Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 36 968
  • 828
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 015
Днес случайно срещнах човек, който е по наясно с продажбата на билети и печалбите. Решението на НС за промяна в закона още не е обнародвано в ДВ. Билетите и рекламните материали не са махнати /такава е инструкцията/. Загледах се в Лафките и там си стоят. Билети се продават, но печалби не се изплащат и тук онемях - хората продължават да си купуват билети.
Наистина си купуват - пред мен една жена си купи два по 3 лв., мислех да се обадя, ама ме достраша от якия чичак зад гишето. Grin толкоз пък заблуден народ да има.

Английска поговорка има,  с която оправдават абсолютното си безхаберие към всичко случващо се - *Невежеството е благословия* и направо ми се върза към тези невежи хорица, които с тъпа настойчивост продължават да си дават парите по инерция...То е ясно,че нито преди, нито сега ще спечелят, но поне си спестяват нашето нервиране, че всичко това е огромна измама и далавера.

# 406
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Много добре, че спират рекламите на НЛ по телевизията. Бяха доста зарибяващи.
А мен чуждото богатство не ме интересува. Няма как всички да сме еднакво богати.

# 407
  • Мнения: X
Абе зарибяващи, бяха дразнещо-досадни, че и дълги. Не само, че не ме интересува чуждото богатство, нямам излишни пари за простотии, а да не говорим, че би ме било срам и под достойнството да ходя като маймуняк по телевизиите, че да ми връчват пари от подобен род лотария. Нямам същите проблеми и скрупули със спортния тотализатор, интересно защо....

# 408
  • Мнения: 14 894
Много добре, че спират рекламите на НЛ по телевизията. Бяха доста зарибяващи.
А мен чуждото богатство не ме интересува. Няма как всички да сме еднакво богати.
Това е вид отчет към тези, които не са спечелили, но да знаят къде са отишли парите им. Веднъж седмично, З.Бахаров систематизира събитията през седмицата и отчита, колко милиона са раздадени, но никога, колко са постъпили.Wink

# 409
  • София
  • Мнения: 1 552
Английска поговорка има,  с която оправдават абсолютното си безхаберие към всичко случващо се - *Невежеството е благословия* и направо ми се върза към тези невежи хорица, които с тъпа настойчивост продължават да си дават парите по инерция...

Не е поговорка, а цитат от Библията. "Блажени са невежите, защото тяхно е царството небесно".

В нашия (синодален) превод е "блажени са нищите духом", което даже по-добре пасва на тези горки хорица от простото "невежи".

# 410
  • Мнения: 2 015
Английска поговорка има,  с която оправдават абсолютното си безхаберие към всичко случващо се - *Невежеството е благословия* и направо ми се върза към тези невежи хорица, които с тъпа настойчивост продължават да си дават парите по инерция...

Не е поговорка, а цитат от Библията. "Блажени са невежите, защото тяхно е царството небесно".

В нашия (синодален) превод е "блажени са нищите духом", което даже по-добре пасва на тези горки хорица от простото "невежи".

Цитатът от Библията е * Блажени са вярващите, защото тяхно е царството небесно* .

Аз поговорката я знам от Англия, където съм чувала да се употребява.
Не разбрах всъщност какво искате ми кажете?

# 411
  • София
  • Мнения: 1 552
Нищо, просто се сетих за този библейски цитат. Не съм несъгласна с мнението ви, ако това имате предвид, напротив - съвсем съгласна съм. Много точно се отнася до горките наивници. А може би просто не са разбрали нищо за случващото се. Някои хора наистина все едно падат от небето.
А цитатът си е "Блажени са нищите духом", от евангелието на Матей е. Просто исках да уточня откъде идва изразът.

# 412
  • Мнения: 9 553
Знам, че е спам, но не се сдържах: Grinning
Скрит текст:

# 413
  • Мнения: X
Да, ама билетите не ги спряха. Вчера гледам на една лафка, пълна догоре с билети, а днес чета разкази от сорта:"една жена на опашката пред мен изтърка билет, който се оказа печеливш, и отказаха да й изплатят печалбата". Явно лафките няма да останат капо и ще пробутат билетите. Даже имаше твърдение, че те купували билетите с 5% отстъпка, тоест печелят от самата препродажба. Кой знае колко хора ще се излъжат да продължат да купуват и чак при първата печалба ще разберат, че печалби не се изплащат.  Sad

# 414
  • Мнения: 840
в кварталния магазин днес имаше билети.

https://www.sportal.bg/news.php?news=828122

хммм, колко точно нова е ДКХ? Нови заплатаджии.

# 415
  • София
  • Мнения: 14 512
Те и много търговци ще изгорят с пари, набутани в билети. Единствено Лафка са били на консигнация, другите обекти са ги купували.

# 416
  • Мнения: 18 322
От следващия петък талоните на НЛ стават незаконни и не могат да се продават - https://www.24chasa.bg/novini/article/8189728

# 417
  • София
  • Мнения: 62 595
Проблемът си е на търговците - те са приели риска сделката да излезе и на загуба. Всъщност досега са изкарали луди пари, ама взеха да реват какво ще правят с билетите. Проблемът си е техен и никой не е длъжен да им връща пари ей така. Да осъдят фирмата, от която са ги купили и да се оправят. Сега остава и търговците да жалим как били на загуба, а са си правили сметката все да са на печалба! Явно сега гледат да ги пробутват хората да си ги купуват, а печалби отказват да изплатят. Доста хитро от тяхна страна.

# 418
  • Мнения: 18 322
Не виждам как търговец или печеливш ще осъди някого, ако има текст за форсмажор - а такъв винаги има.

# 419
  • София
  • Мнения: 62 595
Какъв текст за форсмажор? Търговците и онзи са си лика-прилика - алчност.

Общи условия

Активация на акаунт