Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 101
  • 828
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
За правата на Човека Божков ли говориш...? Горкия, жив да го ожалиш...
 Не знам как е било 44-та, но си мечтая за "милицайщината" в нормалните държави. Тук при нас е рай за престъпниците, престъпници от всички страни, обединявайте се и елате в България!

# 241
  • Мнения: 3 137
Ronald, хич не са толкова прости нещата, колкото ти изглеждат, но нямам време да ти обяснявам. Черепа разполага с достатъчно законови средства за защита, ако делата срещу него се окажат неоснователни. Ходи при някой адвокат, да ти обясни, ако много му се притесняваш за милионите.

# 242
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами в нормалните държави май още важи принципът невинен до доказване на противното. Какъвто и да е, има право на защита и справедлив процес от самото начало на нещата. Все пак точно заради тия действия съдят държавата навън и я осъждат. И ние плащаме. За него действат така, ами защо на някакъв шеф по водите наскоро не му пипнаха нищо и може да си плати гаранцията от 40 000, мисля, беше?

# 243
  • Мнения: 19 007
Дали има някой който се съмнява, че го пуснаха да избяга в държава, от която няма шанс да го върнат.  Nerd

От години се говори, че лотарията плаща малко данъци....ама Горанов пак целият в бяло...

# 244
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами за да плаща по-малко, това е станало с благословията и знанието на държавата. Какво се правят на ощипани сега? Предоставили са му вратичка, възползвал се е. И за да го нарочат така изведнъж, значи някой си е поискал тоя бизнес. Да си припомним и за Иван Динов - сума опити от държавата да го смачка, ама понеже той упорит, че и изряден откъм спазване на законите, накрая се наложи да го ликвидират.

# 245
  • Мнения: 15 202
Скрит текст:
Много ми е любопитно как са формулирани и обосновани законно тези изземания?
И това означава ли, че полиция може да влезе във всеки дом и да си изнесе каквото поиска без съд и присъда?

Не го защитаваш, но дори и да е престъпник трябва да бъде доказано престъплението. Това, което се случва много прилича на събитията след 09.09.44 год. - разграбва се имуществото на богатите и къде отива не е ясно.
Това, че на вас не ви е ясно, не значи, че има нещо неясно.
Всичко е абсолютно законно и рутинно. Правните основания се наричат запор, възбрана, обезпечаване на бъдещи искове, обезпечаване на  доказателства. Казано на непрофесионален език за непознаващите законите, но възмущаващи се по форумите - това е блокиране на имуществото му, т.е. отнемане на възможността да го продава, подарява, скрива, докато не приключат делата срещу него. Ако се окаже невинен - всичко ще му се върне, споко. Ако обаче е виновен и го осъдят да върне 500-те милиона - така държавата се гарантира, че ще има откъде да си ги вземе тези пари, защото иначе до приключването на делото той всичко ще е разпродал и пратил парите на майната си
. Никой нищо не му взема на горкия човечец, само му го пазят.

Скрит текст:
Това са правни способи за обезпечаване на искове, които се ползват абсолютно в цял свят. Всяко лице, не само държавата, ако има да взема  пари от друго лице, може да му запорира/възбрани имущество още преди да е завело дело срещу него, за да може да има после откъде да си вземе парите. Защото е безсмислено да водиш дело и да осъдиш длъжника, ако накрая се окаже, че той няма пари, защото междувременно докато е вървяло делото всичко е продал и скрил.

Гешев може да е всякакъв, но е добър юрист и всичко при него е добре премислено и юридически подковано. Заклещил е Божков отвсякъде - и с обвинения, за които носи лична наказателна отговорност, и с такива, за които отговаря с имуществото - лично и на фирмите си.
Заслугата до голяма степен обаче е и на братя Найденови, защото се осмелиха да излязат срещу Черепа. Много е лесно сега да обвиняваш - ама как така досега не са го хванали - обаче методите на Черепа са били брутални и на никой не можем да се сърдим, че не е проявил достатъчно смелост да рискува живота си и да му се опъне.
Нека да е така както е написано, но нищо няма да му върна, защото и той/него няма да върнат. Възмущението идва от факта, че истината никога няма да излезе наяве, но показността на акцията за изземване трябва да бъде приета от обикновения човек като сериозна мярка за борбата с престъпността у нас, което не е съвсем така.

# 246
  • София
  • Мнения: 11 470
Само да обърна внимание на някои дами, с нравоучителен тон, че хич не съм се притеснил за милионите на Божков или за самия Божков.
Въпросът е друг, който масата българи НЕ разбират. Това е една, меко да кажем пи ар акция, а по-грубо, ако го кажем - взимане на бизнес (законен бизнес, лотарията Е от законните бизнеси на Божков), посредством държавата (прокуратурата) като бухалка. (Апропо, лотарията ще бъде "одържавена", след което конституционният съд ще се произнесе, че тая няма как да я бъде, но дотогава бизнесът ще е взет и преместен в ръцете на един друг, много честен, частник:) )

Искам нещо да питам тези някои дами и пишман юристи, дето се изявяват в темата: Сериозно ли смятате, че Божков от вчера или отпреди 5 г. е престъпник? А не сте чували за деянията му през деветдесетте? И като сте чували не ли дават сметка, че отговорност тогава не му е търсена? И че му дадено време да "изсветли" бизнеса си, което несъмнено е сторено.
И че сега българинът, който обича да гледа сеир вика - малко му е, малко му е, още може. Без да гледа нещата в дълбочина и детайл, разчитайки, че ей тоя Гешев ще ни оправи нас!
Как точно ще ви оправи бе, госпожа? Като действа поръчково срещу определени хора ли? Разбира се, че Божков е за затвора, но за жалост за по-голямата част престъпленията му е минала Давност.
За "спестените" такси - ами 3 правителства са променяли закона за хазарта - айде задълбочете се, четете, пък после съдете. Т.е. - първо държавата ти разрешава едни определени неща, после казва - аааа, няма да стане така, законът се тълкува по Друг начин.
Толкова ли наистина не виждате нещата и смятате, че този честен човек (те и за шеф на ДАНС бяха избрали едни нестандартен и Честен младеж), та този честен човек се е събудил една сутрин и мотивиран от подбуди за изпълнение на държавния си дълг, си е казал - аре, днес погвам Божков, утре Домусчиев, а след това Бойко Борисов, защото дори фирмата му Ипонд и Боду секюрити са видим в ТР и историята на всички е ясна?
Сериозно ли бе, хора, сериозно ли!?

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 09:27 от Ronald

# 247
  • Мнения: 4 758
Така и няма да разберем колко е законно, защото никой не счита за нужно да е законно.

За прословутата му колекция казаха, че никой не е представил документи защо я взима, например.

Не съм чула да са му запорирали сметки или имоти или да са поискали това от други държави.

Правят шоу с джиповете му по улиците - макар и джиповете да са най-дребната част от имуществото му.

Докато ги показват тия джипове като в цирк, Божков лети до Дубай с частния си самолет.

Изобщо - от двама олигарси печели тоя, дето го пази НСО.

Съгласна съм с Ronald, че за толкова години и пари Божков е изсветлил всичко. Сигурна съм, че и Гешев го знае много добре.

# 248
  • София
  • Мнения: 11 470
Колекцията му и аз не знам дали е законна, но знам, че беше излагана в Народното събрание, по разни музеи и пр. Толкова за въпросната колекция и къде са дремАли всички тогава.

За личните му сметки - няма как да запорират, отговорност (имуществена) ще се търси от съответните фирми само. На самия Божков се търси наказателна отговорност, че ръководел престъпна група, изнасилвал и пр., глупости, които, както казах, аз не се съмнявал, че 100% е извършвал, но преди ок. 20-30 г., вероятно.

# 249
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И че сега българинът, който обича да гледа сеир вика - малко му е, малко му е, още може. Без да гледа нещата в дълбочина и детайл, разчитайки, че ей тоя Гешев ще ни оправи нас!
Затова българина 30 години го подритва и клати всеки, който и както поиска. Само не мога да разбера как точно се връзва меракът за сеир и злобичката с вечния наивитет, че тоя или оня ще ни оправи.

# 250
  • Мнения: 15 202
Не съм чула да са му запорирали сметки или имоти или да са поискали това от други държави.
Правят шоу с джиповете му по улиците - макар и джиповете да са най-дребната част от имуществото му.
Точно, не е ясно какво са запорирали, като гаранции за да могат да си вземат дължимото, но показаното е по близо до шоу, отколкото до акция на полицията.

Не ми е известно някой да се радва, още повече, че лотарията си върви с пълна сила /а нали от там започна всичко/. Не можело да забранят рекламата, не можело да ограничат местата за продажба /сега ще издават лицензи за това, като при цигарите и алкохола/ и всичко ще си продължи по старо му.

# 251
  • Мнения: 4 758

Не ми е известно някой да се радва, още повече, че лотарията си върви с пълна сила /а нали от там започна всичко/. Не можело да забранят рекламата, не можело да ограничат местата за продажба /сега ще издават лицензи за това, като при цигарите и алкохола/ и всичко ще си продължи по старо му.

Ами върви си рекламата и всичко. Даже Горанов предложи да й намалят данъците пред две седмици.

Те не искат да спрат бизнеса с билетчета, само да го дадат на друг.

# 252
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Поне по телевизията да я спрат, че във всяко време за реклами има по някоя за билетчета.

# 253
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 788
Законът е приет

Със завидна бързина, за едва 20 минути и без никакъв дебат, депутатите решиха окончателно - отнемат се лицензите за организиране на лотарийни игри на всички частни компании, а монополист на пазара става Държавният спортен тотализатор.

Очаква се законът да влезе в сила до дни - с обнародването му следващата седмица в Държавен вестник. С този акт лицензите на частните организатори ще бъдат автоматично прекратени. Хората, закупили т.нар. талончета за търкане, които са спечелили от тях, няма да могат да ги осребрят след обнародването. И ще трябва сами да търсят правата си.


https://clubz.bg/93957-chestito_na_tototo_veche_e_monopolist_nad … 1HCnbLXddaSLVLR2M

# 254
  • Мнения: 9 652
Назад се написа, че при Гешев всичко е премислено... факт е. Акцията хитро "докосва" всичко най-мило на българина.
"Невнесените данъци са колкото коледните надбавки за пенсионерите за 5г" - ниски пенсии, безпаричие, възрастни хора
Антична колекция - "България над всичко!, Българи юнаци!"
Джипове - Мечтата на българина.

План от психолог, с празни квадратчета за слагане на отметки. Wink

Общи условия

Активация на акаунт