Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 105
  • 828
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 652
Много ми е любопитно как са формулирани и обосновани законно тези изземания?
И това означава ли, че полиция може да влезе във всеки дом и да си изнесе каквото поиска без съд и присъда?

Давам си сметка, че постовете ми в тази тема звучат сякаш защитавам Васил Божков. Не, това далеч не е така.
Дразня се, че десетилетия наред симулираме "нещо".  Въртим се в един и същи кръг. От време на време някой изгаря и на негово място идва друг. Толкоз. И нищо не се променя. И нито сме цивилизовани, нито правови, нито нищо...
Добре, да арестуват Божков и да го съдят, но с него да арестуват и съдят всички допуснали ситуацията - министри, шефове на агенции и комисии, данъчни и т.н.
Ако вие не си платите 6 месеца задължения - веднага колекторски фирми и частни съдебни изпълнители почват да ви тормозят. Ако някой не си плати милиони данък - цялата система е кьорава и не вижда. Ей тая цялата система трябва да се изчисти! Иначе просто сменяме "Васил Божков" с "Иван Иванов".

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 40 760
Той си е движил нещата 30 години и сега видиш ли хоп! ще го нарочим и ще му изземем бизнеса, че са го врътне друг Stuck Out Tongue Winking Eye
Начи кви хора има във върхушката...бедна ми е фантазията!

Ама си мисля, че с него ще стане като с Цветанов, братя Галеви и кой ли още...?

# 212
  • Мнения: 15 204
Скрит текст:
Много ми е любопитно как са формулирани и обосновани законно тези изземания?
И това означава ли, че полиция може да влезе във всеки дом и да си изнесе каквото поиска без съд и присъда?

Давам си сметка, че постовете ми в тази тема звучат сякаш защитавам Васил Божков. Не, това далеч не е така.
Дразня се, че десетилетия наред симулираме "нещо".  Въртим се в един и същи кръг. От време на време някой изгаря и на негово място идва друг. Толкоз. И нищо не се променя. И нито сме цивилизовани, нито правови, нито нищо...
Добре, да арестуват Божков и да го съдят, но с него да арестуват и съдят всички допуснали ситуацията - министри, шефове на агенции и комисии, данъчни и т.н.
Ако вие не си платите 6 месеца задължения - веднага колекторски фирми и частни съдебни изпълнители почват да ви тормозят. Ако някой не си плати милиони данък - цялата система е кьорава и не вижда. Ей тая цялата система трябва да се изчисти! Иначе просто сменяме "Васил Божков" с "Иван Иванов".
Не го защитаваш, но дори и да е престъпник трябва да бъде доказано престъплението. Това, което се случва много прилича на събитията след 09.09.44 год. - разграбва се имуществото на богатите и къде отива не е ясно.
Лотарията обаче си продължава, вероятно и другите подобни дейности.

# 213
  • Мнения: 3 678
Не, но се случва понякога. И при определен тип режими.
Вярвам на новините в Интернет, не на Нова и Бтв.
Вярваш на новините в Интернет? Нима не знаеш колко измислени  и фалшиви "новини" има в Нета?

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 40 760
А те какво казват? Къде е той?

# 215
  • Мнения: 25 600
Много ми е любопитно как са формулирани и обосновани законно тези изземания?

По член „Преразпределяне на пазарите“.
Или параграф „Хвърляне на прах в очите“.
С две думи – „Кучетата си лаят, керванът си върви...“.
Не върви, препуска.

# 216
  • Мнения: 36 476
Не, но се случва понякога. И при определен тип режими.
Вярвам на новините в Интернет, не на Нова и Бтв.
Вярваш на новините в Интернет? Нима не знаеш колко измислени  и фалшиви "новини" има в Нета?
Аз чета новинарски сайтове, не жълти. И да - всеки ден си изчитам новините в нета, а часове по-късно същите новини се появяват по телевизията (или поне някои от тях). 
И за мен това, което се случва, е някаква форма на терор от страна на държавата.

# 217
  • Мнения: 4 758
Лотарията ще стане държавна.

Не може, изглежда. Държавните монополи са определени и хазартът явно не е сред тях.

От едно интервю с шефа на Уолтопия днес:

"Група политици ще опитат да одържавят лотариите. Възможно е парламентът дори да приеме такъв закон. Ако това се случи, Конституционният съд ще го отмени. Ще е минало доста време. Обществото ще има друг дневен ред. Божков ще е в ареста. Частните лотарии ще продължат постарому. С друг собственик. Регулациите ще бъдат театрално затегнати. И така, докато поредната симбиоза между друг олигарх и държавата не се разпадне защото друг, по-силен олигарх е поискал да влезе в симбиозата."

Аз, ако бях на мястото на такива като Ивайло Пенчев, щях да бягам с двеста от тук.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 17 954
И за мен това, което се случва, е някаква форма на терор от страна на държавата.
Абсолютно. И ако пострадалия не беше Черепа, щеше да има доста по-голям отзвук сред обществото.

Лотарията ще стане държавна.
Не може, изглежда. Държавните монополи са определени и хазартът явно не е сред тях.
Нали закон ще сменят..

# 219
  • Мнения: 4 758
Цитат на: Хексе

Лотарията ще стане държавна.
Не може, изглежда. Държавните монополи са определени и хазартът явно не е сред тях.

Нали закон ще сменят..

Законът се оказва самата Конституция в случая...

# 220
  • Мнения: 2 015
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/bozhkov-imal-sobstvenos … O-8XJPbCPsqOTn8UEМай няма да го върнат..
Те едни мижави регионални братя Галеви не успяха да върнат, камо ли играч от тая класа ще се остави да го надхитрят.

# 221
  • Мнения: 14 072
Не подценявайте Галеви, моля. Това, че не парадираха като някои други, не означава, че не бяха напред с материала. Не случайно главен прокурор и висш полицейски шеф са им идвали на крак. На гости де, не за нещо друго.
И с Боко били много близки. Той затова им даде преднина, да изчезнат и "официално" ги обяви за престъпници. И ги забравиха. Хвала на правосъдието ни.

# 222
  • Мнения: 2 015
Не подценявайте Галеви, моля. Това, че не парадираха като някои други, не означава, че не бяха напред с материала. Не случайно главен прокурор и висш полицейски шеф са им идвали на крак. На гости де, не за нещо друго.
И с Боко били много близки. Той затова им даде преднина, да изчезнат и "официално" ги обяви за престъпници. И ги забравиха. Хвала на правосъдието ни.

Не става дума за подценяване. Те също са имали влияние във висши кръгове, но не са стигали до ниво  империя в държавата. Божков е класи над тях. Сега обаче ще стане интересно, когато той реши да говори от там, където е. Това не е човек, който  е свикнал да губи. Властта иска да го докопа и той прозря, че 16 месеца психологическа помощ в ареста мисля, че не е много здравословно. Няма да си го причини, убедена съм, че ще приложи ответен удар. А дали властите няма да се направят като при Цветан Василев, че не могат да го намерят  и доведат е друга работа. Защото този ще сътвори трусове ако проговори.

# 223
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И това означава ли, че полиция може да влезе във всеки дом и да си изнесе каквото поиска без съд и присъда?
Точно това означава. Както Петя каза, това си е държавен терор. Щом се случва с Божков, то какво да кажем за хората, които се мъчат да градят и запазят някакъв дребен до среден бизнес в тия вълчи условия и постоянно дране? Харесва им как се развива, измислят си причини, нахлуват без никакви основания и съдебни разпореждания и отнемат всичко. На една бабичка отидоха да търсят сметка защо казала еди-какво си на протеста. Да ви напомня за едни времена? А оня ден реваха горко с крокодилски сълзи за жертвите на комунизма.

# 224
  • София
  • Мнения: 2 718
Да си припомним 2018

Лобистки игри с хазарта

www.reduta.bg/лобистки-игри-с-хазарта/

Общи условия

Активация на акаунт