Студенти в UK - 12

  • 67 016
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 108
При моят син явно не са по общ признак. Вече има едно момиче-странно на пръв поглед-но от първия ден 2 стека бира в малкия без това хладилник .Ако дойдат и очакваните други двама незнам как ще стане. А уж беше общежитието за без алкохол е  избрано или тя на своя глава незнам.Целта ни бе да избегнем пиянски истории евентуално не, че синът ми не е пил никога бира примерно.Та се чудя какво да очакваме !Дано всичко да е наред и притесненията ми да са напразно
За напускане на общежитието може би трябва да попитате тях самите като заявите, че не сте доволни и очакванията ви не са оправдани.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 44
Моят син (Робърт Гордън) ще бъде с 4-ма шотландци в апартамент от 7 души, останалите двама още не ги знаем. Не сме очаровани, те пишат, че хобито им е футбол и алкохол. Някой да знае за случай за напускане на общежитието? Защото правилата за напускане звучат строго. Adorable?
Може би  сте направили грешка  в началото, когато сте заявили изискванията си за общежитие.Дъщеря ми е 4-та година в Абърдийн, първи курс също беше в общежитие, но беше посочила, че не желае да бъде в апартамент с повече от две девойки.Бяха три момичета, двете шотландки и тя.

# 752
  • София
  • Мнения: 4 025
Не знам какво могат да измислят. Големият ми син успя да хване последния влак така да се каже, но малкият вече почти се прости с желанието си за Единбург. Ще се преориентира към Дания най-вероятно.

И при нас е така. Освен високата такса, наличието на визи сложи точка на мечтата й за Англия. Язък за хубавите сертификати. Но здраве да е, все ще намерят своята пътечка.

# 753
  • Мнения: 252
Синът ми е студент трета година в Лийдс. Как смятате има ли смисъл от допълнителна застраховка и какво покрива всъщност?

# 754
  • SO 15
  • Мнения: 111
Здравейте.
Нашето момиче от 14 септември е в University of Southampton.Общежитие за прекарване на карантината.В центъра на града.Вече не им дават да излизат до близкия магазин.Някои се събрали и излезли на разходка и ги наказали.Имат добро зареждане за първите 2 дни.С карта на Револют без проблеми за сега.3ма в апартамент в самостоятелни стаи.В групата от 7деца има китайче и испанче.След пристигането си,им казали да си купят Сим карти-ходили,купили...
Имат добър ВиФи нет.Готвят си-снощи за вечеря домати с ориз.

# 755
  • Мнения: 403
Моят син (Робърт Гордън) ще бъде с 4-ма шотландци в апартамент от 7 души, останалите двама още не ги знаем. Не сме очаровани, те пишат, че хобито им е футбол и алкохол. Някой да знае за случай за напускане на общежитието? Защото правилата за напускане звучат строго. Adorable?
Може би  сте направили грешка  в началото, когато сте заявили изискванията си за общежитие.Дъщеря ми е 4-та година в Абърдийн, първи курс също беше в общежитие, но беше посочила, че не желае да бъде в апартамент с повече от две девойки.Бяха три момичета, двете шотландки и тя.

Системата за настаняване беше нова, от тази година, нямаше поле за коментари, само питаха смесен пол ли да са или не. Писахме смесен.

# 756
  • UK
  • Мнения: 957
Моят син (Робърт Гордън) ще бъде с 4-ма шотландци в апартамент от 7 души, останалите двама още не ги знаем. Не сме очаровани, те пишат, че хобито им е футбол и алкохол. Някой да знае за случай за напускане на общежитието? Защото правилата за напускане звучат строго. Adorable?

Защо преди още да е започнала годината не сте очаровани? Като човек, бил в два университета, живял на 3 общежития и бил RA (Resident Assistant - по-възрастен студент, който живее в някоя от сградите на общежитието и отговаря за определен брой студенти, като първа точка на контакт в случай на проблеми) в четвърто, бих ви посъветвала и двамата да не прибързвате със заключенията и очакванията. Поживейте няколко месеца, в началото всички са стресирани и се опитват да се представят пред останалите като готини и забавни. Ако има явен конфликт между всички съквартиранти се обърнете към вашия RA за съвет и от там ще ви насочат какви са следващите стъпки.

Но като новопристигнали в нова страна, моля, абстрахирайте се от стереотипи и се опитайте да бъдете толерантни поне в началото към всички. Опознайте различните културни особености, не се затваряйте само в български общества и не се изолирайте преди да сте опознали по-добре хората около вас. Това важи за всички, не само за m i.

# 757
  • Мнения: 403
Благодаря за съветите, adorable. Съжалявам, че е прозвучало, че сме нетолератни. Просто тук играят и личностни особености на сина, което не споменах - не е по партитата и футбола, алкохол не ползва, чухме за неприятни истории стоварили се върху такива, които изглеждат като "светци". Не се притеснява да опознава шотландци, вече е водил разговор с такъв на живо, но чатът между съквартирантите му вече е дал някаква представа какво предстои и смятаме, че няма да се впише изобщо.

# 758
  • SO 15
  • Мнения: 111
Време е за нова тема Студенти в UK-13.

Опитах се да я създам,но не мога да копирам полезната информация от пост 1.

# 759
  • UK
  • Мнения: 957
Изчакайте да минат първите седмици на адаптация и нещата да влязат в малко по-спокоен ритъм на лекции и т.н. и ако все още се чувства ненамясто или не се разбира със съквартирантите, свържете се с RA/House Warden/Accommodation Office и говорете с тях как може да се направи ситуацията по-добре. Но в момента не мисля, че имате възможност за местене и т.н., ще ви кажат да изчакате - първо, защото най-вероятно в момента са презатрупани от работа и второ, представете си какъв хаос ще настъпи, когато повечето новопристигнали студенти помислят, че искат да се изнасят още в началото при разочарования/неправилни очаквания/други притеснения. Мисля, че в общежитието, в което аз работих не можеше да се правят смени или да се изнасяш първите 8-10 седмици след настаняване. Като му мине карантината, да се включи към ивентите, които ще им организират от общежитията, така ще се запознае с хора и от други апартаменти и ще може да сравни своя опит с чуждия.

# 760
  • Мнения: 171
Благодаря за съветите, adorable. Съжалявам, че е прозвучало, че сме нетолератни. Просто тук играят и личностни особености на сина, което не споменах - не е по партитата и футбола, алкохол не ползва, чухме за неприятни истории стоварили се върху такива, които изглеждат като "светци". Не се притеснява да опознава шотландци, вече е водил разговор с такъв на живо, но чатът между съквартирантите му вече е дал някаква представа какво предстои и смятаме, че няма да се впише изобщо.
Не е ли част от идеята ви да учи в чужбина, именно да се научи да се адаптира в нова и непозната среда? Да си излезеш от зоната на комфорт е много полезно и развиващо личността, а тук говорим за пълнолетен човек. Прави впечатление множественото число, което използвате, ако и така мислите , дали няма да отложите порастването му? Нека да изчака, да се запознае и да си прецени, а освен това никой не го задължава да общува с всички съквартиранти. Притеснявате се и това е нормално, но малко бързате в крайните изводи сякаш.

# 761
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Време е за нова тема Студенти в UK-13.

Опитах се да я създам,но не мога да копирам полезната информация от пост 1.

Натисни бутон "цитирай" на първия пост , целия текст ще ти излезе в "бокса", в който пишеш , когато искаш да публикуваш мнение , оттам вече копирай цялото "нещо " и така ще ти излезе цялата информация заедно с връзките . Цялото копи -пейст вкарваш в "бокса" на новата тема , която искаш да създадеш.

Извинявам се на останалите за обясненията .

# 762
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Има ли значение в коя банка ще си открие сметка студента?
Имам предвид - месечни такси, такси за превод и т.н. Еднакви ли са условията за студенти в различните банки?

# 763
  • Мнения: 108
Когато хобито ти е алкохол пък човека отсреща нехаресва това съжителството ще е трудно
според мен.

# 764
  • SO 15
  • Мнения: 111
Добре дошли в новата тема:
            https://www.bg-mamma.com/?topic=1251991https://
Това число сложих за да не е фаталното и след Брекзит,да имаме и тема 14/15 ...

С благодарности на Сребърна паричка!

Общи условия

Активация на акаунт