СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 749
  • 781
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 21 455
Някъде подочух, че щели да дават превес на професионалните паралелки, но не знам дали е вярно Rolling Eyes
Може и тук да си го прочела. Вярно е.  Ще дам пример със София ( мисля, че вече съм го писала).
В София-град са заложени прогнозно 388 паралелки срещу 383 за миналата година. Предвидено е 42,90% от общия брой ученици, които ще бъдат приети по ДПП  да се обучават в професионални гимназии и паралелки. Миналата година този процент е бил 41,00%

# 436
  • София
  • Мнения: 7 190
Според мен ако има повече паралелки с европейски езици ще има по-голямо търсене, отколкото за източните. Много деца избират да следват в Холандия, или Дания, или скандинавските държави, или Италия, та дори и в Чехия. Вярно, че учат на АЕ, но е хубаво да можеш да си купиш хляб в съответната държава и да общуваш по-лесно, а гимназиалният език точно за толкова ще ти стигне.
Идеята е добра, обаче на практика не знам дали е толкова необходимо.
Карала съм три месеца специализация в Холандия. Ми те всички говорят чудесно и немски, и английски. Даже веднъж човек от Чистотата се наложи да ни упъти; и той говореше много приличен АЕ.

# 437
  • София
  • Мнения: 254
Аз в гимназията учих испански разширено, и макар че го бяхме усвоили на много високо ниво целия клас, единици после го доразвиха и използваха в работата си. Затова сега ми е странна тази мода за испанската. Иначе е много интересна култура, особено на латинска Америка, и самият език е лесен и приятен.

Къде може да се види кои гимназии са "Нина Ричи"?

Иначе, аз ракия не обичам, но блъди мери с много лют сос мога винаги да пия Simple Smile И чесън не пречи, на някоя брускета отстрани Simple Smile

# 438
  • Мнения: 6 924
Слънце, нямах предвид до 7-ми клас, а до 12-ти клас.

Къде може да се види кои гимназии са "Нина Ричи"?

В чаканата от РУО таблица. През април.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 17:54 от maria77bg

# 439
  • Мнения: 24 467
Моите щерки са с водещ немски, макар че в момента не им е много по-напред от английският.Simple Smile
Затова и търся паралелка с английски, но не и ЕГ на първо място, което улеснява нещата, но пък се притеснявам , че по този начин немският няма да успеят да го научат до наистина добро ниво. В момента са В1, едната втори срок няма да учи езици, другата ще продължи с В2 ниво.
Ако някой има опит с немски извън езикова гимназия, смятате ли че може да се научи добре и на школи?
Френският език много ми харесва, но трети език мисля че не е практично да включват в момента Simple Smile

Имам позната с Гьоте институт,  с немски точно замина на работа в Брюксел.

# 440
  • софия
  • Мнения: 25 432
Приключиха официално срока. Донесе бележника със срочните оценки. Не знам как им ги пишат, няма промяна спрямо миналата година, но сега с втората смяна, натрупаната умора и напрежението не знам как ще бъде.

# 441
  • Мнения: 11 655
Дидева, благодаря за информацията.
Така в проценти спрямо общото не е много, че ако беше 1/3-та щеше да е чудо Joy

# 442
  • Мнения: 21 455
За София-град процентите са едни от най-ниските. За област Враца например е 69, 47%.

# 443
  • Мнения: 1 951
Аз от кога се вайкам за втората смяна. Времето съвсем става кът. Едва скалъпихме извънкласната програма. Хем ме е яд, че тази година заряза и китарата, и баскетбола, хем съм наясно, че ако и те фигурираха 24ч. нямаше да са достатъчни.
По едната тема - казвах, че винаги съм учила френски, но така се стекоха нещата, че изобщо не го ползвам. А ужасно много го харесвам. Както и италианският.
По другата тема - обичам розово. И бЕло. Но ако имам избор розовото печели.

# 444
  • Мнения: 11 655
За София-град процентите са едни от най-ниските. За област Враца например е 69, 47%.

Аха, значи пак "свинско със зеле"

# 445
  • София
  • Мнения: 3 610
О, аз също съм на мнение, че в училище, до 7 клас, език не се научава. Не само в смг. Ясно е, че децата се готвят в школите, но си мисля, че родителите в повечето случаи ще подкрепят с школа езика, който се учи в училище. Може и да греша, де! Аз поне, така бих направила.

Нашата презумпция е точно обратната. За да не ходиш на школи да избереш подходяща гимназия, така че накрая детето да излезе с 2 езика, минимум. Естествено не е гаранция, че ще стане точно така, но това сме счели за правилно. Големият учи английски до 7клас до ниво В2, лятото преди 11клас си взе сертификат САЕ, като ходи на школа 2-3 месеца само заради формата и сега би трябвало от немската да излезе с С1, само с училищна подготовка. За дребното обмисляме същата или подобна схема, но както дойде, че сега и по новата програма втория език е заложен до по ниско ниво, а при брат му стартира в 9клас от В1.
Бели, червени, розови и прозрачни употребявам с удоволствие и мярка, така че ме бройте в кюпа и чесън ще нагъвам, ако се налага Yum А розмарин си отглеждам от преди 5 години на терасата. Е, първият го уморих, но сега съм заредила нов.

# 446
  • София
  • Мнения: 7 049
Да, liani, така е!
Аз не съм разбрала Мария и говорех за периода 1-7 клас. В гимназията положението е по-различно.

# 447
  • Мнения: 19 293
Моите щерки са с водещ немски, макар че в момента не им е много по-напред от английският.Simple Smile
Затова и търся паралелка с английски, но не и ЕГ на първо място, което улеснява нещата, но пък се притеснявам , че по този начин немският няма да успеят да го научат до наистина добро ниво. В момента са В1, едната втори срок няма да учи езици, другата ще продължи с В2 ниво.
Ако някой има опит с немски извън езикова гимназия, смятате ли че може да се научи добре и на школи?
Френският език много ми харесва, но трети език мисля че не е практично да включват в момента Simple Smile
Аз съм учила в гимназията немски като втори език и приравних две години. После го бях зарязала за известно време. По-късно реших да доуча в Гьоте институт и на входния тест се класирах за курс ниво Б1. Б2 учих вкъщи, а след това отново карах курс в Гьоте за С1.
С тези курсове  взех ДАФ с 5 на три компонента и 4 на устния, което за времето си беше достатъчен резултат.

# 448
  • София
  • Мнения: 3 456
Абе, как  го гледате тоя размерин? Втори ми умира.... Чудя се трети дали да купувам?Сериозна съм.Държа го на плота в кухнята.Не вярвах че ще е капризно

# 449
  • Мнения: 3 048
Кой език ще се окаже най-полезен за детето няма как да предскажем.
Въпросът е, ако не е имало досег с немски, френски, испански, как да разбере детето кой му пасва най-много.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 20:08 от solnichka

Общи условия

Активация на акаунт