Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 106
  • 828
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 280
ББ само бизнеса на Божков не беше взел. Ето, че дойде и този момент.

# 196
  • Мнения: X
Та не е ли въпросната втора лотария на Божков?
И двете са негови. Тази нелотария с регистрацията в Малта не е негова. Тя се набута с едно спонсорство, Божков я настъпа и ... Решиха да променят закона за хазарта.

# 197
  • София
  • Мнения: 11 471
Говори се, че на Божков му е предложено да изкупи полуфалиралите Лафка и техномаркет или да се "отчете" с дял (сериозен) от Нац. лотария. Божков не е вчерашен играч и е отказал категорично и двете "предложения".
Виждате какво се случва впоследствие.
% г. не си внасял данък (такса в случая), защото закон, направен специално за теб, ти го позволява. 5 години държавицата е дремАла, защо се пита в задачата? Grinning

# 198
  • Мнения: 2 015
Говори се, че на Божков му е предложено да изкупи полуфалиралите Лафка и техномаркет или да се "отчете" с дял (сериозен) от Нац. лотария. Божков не е вчерашен играч и е отказал категорично и двете "предложения".
Виждате какво се случва впоследствие.
% г. не си внасял данък (такса в случая), защото закон, направен специално за теб, ти го позволява. 5 години държавицата е дремАла, защо се пита в задачата? Grinning
И на мен това ми е интересно. Издрапал Божков от най-трудните за оцеляване години, уедрил де що могъл, работил съвсем спокойно и се сродявал с хора, които ще останат в историята на София даже...Всичко вече е било уж прозрачно и вместо да се кефи на стари години на империята си, тая държава, дето не се сещала за него/щото нали дребно нещо неговото като бакалия в село Долно Уйно/ , сега изведнъж търси години назад..
Че то за една пропусната декларация наем те гонят и дължиш с лихви, а и спукват от проверки всякакви минимални бизнеси, дето са се приютили и продават едва ли не от павилион-кашон, тук вървят милиони и без никаква отчетност значи, не знам как да разбирам тия данъчни служители. Толкоз години невидим и изведнъж гръм в рая. Изобщо не го слагам на един кантар с опандизените Баневи, Арабаджиеви и тн..
Тук и играчът е висока топка и мизата твърде висока.

# 199
  • София
  • Мнения: 11 471
Напълно сте прави - няма общо с аматьорите баневи и ветко. Този е играч, който беше в затишие над 20 години. Отсавен от всички власти на мира. Сега му повдигат 7 обвинения, за поне 5 от които съм сигурен, че е изтекла давността (в смисъл - в началото на деветдесетте вероятно е бил "ръководител на престъпна група", ама сега....ръководители са му армията от адвокати и счетоводители, които има около себе си, и които го пазят именно от грешна стъпка на иначе отдавна излезлия му на светло бизнес...
 Разбира се, отделен е въпросът, че заемат ли се данъчни и прокуратура и една обущарница могат да фалират/вземат лиценз и каквото поискат направят.

# 200
  • Мнения: 36 479
Няма да го екстрадират. Сега ще трябва да се отчита дейност по друг начин, язък...
Мен ме интересува какво се случва с билетчетата. Тези дни видях, че хората продължават да купуват от Лафките - ако ще ги изтеглят от пазара, къде отиват тези пари??

# 201
  • Мнения: 9 652
Мен ме интересува колекцията му от антични предмети. Ако е незаконна, защо и как е представяна в Европарламента, НИМ, в Държавния исторически музей в Москва и куп други официални места. Също така, ако е незаконна как са получили статут на "Музей" от Министерството на културата. А ако е законна - защо му я изземват?

# 202
  • Мнения: 2 015
А аз вчера най-случайно се запознах с човек, спечелил 5000лв миналата година. Какво нещо са синхронните случайности обаче?! В началото на темата споделих, че само индиректно съм чувала за печеливши пък си нося съмненията, че всичко е с подставени лица и за моя изненада вчера научих от първо лице, че има и щастливци. Не  е крупна сума, но това дава надежда и на други да купуват билети.

# 203
  • Мнения: 18 498
Колекцията му не била незаконна, а само нерегистрирана. Законът позволявал да подаде заявления за регистрация на всеки предмет, но да не плати таксата  - по 30 лв. на предмет. По тази линия всичко било ок, поради въпросната дупка в законодателството. Сега, по въпросите с придобиването... не знам.

# 204
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мен ме интересува колекцията му от антични предмети. Ако е незаконна, защо и как е представяна в Европарламента, НИМ, в Държавния исторически музей в Москва и куп други официални места. Също така, ако е незаконна как са получили статут на "Музей" от Министерството на културата. А ако е законна - защо му я изземват?
Уж голяма част той е изкупил от чужди аукциони. Предполагам, че има документи.
Сигурно сега нарочно ръчкат по колекцията, хем за шоу на народа, хем да го ядосат.
А може и да има и нещо незаконно там и това да търсят. Все още нищо не са изнесли, само описвали.

# 205
  • Мнения: 668
То и няма как да се докаже незаконност. Нали именно по тази причина преди години смениха закона. да не трябва да се доказва произход.

# 206
  • София
  • Мнения: 11 471
И автопарка му изземват, без да е много ясно защо.
Лотарията засега не виждам защо да спира - лицензът (все още) не е отнет. Първо трябва да изтеглят всички билети, да затворят сайтовете, и едва тогава да я "спрат". Реално с това трябваше да почнат, тръгнаха малко отзад-напред за кьор фишек и пи ар.

# 207
  • Мнения: 6 417
Лотарията ще стане държавна.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 40 761
По новините казаха, че бил заловен в ОАЕ и е в арест, чакайки да го екстрадират...

А междувременно иззели 3 джипа и картини...имат ли право като няма процес?

# 209
  • Мнения: 36 479
Не, но се случва понякога. И при определен тип режими.
Вярвам на новините в Интернет, не на Нова и Бтв.

Общи условия

Активация на акаунт