13 014
Запазените играчки давам в близката детска градина, която посещаваха големите ми дъщери. Винаги се радват много учителките, че ще могат да разнообразяват дечицата.
Дрехите и всякакъв текстил носим в НМ и оставяме в контейнерите на БЧК.
Стари книги подарявам или оставям на подходящо място. Художествената я оставям в къщички за книги, а техническа и професионална - в контейнерите за хартия.
Посуда, техника и подобни оставям до контейнерите или следя за кампания, която събира подобни.
Храна вкъщи рядко остава и затова не изхвърляме. Когато остане повече хляб, за да не мухляса, го слагам във фризера и после го правя на печени филийки, сухари, крутони или ползвам като "канапе" за месо.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 583
Аз се научих да готвя в много малки количества и от тогава също изхвърлям изключително малко количество храни. Дрехи и обувки в контейнерите на БЧК, скъсаните или не ставащи за носене - директно в контейнера за смет. Няма такива филми да оставя отвън вече, само разхвърлят клошарите и циганите. Книги от години нямам, откак си взех четец. Обичам минимализма и гледам да не трупам вещи вкъщи.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 888
Всички мои стари дрехи дарих в магазини Мания за фондацията на Нана-една от 8. инициативата се казва "дрехите не са боклук"

Никъде не намирам информация за каузата. Бихте ли написали повече (или линк).

# 41
  • Мнения: 35 106
Това излиза в сайта на Мания https://maniastores.bg/%D0%B4%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%B8%D1%82%D0%B … D0%BA-blog80.html
В Гугъл също може да напишете " дрехите не са боклук"

# 42
  • София
  • Мнения: 30 107
Това с оставянето на дрехи до контейнера е много добра идея, но опорочена.
Минават циганите, изсипват чувалите, разхвърлят и заминават. Лично на мен не би ми било приятно дрехите ми да се размотават.
Скрит текст:
Ако имам на кого, подарявам, някои нося на село, ако не директно в  контейнера.
Абсолютно. После с месеци гледаш дрехи из квартала, захвърлени по храсти, под пейки и т.н.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Дрехи,обувки,играчки давам на приятелки и познати ,които имат по-малки деца.
Чаршафи,одеала-дарявам на приют за животни.
По пощата не изпращам,защото обикновено получателя не желае да си поеме разходите за доставката.
Посуда изхвърлям до контейнерите.

# 44
  • София
  • Мнения: 30 107
.....
По пощата не изпращам,защото обикновено получателя не желае да си поеме разходите за доставката.
.....
Факт.

# 45
  • Мнения: 2 379
Когато е с благотворителна цел е логично да не искат да поемат разходите , особено ако е с някой куриер.  С Български пощи е малко по-нормална цената за обемни и тежки пратки. Ако искам да даря нещо или го пращам за моя сметка, или го доставям на място( ако има такава възможност).

# 46
  • София
  • Мнения: 30 107
Аз лично не говоря за благотворителна цел, а когато пращаш на човек. Поемала съм разходи, но в последно време изобщо избягвам да пращам по куриери и пощите такива неща.

Миналата година изпратих един чувал с детски обувки за благотворителна цел и дадох колосална сума за доставка. По-добре да бях изпратила парите за доставката, да си купят нещо децата.

# 47
  • Мнения: 7 243
Голяма благотворителност е да дадеш старите си ненужни неща, няма що. Не се занимавам с това въобще. В контейнера и точка.

# 48
  • Мнения: 5 899
Може да са стари и ненужни на мен, но неизползвани и може би добре дошли за друг. А пък детски дрехи, обикновено малко носени, биха зарадвали някого.

# 49
  • София
  • Мнения: 30 107
И защо да не е благотворителност? Ако за мен са ненужни вече, за много хора са нужни и бих им спестила един не малък разход. Защо да хвърлям запазени неща в контейнера?

Твое право е да не ти се занимава и да търсиш по-лесния начин, но има хора, които биха оценили усилията ти.

Аз лично гледам да съм в златната среда т.е. занимавам се с това, ако имам време и когато имам време. Не изпадам в крайности.

# 50
  • Мнения: 18 474
Най-лесният начин и с най-малко изразходена енергия е да познавате 2-3 майки на по-малки с 1-2 години от вашето деца - примерно от площадките, от входа и т.н.

# 51
  • Мнения: 4 303
Най-лесният начин и с най-малко изразходена енергия е да познавате 2-3 майки на по-малки с 1-2 години от вашето деца - примерно от площадките, от входа и т.н.
И да знаете със сигурност, че биха приели носени дрехи.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 15:49 от vasq_5

# 52
  • Мнения: 9 851
Сега отворих торбата да сложа едно пуловерче. Най-отгоре видях ризките на моите, които са с коледна тематика. И тримата са ги носили тези ризи, по веднъж или по два пъти. Купувала съм ги от мола. И пуловера също е коледен, и е малък за най-малкия ми.
Хубави са, бих ги дарила, но нямам време да опаковам и пращам където и да е било. Може би в мола, в hm където приемали торби с дрехи, да ги оставя другия път?
Благодаря ви за информацията за контейнерите. Обаче при нас няма. Ако имаше, щях с удоволствие да ползвам. На същия принцип е както с пускането на капачките: имам удобно сърце в парка, и си пускам вътре капачките. И децата умират от кеф да пускат и те.

Може би това с контейнеритр за дрехи трябва да стане във всички градове, за да бъде популярно. Wink

# 53
  • Мнения: 157
Дрехи - в контейнерите на БЧК след като съм предложила на приятелки. Като цяло в рамките на изминалите 10 години разчистих всички стари дрехи мои, на мъжа ми, на родителите ми от тяхното складово мазе (то е чисто и сухо и бяха подредени в шкафове), на двете със сестра ми пак от същото мазе. Първоначално разделих на подходящи за даряване и не и първата група в чували занесохме на организацията на жените на бежанците. Те приемат сезонни дрехи и домашен текстил. У нас вкъщи като правило вече имаме само неща, които носим.
Обувки, аксесоари - също като дрехите. Сантименталността да пазя за спомен ми е чужда.
Книги - разчистих няколко стари библиотеки като разделих много старателно книги, които искам да пазя от ненужно за нас. Дарихме на библиотеки на читалища и след това останалото подарихме с обяви в olx. Избирах само хора, които пишат на кирилица, в пълни изречения и комуникацията с тях беше лесна. Изпращахме ги с куриер за тяхна сметка.
Качествена посуда и вещи от кухнята, които вече не ползвам - предложих ги във фейсбук за подаряване и приятели си избраха веднага. Бях написала изрично, че трябва да си ги вземат в рамките на седмицата. Аз непознати в листата си с приятели не допускам и се получи леко.
Домашен текстил тип избелели чаршафи чисти и сгънати - на бежанците.
По книгата на Мари Кондо ме обзе вдъхновение и разчистих преди 3 години шкаф по шкаф всичко. Оттогава държим уж само нужни неща. Принципно, откакто живея в този дом вече 13 години, през декември правя основен преглед на всички вещи и така изникват запазени през годината "ценности", които или застават точно на място, или заминават.

# 54
  • Мнения: 9 851
Аз си мисля дали да не подаря детските дрехи, и играчки, и дори кошарата, на дом за деца? Не знам дали има такава практика, убедена съм, че ще ги ползват, и ще се зарадват. Но никога не съм проверявала как стават даренията?

# 55
  • Мнения: 157
Аз се консултирам по телефона с конкретното място от какво имат нужда.
За книгите имам и тези хора - https://www.facebook.com/1222380421113017/posts/3403079733043064/?d=n.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 583
Домовете не са ли в процес на постепенно закриване в полза на приемните семейства? Целта била да се въдворят децата в собствените си семейства или в приемни, да няма деца в домове...

# 57
  • Мнения: 9 851
Знам, че е така. Но дали се е случило, не знам. Там са деца с увреждания по принцип.

# 58
  • софия
  • Мнения: 4 180
Много ми хареса Атана как е разчистила какво ли не и все е намерила добри места да даде ненужните вещи.
Аз миналата седмица разчистих изцяло гардероба си -реших,че всичко, което не съм облизала поне една година, не ми е нужно - примерно от летните дрехи тези,които миналото лято не съм носила -в чувалчето. Нон стоп купувам дрехи и обувки и реално не нося всички,реших,че няма смисъл да държа ненужните. По същия начин направих и с обувките- събрах  всички,които не съм носила последната година плюс всички на висок ток, тъй като поне година няма да мога да ги нося поради проблем с крака,а няма смисъл да ги кътам за някога си. Събраните дрехи и обувки -в контейнера за дрехи до нас. Сега мисля да разчистя малко и чантите и отново да идат в този контейнер. Разчистих и съдовете в кухнята -имам поне 7-8 тигана,а реално ползвам основно два. Та оставих 3 тигана и другото върнах у майка ми, по същия начин и с другите съдове - колкото са ми необходими. Открих ,че съм се презапасила с какво ли не, а не ползвам всичко.

# 59
  • Мнения: 157
Много олекотяващо усещане за мене е да погледна на дома ни с нови очи. Всичко едно такова просторно.
След вкъщито се заех с личния комп, а след това и с офисните ни шкафове на отдела, папки, запазени хартии, тефтери, стари календари, драйвове, систематизирах и архивирах на дискове 10 години работа преди нас и по наше време. След това смених работата - и там същото. Сега пак съм на нова работа и реално първата ми задача е да видя какви глобални политики имаме описани, да подредя и опиша всички процеси и това хем ме ентусиазира, хем се притеснявам ще се справя ли добре 😋

# 60
  • Мнения: 9 152
Много олекотяващо усещане за мене е да погледна на дома ни с нови очи. Всичко едно такова просторно.
След вкъщито се заех с личния комп, а след това и с офисните ни шкафове на отдела, папки, запазени хартии, тефтери, стари календари, драйвове, систематизирах и архивирах на дискове 10 години работа преди нас и по наше време. След това смених работата - и там същото. Сега пак съм на нова работа и реално първата ми задача е да видя какви глобални политики имаме описани, да подредя и опиша всички процеси и това хем ме ентусиазира, хем се притеснявам ще се справя ли добре 😋
Една командировъчна екскурзия до Германия приемаш ли? Имам нужда от такъв човек като теб. Да ми помогне с  въвеждане на малко ред и в моята кочинка. Wink
Hug Grinning

# 61
  • Мнения: 157
След като се включих в тази тема ме засърбяха ръцете нещо да разчистя и подредя и шансът веднага цъфна 🌺🌺🌹🌸🌷💐🍄🌺 Подредих си основната директория на шеър пойнта, в който имам за задача да организирам всичките ни политики. Иначе казано схванах кое къде е била сложила колежката преди мене и си го поразместих да ми е удобно. Изтрих разни празни директории, окрупних по един два файла тук там на общо място и сега ми е по-прегледно. Днес продължавам с четене и подреждането 🥰 Е, после идва писането 🤪

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 12:03 от Atana

Общи условия

Активация на акаунт