Паническо разстройство - 41

  • 24 909
  • 740
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 134
Да, точно със съсирек от собствена кръв. Blood patch. Има и операции при по-големи поражения, слава богу при мен това даде резултат.

# 571
  • Мнения: 5 459
Иве, къде щяхте да ходите на Откраднат живот? Аз съм пропуснала  единствено предния сезон и сега нищо не мога да хвана. Нови муцуни някакви......

# 572
  • Мнения: 504
Хммм ... и при мен болката е от кръста по единия крак... ама вече се влача една година - на приливи и отливи.... Взех да се филмирам, че е възможно и при мем да е нещо подобно Simple Smile Защото и аз имам главоболие, но при мен е от време на време преди цикъл основно ...

[/i]
Да, точно със съсирек от собствена кръв. Blood patch. Има и операции при по-големи поражения, слава богу при мен това даде резултат.

# 573
  • Мнения: 1 134
Ливи, не се филмирай. Мен ме хвана кръста и крака и след седмица, две беше епик вече положението...
Али, в Русе в киното щяхме да ходим, ама стана ужас тука- изолираха някви от Италия болни и тн...и наистина не е добре да се завираме в затворени помещения.

# 574
  • Мнения: 4 406
Това не беше ли някакво сериалче, дето лекар бе сменил сина си? Брей, че и игрален филм направили!
Едно, че от седмица треперя, ами метнах и сутринта две силни кафета.
Ич не ме е страх от Короната, след тая туберкулоза. Пък и що да живея ...
Боря си крака и гъз у фитнеса, после ще се мотам из града!

# 575
  • Мнения: 1 134
Джери, да, сериал си е 😀. Просто решиха премиерните два епизода да пуснат по кината в няколко града. 😀. Добре, че не съм ходила, било тъпо.

# 576
  • Мнения: X
Вижте какво е написал моят психолог като статия (Мисля че е доста добро и по темата) :



Почти всички състояния, за които се предписват АнтиДепресанти не по предназначение, на практика представляват състояния на ума и по никакъв начин не могат да се класифицират като болести. Т.е. ако сте „жертва“ на off label предписан АД, то знайте, че сте напълно здрав/а. Страх ви е от паяци? Или пък от пътуване със самолет? – това не са болести! Това са просто начини, по които си представяте действителността и не би могло да има каквото и да е друго „лечение“ за това как си представяте нещата, освен да промените начинът по който го правите, а именно да промените мисленето си. Умни сте и знаете, че хапче за промяна на мислите няма. Каквото и да се опитват да ви обяснят авторитетите в бяло (психиатрите). Помнете, че ако искате да се „излекувате“, дори най-добрият психиатър не може да ви попречи. Така че – дерзайте, хора! Имайте смелостта да постигнете доволството си от живота без АД-ове разни.

Или как употребата на антидепресанти off label докарва проблеми в дългосрочен аспект

Антидепресантите (АД[1]), видно от името им, са клас медикаменти, предназначени за лечение на депресия[2]. Но в практиката на психиатрите от години съществува един прецедент, наречен off label prescription, което на български ще рече, че АД могат да бъдат предписвани не по предназначение. Началото на третирането на тревожните разстройства – страх, паника, фобии също е поставено с употреба на АД не по предназначение, като във времето, състоянията, за които те се предписват извън предназначението им включват и хранителни разстройства, проблеми със съня, спиране на тютюнопушенето и състояния, свързани с хронична болка и още, и още.

За да е по-разбираемо – опита да излекувате тревогите и останалите по-горе изброени състояния с АД много прилича на идеята да излекувате сърбеж зад лявото си ухо си с витамин Ц. Схващате логиката – нито сърбежът зад лявото ухо е болест, нито витамин Ц е в състояние да го „излекува“. Причините да имаме тази парадоксална ситуация са много и са обсъдени надълго и нашироко в популярния документален филм „Продажба на лудост“. Нещото, което започва да излиза все по-наяве обаче е факта, че дългосрочната употреба на АД най-вероятно е свързана с физиологична зависимост. Последното прави трудно и болезнено спирането на АД и вече не един и два научни екипа се осмеляват да споделят обезпокоителните данни.

Ново научно изследване[3] обсъжда връзката между дългосрочния прием на АД и опита за тяхното спиране, който опит може да бъде твърде труден и да причини траещи дълго време грипоподобни симптоми, безсъние, гадене и други симптоми, свързани с отнемането на медикамента. Въпреки че не става въпрос за пристрастяване към АД в класическия смисъл на пристрастяване към вещества, то очевидно имаме проблем, с който тепърва специалистите ще се сблъскваме. В научната публикация се обсъждат разликите между симптомите при отнемане за различните класове антидепресанти. Например, някои SNRIs могат да причинят по-тежки симптоми, отколкото тези, причинени от SSRIs. При спирането на МАО инхибиторите пък могат да се провокират по-сериозни симптоми, като агресивност, кататония, когнитивни изменения и краткотрайни психози – все състояния, при които е необходим специален подход и по-интензивно наблюдение по време на спирането.

Тук е мястото да подчертая важността на процеса на психотерапия при спиране на АД, когато те са били предписани не по предназначение, най-често при тревожни състояния, паника, фобии и безсъние. Златния стандарт в това отношение е спирането на АД да стане в процес на психотерапия, който трябва да продължи известно време след приключване на терапията с медикамента, за да добие всеки човек увереността, че може да се справи и без помощта на хапчетата. За допълнителни въпроси и индивидуална консултация по този повод можете да се свържете с мен на телефон 0889763755, по е-мейл или през формата за контакт.

Подробности по темата ще обсъдя в предстоящият епизод на подкаста за психология „Гласът на съзнанието“. Ако желаете да се включите по темата, можете да го направите като ви включа със запис на телефонно обаждане (разбира се, с ваше позволение) или прочитане в ефир на историята ви. Начинът за връзка с мен вече е известен. Ако сте специалист в областта на психичното здраве и имате какво да добавите по темата от собствен опит – също сте добре дошли.

И накрая две думи за заглавието. Причината е, че почти всички състояния, за които се предписват АД не по предназначение, на практика представляват състояния на ума и по никакъв начин не могат да се класифицират като болести (можете да си припомните и това). Т.е. ако сте „жертва“ на off label предписан АД, то знайте, че сте напълно здрав/а. Страх ви е от паяци? Или пък от пътуване със самолет? – това не са болести! Това са просто начини, по които си представяте действителността и не би могло да има каквото и да е друго „лечение“ за това как си представяте нещата, освен да промените начинът по който го правите, а именно да промените мисленето си. Умни сте и знаете, че хапче за промяна на мислите няма. Каквото и да се опитват да ви обяснят авторитетите в бяло (психиатрите). Помнете, че ако искате да се „излекувате“, дори най-добрият психиатър не може да ви попречи. Така че – дерзайте, хора! Имайте смелостта да постигнете доволството си от живота без АД-ове разни 😊

[1] Препратката към Библейското място за изтезания на греховни души е съвсем уместна.

[2] Депресията е твърде общо понятие, като най-често смисъла, добил гражданственост е: потиснато настроение, загуба на интереси, мисли за виновност и безполезност. За детайлна класификация вижте МКБ-10: F30-F39 „Разстройства на настроението“ и специално – F32 „Депресивен епизод“ и F33 „Рецидивиращо депресивно разстройство“.

[3] “Antidepressant Discontinuation Syndrome: A Common but Underappreciated Clinical Problem”. Mireille Rizkalla, PhD; Bryan Kowalkowski, OMS III; Walter C. Prozialeck, PhD. The Journal of the American Osteopathic Association doi:10.7556/jaoa.2020.030.



ПС : не знам дали мога да пусна линк към статията му в неговия сайт? Че веднъж имах проблеми с това. Дано ви е полезно.

# 577
  • Мнения: 504
Хага, Йога... убиваш ме наистина Simple Smile
Твоя психотерапевт, очевидно така те е облъчил, че вече нямаш връзка с главния мозък. Тази теория, която е развил не е негова, а е доста известни течение към което се придържат редица паихолози.
Разбира се, ако имаш фобия от паяци, няма да започнеш да пиеш АД. Но, има медицински състояния, в който е желателно да използваш патерица, за да си стъпиш по - лесно и по - бързо на краката....
В твоя случай, ти си изключително интрузивен и доста лесен за манипулация, заради хипохондрията и психозата, която си развил. Мен ме убива твоета позиция, че АД са някакъв ужасяващ медикамент, който ще ти съсипе здравето ( бих искала да ми разкажеш, също така точно как...), но без никаква мисъл и адекватни разсъждения гълташ здрави дози метформинови препарати ( който са ти скапали черния дроб - както се вида от последните ти изследвания), бетаблокери ( от които се задъхваш и си изкарваш акъла, като развиеш скорост по - висока от 1 км в час) и лекарства за кръвно ( който пък ти съсипват кръвоносните съдовете). Много ми е интересно твоя психолог какво казва по този въпрос? За тези шепи с лекарства, който пиеш на ден...
Та, замисли се... дали на твоя психоло не му е удобна тази позиция, за дс ходиш редовно, той да е единствената ти терапия .... и ти да си се влопчил в него, като удавник за сламка...и да му плащаш..? Защото моета психоложка например, ско за 6 месеца не установи сериозен напредък - прехвърля пациента на друг ... защото идеята е, да се намери правилната терапия за тоя пациент.
Относно написаното в статията - има много истина, но твоя случай не е такъв. Ти има тежка хипохондрия, съчетана с психоза в някои аспекти... невроза и т.н ... и ако не се вземеш скоро в ръце и не потърсиш читав психиатър - ще изпреколясаш доста здраво...
Дори с този пост го доказваш - ти до такава степен си се хванал, като удавник за сламка в тов психолог, че за да можеш да убедиш себе си ( а ти явно си разколебан вече), че това е най - вярното нещо... се бориш да убедиш нас... Еми нямаш шанс - статията му е посредствена и не казва нищо ново, което ние да не знам. Никой от нас не пие АД заради фобия от паяци. Отделно от това, има медицински състояния, различни от депресията - част от тревожните разстройства, който са свързани с грешка в биохимията на мозъка и тези неща се лекуват с лекаства - колкото и да се опитваш да ни убеждаваш в противното, без да си чел дори малко сериозна литература по темата.
На кратко - спи да вярваш на някакви глупаци, а прочети повече по темите, който те интересуват и касаят здравето си, хвани се в ръце и вземи мерки да се лекуваш правилно и при хора, който ще спрат дс те лъжат за здравословното ти състояние...

# 578
  • Мнения: 2 764
Добре, че вече съм извън бизнеса с насилие над хора за кредити... че 1 психолог щеше да е дал фира.

# 579
  • София
  • Мнения: 11 484
Извинявам се, обаче ми стана много смешно JoyJoy

Малко по темата - хипохондричка видна съм и аз, но пък не съм истерясала от новия китайски вирус. Поне засега.
И ако може някой да ми каже - наистина ли тютюнопушенето води до запушване на артерии/кръвоносни съдове? И води до артеросклероза? Поне така пише на кутиите.

# 580
  • Мнения: X
Той ако е опрял до моите 60 лева на месец. Лично по негово желание разредихме сеансите. Ако имаше толкоз хатър да ме зарибява, спокойно можеше да ходя всяка седмица, та може би и два пъти седмично. Дали ако беше умрял за моите пари щеше самоволно да поиска да разредим двойно сеансите и от 240 месечно да взима 120.

Ти що си решила, че е такъв шарлатанин. Кое точно грешно виждаш в неговите методи? Аз нито го смятам за Фройд, но не смятам и че е шарлатанин. Един човек с опит, който ми дава ценни съвети и аз ги харесвам тези съвети.

Като толкоз харесваш АД, пий ги. Нека всеки да ги пие. Щото явно ако каже някой и дума за вашата патеричка, а именно АД, то вие като някви наркомани го заклеймявате. Всеки си знае.

# 581
  • Мнения: 1 415
Има ситуации,когато човек не може да се оправи без лекарства,и дано не заклеймявате всички случаи,при които човек ги взима.Иначе,ако съществува вариант и без лекарства,чудесно.

# 582
  • Мнения: 5 459
Joga Bonito, така и не ми отговори Орлин Баев ли е психолога ти......
Георгиии, ама ти защо не казваш, че ашваганда и физалис е едно и също. Аз подсъзнателно, доста честичко си похапвам физалис. Поръчах си натурална ашваганда на прах, да видя, тя как ще ми подейства.
 Хора, а аз тотално съм изтерясала от този Коронавирус. Резервирахме си още през ноември, когато го нямаше, почивка в Анталия.....а тя е толкова близо до Иран..... Синът ми пък си предплати почивка с приятелката си за Италия, през юли......и май и там ще изгорят едни парииии. Аз добре, че си направих застраховка "отмяна на пътуване", ама той не се сети. Ами здраве да е. И в Шумен в болницата има 3-ма дето са се върнали от Милано с температура и други симптоми и сега ги наблюдават. Страх ме е дори до магазина да отида-голямо шубе....

# 583
  • Мнения: X
Георги Балджиев е психолога.

Без да давам някви категорични съвети, Алина това с този корона вирус е като всяка друга фобия и хипохондрия. Сега вече целия свят е хипохиндричен обаче. Първо, помисли си - какъв процент реално умират и какъв се излекуват. Четох че под 40 години смъртността е под 0.2 процента, това е по-малко сигурно и от обикновения грип. Второ колко хора са загинали от коронавируса в бг и глобално и колко от катастрофи. Сигурно в бг са загинали повече от катастрофи тази година колкото от този вирус в целия свят. Така че тва си е абсолютна паник атака ама не само на нас ами и на всичко хора.

А и медиите подхранват на макс хипохондрията.

Всеки умрял - новина веднага, пряко включване.

Ако го правеха за обикновения грип, знаеш ли каква паника щеше да е тогаз.

Всяка година само в САЩ от обикновения грип умират между 30 и 60 хиляди. Ама не правим новини от всеки случай и затова няма паника.


COVID-19: Approximately 2,708 deaths reported worldwide; 0 deaths in the U.S., as of Feb. 25, 2020.

Flu: 291,000 to 646,000 deaths worldwide; 12,000 to 61,000 deaths in the U.S. per year.

Така че - медийна пропаганда за нас хипохондриците.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 16:08 от Анонимен

# 584
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Горецитираната статия няма нищо общо с  Орлин Баев, само от прочитането и се вижда, че не е той, на Баев речника му е силно езотеричен.
А на въпросния психолог не мисля, че му има нещо нередно, та чак охранителен бизнес да се намесва. Въпроса е, че в статията се казват отдавна известни неща тоест нищо ново, само не знам защо се говори само за антидепресанти. Всичко и антидепресанти и антипсихотици и бензодиазепини са вредни в дългосрочен план........ някои са канцерогенни, други увеличават вероятността за парконсон и деменция, други за диабет, има такива които объркват хормоните на хипофизата - пролактин, LH, FSH.......... и т. н  един ден ще се чуди човек кое от къде му е дошло.
Разбира се  и от дългогодишната употреба на Метформин ще си чуди човек един ден кое от къде му е дошло.

В момента съм свидетел как на един човек му се поставят две различни така наречени "диагнози" от двама известни варненски психиатъра. Актуалната е генер. тревожно разстройство, а от предния психиатър биполярно.
Никакви правила няма, всичко е субективно и много насляпо. И в останалите медицински специалности има все още много неизвестни, но като психиатрията друга няма.
За мен психиатрията е една узаконена от властта религия.

Общи условия

Активация на акаунт