Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 050
  • 828
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 18 476
Ами това е текст, според който при възникване на форсмажорни\непреодолими обстоятелства, и двете страни са освободени от ангагжименти без последствия. Обикновено като форсмажор се подразбира (и така се учи де) земетресение, война - такива неща, но "държавата смачка бизнес" според мен също трябва да влезе.
Не съм чела какво пише на сайта на НЛ, но няма начин да са останали без такъв текст.

# 421
  • София
  • Мнения: 62 595
Малко трудно можем да наречем това непреодолими обстоятелства.  Не виждам и как държавата е смачкала бизнес.

# 422
  • Мнения: 18 476
Смяташ, че са преодолими?

# 423
  • София
  • Мнения: 62 595
Фирмата е нарушила законите, има злоупотреби, схеми и т.н., държавата забранява частните лотарии. Няма нищо, което да е форсмажор. Преодолимо е с искове на свой ред - да осъдят фирмата и толкова. И важи както за печелившите, така и за търговците, които са купили билети, за да ги продават. Лоша сделка, това е.

# 424
  • Мнения: 18 476
Добре, ще видим колко човека ще успеят да си приберат парите Simple Smile с искове, с каквито начини успеят да измислят.

# 425
  • Мнения: 14 486
Ако магазините, които продават карти са ги купували от НЛ или което там дружество ги продава, няма каква непреодолима сила да се прилага за тези сделки - предадени са талоните, платена е цената им. Магазинът си понася търговския риск за това, че е закупил стока, която със законовото изменение излиза извън гражданския оборот и продажбата й е забранена.

Вече хората, които имат закупен и държат печеливш талон и трябва да си търсят печалбата от НЛ следва да видят общите условия и какви всъщност са правата им щото тоя талон има и характеристиките на ценна книга, не е ли така?

# 426
  • Мнения: 18 476
Да, малките търговци, които вече са платили, няма как да си вземат парите обратно. На хората с печеливши талони - най-много стойността на талона Simple Smile

Но не съм съгласна с това, че дребните търговци били движени от осъдителна алчност - всеки търговец работи за печалба, никой не е благотворително дружество, което съществува само, за да плаща данъци, осигуровки, заплати. Тази лотария и талоните са били законни, търговците не са извършили престъпление като са ги предлагали.
Ако търговците спрат да работят с някого при съмнение за неплатени данъци и изобщо за нарушения - няма да продават лекарства, няма да продават хляб, бензин, нищо Simple Smile

# 427
  • София
  • Мнения: 62 595
хубаво, работят за печалба и докато печалба има, си мълчат. Сега ревнаха, защото сделката не им излезе - това е алчност. Както и да продават билети, които вече са невалидни - пак алчност да избият своето, а купуващите кучета ги яли. Те са същите като онзи, от когото сега реват, само че са по-дребни риби.
Търговците си поемат риска. Проблемът си е техен.

# 428
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Търговците искат да печелят, иначе нямаше да са търговци, а благотворителна организация. Предполагам, че големите такива са се разбрали с НЛ за оставащите, непродадени билети.

Днес отидох на традиционното ми търкане на билети в тотото. Взех си за 10 лева, изкарах 11, взех си парите и излязох. Побъзикахме се с жената от пункта, че вече са монополисти. Много са ни готини тотаджийките в този пункт и веднъж уикенда, освен търкане на билети си лагя и с тях.

# 429
  • Мнения: 15 167
Лафка изплаща печалба, на билети закупени от тях. Не можаха да ми обяснят как разбират, кой билет от къде е купен, но аз предполагам, че са вкарли в системата им персоналния код на билета.

# 430
  • Мнения: 9 616
хубаво, работят за печалба и докато печалба има, си мълчат - а какво трябва да правят? Легална сделка. Продават законни продукти.
Сега ревнаха, защото сделката не им излезе - това е алчност - това е притеснение. Големите (Лафка, Кауфланд и т.н. хем няма да усетят загубата, хем адвокатите им ще се погрижат за останалото. Малките магазинчета ще "изгорят" без да са виновни.
Както и да продават билети, които вече са невалидни - пак алчност да избият своето - не е алчност, престъпление е.
а купуващите кучета ги яли - нито търговеца, нито ти, нито аз сме виновни, че Пенка е проста.
Търговците си поемат риска. Проблемът си е техен. - да, но колко често се случва държавата да си вземе бизнес в рамките на 10 дни? Как да предвидиш и прецениш подобен риск?

Във всеки договор има точка "форсмажорни обстоятелства", въпросът е "държавата заграби легален бизнес в рамките на 10 дни" форсмажорно обстоятелство ли е?

# 431
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо ли не им вярвам?

# 432
  • Мнения: 362
Лафка изплаща печалба, на билети закупени от тях. Не можаха да ми обяснят как разбират, кой билет от къде е купен, но аз предполагам, че са вкарли в системата им персоналния код на билета.

При нас даже и лафките не изплащат никакви печалби от една седмица насам.

# 433
  • Мнения: 1 414
Angry Като кучето на нивата го свърши Валерката.Хората пак ще го духат накрая.Frowning1

# 434
  • Мнения: 2 015
Току що възрастна позната се оплака, че не ѝ изплатили дребна сума с основанието, че билетът не е закупен при тях. Обясних ѝ, че ще пие студена вода, където и да отиде.
Дано се спрат вече... От фейса картинка:

Общи условия

Активация на акаунт