СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 776
  • 781
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 11 983
Виж, това вече е за първи пост.

# 376
  • София
  • Мнения: 6 140
Аз кодовете ги научих след известно четене на седмокласни теми, обаче градацията леко ме стряска. Не за друго, ама след 3г пак ще съм на линия. Joy

# 377
  • Мнения: 3 491
А аз ще съм на линия след цели четири години, ако подейства бялата магия срещу коронавируса:yum:
Нищо не разбирах от съкращенията тук, когато имах неблагоразумието да надникна в седмокласната тема.
Преди това  си живеех добре в темите за спортуващи в домашни условия. Семейството ми също. Децата ги натисках да правят лицеви опори, а не ПИ.  Даже ПИ не разбирах що значи, а с учебните планове и в настоящия момент съм гола вода.
Смятам, че независимо каква ти е програмата, си се развиваш в посоката, в която сърцето те влече. Ако си мързелив, се движиш по пътя на най-малкото съпротивление и се занимаваш в училище и в живота приоритетно с това, което ти е най-лесно. Ако пък по характер си склонен винаги да търсиш предизвикателства, да преборваш трудностите, изобщо не е ясно накъде ще тръгнеш. Важно е и по пътя какви хора ще срещнеш,  в каква възраст нещо ти е станало интересно.
В "Регалия" ми се струва, че е добре това, че се явяват доста деца. Според мен ще са над 400, което си е добра извадка. Не знам колко се явяват на изпитите  в СМГ и в "Междучасие"....Предполагам, че повечето деца, които ходят на ПИ на СМГ ще се борят за математически гимназии...Или поне се надявам, че е така:smile:
В нашата тема има ли момчета, които искат езикови гимназии? Оставам с впечатление, че повечето обичат математиката.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 06:18 от Amanda.D

# 378
  • Мнения: 5 001
Аз кодовете ги научих след известно четене на седмокласни теми, обаче градацията леко ме стряска. Не за друго, ама след 3г пак ще съм на линия. Joy
Заедно ще сме!

# 379
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Дидева, благодаря за кодовете. Аз на училищата ги знам, но другите - Нина Ричи, за директора...

# 380
  • софия
  • Мнения: 25 453
Пак пропуснах половин тема. Че съм разсеяна, разсеяна съм, но с новата версия на форума някои теми, за които имам следене, изчезват от списъка. Много мразя да пиша "запис", но вече ще го правя.

# 381
  • София
  • Мнения: 2 851
Amanda.D, да, има, синът ми ще се бори за ЕГ, той не е за МГ, нито желае СХТ или нещо подобно.

# 382
  • София
  • Мнения: 254
И ние сме за езикови гимназии. Може и НПМГ, по мое желание ще я пишем някъде в дъното. Детето се отврати от биологията още през октомври, а аз бях заложила всички яйца на нея. Все пак ще се яви на състезанието през юни, за да имаме резервен вариант. Иначе, не е фен на немския език хич, така че не сме конкуренция за там.
На Регалия пробните изпити дали ще може да ги видим след като минат, или там няма изтичане? Щом са толкова пророчески, ще ходим и ние да се запишем за последните два.

# 383
  • София
  • Мнения: 476
Обсъждате желаните гимназии. Ние няма да сме конкуренция за СМГ, девойката иска да има математика, но не прекалено много - НПМГ, ТУЕС. Като вариант ще са ни и ЕГ, но без АГ и НЕГ. В този ред на мисли има ли деца ориентирани за ТУЕС, извинете ме, ако сте го коментирали, вероятно съм пропуснала.

# 384
  • София
  • Мнения: 7 190
Насколасах, изчетох.
Ама, момичета, аз не обичам ракия, бе. Да я трампим с Порто? То вкусничко едно такова... Порто и чесън - що да не става. 😁

# 385
  • Мнения: 4 967
Реших да пропуснем ПИ на Регалия. Като материал нашите са доста назад по математика. Вчера последно са решавали за сплави. Има ли някой толкова назад?  Като гледах, че признаци за еднаквост на триъгълници ще са взели в школата преди изпита... Това са си около 20 урока напред от нас.

# 386
  • Мнения: 5 001
ПИ на Регалия изтичат ли нета? Гледам, че записването е за всички или последната седмица ако останат места.

# 387
  • Мнения: 3 491
При нас в училище се движат доста добре с материала, но решават задачи само на базово ниво. Дано накрая да имат време да поусложнят задачите. В школата би трябвало да вземат признаци за еднаквост на триъгълници тази седмица.

# 388
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Днес щерката отиде на курс в АК , от 9.00 до 17.00ч., ще й се отели вола Wink В събота и неделя - същото. Довечера ще видя какво са учили.

# 389
  • Мнения: 8 228
Светле, подозирам, че малкият ще ти спре нета. Той, милият, толкоз ПИ-та изреши заради този нет, че да не си посмяла да се оплачеш!

Моля ти се,не го жали,щото живота си живее...За цяла грипна е направил 5 ПИ по мат и 1 ПИ по бел и то този по бел след заплахи и без преразказа...

Ехе, той много е направил. Браво на него! Или май на майка му 😂
Моят е направил точно 0. Ходи на НОМ, отиде и на един урок по БЕЛ. Имаше да направи 3 (три !), само три теста за 8 дни. Онзи ден спрях да мърморя. Казах му, че повече дума няма да му спомена за тях, просто ако в неделя вечерта не са направени (в понеделник са чак на училище), затварям лаптопа и го прибирам. Що трябва все да се караме, за да свърши нещо, не знам. Спирам да се карам, ако ще. Той спокойно ми отвръща, че няма да си загуби лаптопа, до неделя колко много време имало. Щял да си направи тестовете, не разбирал какъв е проблемът.

Общи условия

Активация на акаунт