Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 107
  • 828
  •   1
Отговори
# 315
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Помня като.излязоха първите билети за търкане в тотото. Имаше опашки за билетчета. С баща ми ходихме да си пробваме късметя, ама тотото пак спечели. Joy

# 316
  • София
  • Мнения: 11 471
Със сигурност няма да остане в същия вид.
А Държавна лотария винаги е имало.
Кое точно е със сигурност, че не разбрах? Да, разбира се, водещият и пр. могат да бъдат сменени, кутиите, игрите, билетите няма да се поръчват от Индия, а от Пакистан и ще са с други разцветки. Собственикът ще е друго бе, моме. За кратко, формално може и да е тото и ще почне да аутсорства.
Едно ми кажи, Дева, само на едничко ми отговори - разбра се, че липсват 500 млн за 5 години. Колко печалба трябва да имаш, за да дължиш И тези 500 млн, щото Божков бил внасял по не знам си колко стотин милиона на година, ама още трябва? Ще ти кажа - за 2018 печалбата е над 2 милиарда лева, към 3.
Кой нормален ще се откаже от тоя доход в хазната и ще "закрие" лотарията, кой бе, моме? Кажи бе, моме, осъзнаваш ли за какво иде реч? Ти сериозно ли мислиш, че едни хрисими и честни хора - за благото на народа, и за да ни "оправят" вземат тия решения Grinning

# 317
  • Мнения: 840
пхахаха Гешев ще ни оправи. никой не верва!

то ясно че му взеха съвсем "демократично" бизнеса.

сега хората вместо явното показване на липса на закони и наличие на диктатура, се интересуват от "има ли смисъл в тия седмици-месеци да играя? има ли кой да ми ПЛАТИ печалбата?"

# 318
  • Мнения: X
"Печалбите от игрите, които не са изплатени до влизането в сила на този закон, се изплащат съгласно утвърдените правила за съответната игра.
Аз нека съм наивна, но се надявам търкане на талони вече да няма. Страшна истерия беше напоследък и простите хора си харчат парите за лъжите на Божков и подобни.
Днес в магазина за цигари в Кауфланд един човек си купи един талон на вересия! Нямал пари, утре щял да ги даде на продавачката, онемях. Тя го успокояваше, че нямало проблем, "нали се знаем вече толкова пъти..."

# 319
  • Мнения: 15 204
... не само, че няма да спрат рекламите на хазарта, ами категорично в парламента днес беше отвхърлено ова предложение.
Държавния спортен тотализатор са стиснати. Няма да плащат за реклама, няма да раздават милиони. Така с времето ще затрият този печеливш в момента бизнес.

# 320
  • Мнения: 18 498
А, не ми пука. Просто ми е интересно.

Обаче, на Лафките винаги имаше опашки, от сега нататък няма да е така. Дали няма да намалеят?
А, що? Лафка има лиценз и за спортния тотализатор, така че ще продава и новите талони.
Нова няма как да фалира, като се видят новите назначения в телевизията, може да се види Кой всъщност стои зад Домусчиев, а Той няма да се остави да е на минус. Ще прилапа с някоя врътка и рекламата на новата лотария.

Така е. И ще заложи на картата, че с по-малко пари свободата на словото няма да оживее Simple Smile А в МС както треперкат България да не отиде от 111-о на 211-о място по свобода на словото, ще му налеят колкото трябва.

# 321
  • Мнения: 36 479
Обаче, днес слушах в едни новини, че вече билети ще се продават само и единствено в определени (тото) пунктове. Без повече продажба в пощите, супермаркетите и вероятно (?) лафките.

# 322
  • София
  • Мнения: 11 471
... не само, че няма да спрат рекламите на хазарта, ами категорично в парламента днес беше отвхърлено ова предложение.
Държавния спортен тотализатор са стиснати. Няма да плащат за реклама, няма да раздават милиони. Така с времето ще затрият този печеливш в момента бизнес.
Не, истината е, че държавата остави 30 години Божков на мира и спокойствие, да дерибейства, да бъде престъпен ръководител (в началото на деветдесетте, обаче), да мами с чйендж бюрата на магурата и пр. И не, че сега държавата се е сетила да вземе един бизнес за Благото на народа (щото то може да процедира така и с ЧЕЗ, и с хотелите по морето, както казаха по-назад), не:)

Просто някой симпатичен, млад и честен бизнесмен е поискал контрола над тая огромна и апетитна хапка, дето генерира 3% от брутния ни вътрешен продукт! 3% БВП само от лотарията!  По това сме на първо място в ЕС, според статистиката! И не, въпреки това, по-скоро точно заради, тези огромни приходи, държава няма да зарие лотарията. И за да не я съсипе държавата, понеже няма ресурса да поддържа хиляди пунктове, ще я даде на друг, заслужил бизнесмен.кой е толкова силен, че да се опълчи над титана Божков, дето оцеля в разчистването на сметки чрез физически убийства през деветдесетте, - не знам
 До след някоя и друга година:)

# 323
  • Мнения: 15 204
Обаче, днес слушах в едни новини, че вече билети ще се продават само и единствено в определени (тото) пунктове. Без повече продажба в пощите, супермаркетите и вероятно (?) лафките.
Лафките трябват на Пеевски /преса и цигари/. Билетчетата му правеха добър оборот. Той ще бъде първият, който ще поиска лиценз за да продължи продажбата им. Друг е въпросът при какви условия даден обект може да получи такъв.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 22:12 от Mama_Nana

# 324
  • София
  • Мнения: 11 471
Обаче, днес слушах в едни новини, че вече билети ще се продават само и единствено в определени (тото) пунктове. Без повече продажба в пощите, супермаркетите и вероятно (?) лафките.
Лафките трябват на Пеевски /преса и цигари/. Билетчетата му правеха добър оборот. Той ще бъде първият, който ще поиска лиценз за да продължи продажбата им. Друг е въпросът при какви условия даден обект може да получи такъв.

И отново не. Стара информация. Бяха в колаборация - лафка и лотарията, чрез билетите. Вече не са, Пеевски се опитва да се отърве от Лафка. Лафка фалира на практика. Вестници почти няма, от цигари, заради акциза, се печели между 3 и 4 ст. на кутия. Т.е. - няма необходимост от хилядите лафки, които бяха създадени. А и знаете от #ДАНС with me хората с кво лошо око гледаха на лафка. Там не се получи. Жокер.

# 325
  • София
  • Мнения: 14 672
Е, ще пребоядисат лафките лилави, ще ги прекръстят на тото-павилиони, например и готово. Ето най-отдолу при партньорите на БСТ името на Лафка грее https://toto.bg/

# 326
  • София
  • Мнения: 11 471
Да, само трябва да ги изкупи някой, защото до момента кой е инвестирал доста и не върви да зависи сами от едни билети, дето я ги продава собственика, я не. А да се изкупят тия хиляди лафки е сложно, както се вижда.... Wink.
Разбира се, че най-вероятно там ще се продават билетите, талоните, стикерите, или както ще се нарича новата лотария. И навсякъде другаде естествено. И може да не е Слави Трифонов, а негов заместник, и може да не е Захари Бахаров, а негов заместник - пак ще грее всяка вечер от ТВ-то-)

# 327
  • Мнения: 15 204
Тайничко се надявам да го затрият този бизнес или да го "затворят" в много тесен кръг обекти.
Може да е всякакъв Божков, но е и умен.

# 328
  • София
  • Мнения: 11 471
Mama_Nana, няма как нещо толкова печелившо да се затрие, по никакъв начин. Ще му сменят името, ще го преобразят, ще го променят до неузнаваемост, ако щеш. Ще търкат хората галоши, ако трябва - но ще търкат.
Може и като във Виена - Лото да го кръстят! Но пак ще е същата Хистерия В началото не такава, после - пак такава. Хората ще са забравили. Лотарията в началото тръгна с лека реклама, после ескалира.

# 329
  • Мнения: 9 652
Ще му сменят името, ще го преобразят, ще го променят до неузнаваемост, ако щеш...
Веднага давам пример с "ЛаФка". В Бургас обществеността не искаше "лаФка", взе решение да няма "лаФка" и се появиха доста павилиони 1 към 1 с "лафка" само без надпис и вместо оранжеви със сини тенти . Видно всичко е спокойно. Невидно - дори в сайта на ЛаФка са официално обявени. Joy Та така и с лотарията. Joy

Ето:
Лафка:
Скрит текст:

Бургас(няколко от многото "паФилиони"):
Скрит текст:



Общи условия

Активация на акаунт