СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 765
  • 781
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 586
А какво има в шкафчето и защо се го вземате?😀

# 421
  • Мнения: 569
За съжаление и тук действат законите на пазарната икономика. При масово владеещи АЕ деца, само една НЕГ се запълва и пука по шевовете. Испанската и тя гони тавана на баловете. Време е и ФЕГ да възвърне славата и името си!
Най-печеливши в тази ситуация са децата, които до 7 клас са се отдали на друг език, различен от АЕ, и сега ще гонят двете АЕГ.
Всичко това са прагматични разсъждения, мелодиката на езика е друга тема.
До някоя и друга година, ще видите как китайският в 18 то и 138мо гони по бал НЕГ. Joy
Значи сега заради вас двете се прибирам от работа режа мезето, сипвам си голЕма чаша и започвам да се притеснявам. Чувствайте се виновни.

Бисе и теб ще те вземем, като тарашим шкафа на Мони Simple Smile Ще ти хареса Simple Smile

# 422
  • София
  • Мнения: 12 228
Моите щерки са с водещ немски, макар че в момента не им е много по-напред от английският.Simple Smile
Затова и търся паралелка с английски, но не и ЕГ на първо място, което улеснява нещата, но пък се притеснявам , че по този начин немският няма да успеят да го научат до наистина добро ниво. В момента са В1, едната втори срок няма да учи езици, другата ще продължи с В2 ниво.
Ако някой има опит с немски извън езикова гимназия, смятате ли че може да се научи добре и на школи?
Френският език много ми харесва, но трети език мисля че не е практично да включват в момента Simple Smile

# 423
  • Мнения: 6 586
Доди, аз съм на лимонада, но все пак гледам да се информирам за съдържанието на шкафчетата:) Никога не се знае:)

# 424
  • Мнения: 569
Доди, аз съм на лимонада, но все пак гледам да се информирам за съдържанието на шкафчетата:) Никога не се знае:)
Лимонада с какво?

# 425
  • София
  • Мнения: 9 110
Като ви чета и ожаднявам, а няма още 5 Blush .
От друга страна е петък Stuck Out Tongue Winking Eye .

# 426
  • София
  • Мнения: 7 052
Мария, казах го малко на шега това за 18 и 138. Идеята ми беше, че нишата има още накъде да се развива, защото в масовият случай, до 7 клас се учи АЕ. Ако в СУ и ОУ се предлагат равномерен брой паралелки с различни езици, истериите и тези дълготрайни тенденции на повишаване на бала в конкретни ЕГ, няма да са така масови.

# 427
  • Мнения: 6 586
С бъз и лимон:) Някои сме въздържатели, иначе кой ще кара влака, а?( до селското училище)

# 428
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз така и не го проумявам това - масово да са с английски език паралелките, при положение, че до 7 клас много от децата вече имат доста добро ниво и е логично да търсят друг език.
Единственото си го обяснявам с по-трудното намиране на учители по другите езици.
Но пък можеш ли да обявиш 4-5 паралелки прием и все да са с английски Rolling Eyes .

# 429
  • Мнения: 11 667
Не разбрах какво има в шкафа, но лимонада с бъз никога не отказвам Whistling

При нас (дълбоката провинция) имаме три по-големи училища.
Нашето е с 4 паралелки за набора, съответно първоначално обявиха 3 паралелки за догодина за 8-ми клас.
Сега съобщиха, че махат едната и дефакто ще има само две паралелки.
Дали ще е масово. То остава на този голям набор да намалят броя на паралелките и не ми се мисли тогава какви балове трябва да гоним.
Някъде подочух, че щели да дават превес на професионалните паралелки, но не знам дали е вярно Rolling Eyes

# 430
  • Мнения: 6 925
Всеки втори си пише, че знае АЕ и при този недостиг на учители, това успяват да направят. Друг е въпросът колко го учат и научават в тези паралелки, а и не само в тези паралелки. Аз преди време много бях залитнала по Нина Ричи, защото си мислех, че в този план не се започва от 0 езика, но се оказа, че греша. И тъй като съм с убеждението, че в смг език не се научава (само мое убеждение, не го налагам, няма да споря), реших, че може да се направи план с повече информатика и/или ИТ вместо да се губят часове за нещо, което така или иначе учиш във външна школа. Но така и не се стигна до по-подробни разговори в тази посока. Пък и това беше, когато още бях омагьосана от смг, сега вече нямам интерес и ми е все едно какви планове предлагат и как биха се развили.

Според мен ако има повече паралелки с европейски езици ще има по-голямо търсене, отколкото за източните. Много деца избират да следват в Холандия, или Дания, или скандинавските държави, или Италия, та дори и в Чехия. Вярно, че учат на АЕ, но е хубаво да можеш да си купиш хляб в съответната държава и да общуваш по-лесно, а гимназиалният език точно за толкова ще ти стигне.

# 431
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Не разбрах какво има в шкафа, но лимонада с бъз никога не отказвам Whistling

Не четете внимателно значи-аз съм фиксирала и скатала информацията,че у шкафа има бЕло,червено,кехлибарено и прочие-като ми свършат запасите ще знам къде да ходя на гости...

# 432
  • Мнения: 47 980
Според мен проблема с учителите е много сериозен и си е водещ за директорите и МОН. Не че биха го признали. Много трудно се намира учител по предмет на някакъв език. Освен знания и желание, се изискват и документи и т.н. , а заплатите не са високи.

# 433
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Ако някой има опит с немски извън езикова гимназия, смятате ли че може да се научи добре и на школи?
Френският език много ми харесва, но трети език мисля че не е практично да включват в момента Simple Smile
Племеницата до 7ми клас беше в 20-то, уж с немски, ама много на ужким!
За гимназия си хареса френски. Сега е 11 клас в 35-то с френски, а за английски ходи на школа. Та немския е останал там някъде.

# 434
  • София
  • Мнения: 7 052
О, аз също съм на мнение, че в училище, до 7 клас, език не се научава. Не само в смг. Ясно е, че децата се готвят в школите, но си мисля, че родителите в повечето случаи ще подкрепят с школа езика, който се учи в училище. Може и да греша, де! Аз поне, така бих направила.
Масовото учене на език в школи е в големите градове, та пред МОН не стои проблема с АЕ. Те не правят райониране.
В тази връзка, далече от вас, но ми е интересно как ще районират виШуту, както заявиха преди време... Joy

Общи условия

Активация на акаунт