СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 762
  • 781
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 569
С тоз часовник...Лошо ми е..
Бисе, пийни малко лимонада😄
Ще ме извините за спама днес, но мама Мони и Слънчевата ме разстроиха с прогнозите за френската и трябваше да се разсея малко 🍷🍷🍷

# 481
  • София
  • Мнения: 7 190
Ах - часовникът!
Не знам дали съм споделяла как две седмици преди кандидатстудентските ми изпити навремето сънувах, че съм корен квадратен; а то всъщност в съня някак се бях подпряла на ръката си и милият ми лакът беше коренът... Като бял ден го помня тоя сън. 😁

# 482
  • Мнения: 5 001
Ох, разсмяхте ме с този шкаф!

Някой утре на ПИ в Междучасие? На Ема така й омръзна вече, утре насила ще отиде, отсега предричам среден резултат.
Аз! Grinning
Още не му е омръзнало, даже му предложих да отиде на последните в Регалия и се съгласи. Обича детето да участва навсякъде, пък резултатите са съвсем отделна тема.

# 483
  • София
  • Мнения: 375
И моята девойка утре е в Междучасие, а неделя е в Регалия и Веди.
Горе-долу такива ще са й уикендите целия месец. Събота сутрин школа и после я някой пробен, я някоя олимпиада.
И няма много мрънкане, защото все пак не й предоставен голям избор. Освен това, самата тя оценява като полезно явяването й на ПИ. През останалото време пише домашни, не прави нищо допълнително в нас така или иначе.

сънувах, че съм корен квадратен
LaughingLaughingLaughing

# 484
  • Мнения: 1 951
Мама Мони, това е шкаф или на лекар, или на адвокат! Joy
Ааа, не е точно така. Има едни специалности, една от които е моята, чиито шкаф по-рядко се попълва от пациенти Joy

сънувах, че съм корен квадратен

JoyJoy Не мога дори да си представя какъв физически облик може да има корен квадратен

# 485
  • Мнения: 21 455
Е, тя снимката му от години се носи из интернет-пространството. Joy

Ред, за тая поза....Тренираш ли йога? Joy

# 486
  • у дома
  • Мнения: 7 141
С такъв часовник никога няма да знам колко е часът и никога няма да съм  на време. Дяволска работа. Чак и корен с удивителна имало.
Само където удивителната -факториела трябва да е извън корена,за да е вярно...

# 487
  • София
  • Мнения: 7 190
Дидева, някак по триъгълно го бях докарала. 🤣

# 488
  • Мнения: 8 228
Факториелът ще ми е труден за пресмятане. Аз обичам задачи, но недолюбвам аритметиката. Но пък и няма начин да няма някоя формула за по-лесно пресмятане на факториел, която аз естествено не помня.

Метнете после ПИ от следващите дни да си тормозим наследниците.
Моят продължава да е с резултат 0 от ваканцията. Остават му два дена за трите теста, хм, плюс някое и друго домашно за понеделник.

# 489
  • Мнения: 3 048
Кой език ще се окаже най-полезен за детето няма как да предскажем.
Въпросът е, ако не е имало досег с немски, френски, испански, как да разбере детето кой му пасва най-много.
  Изобщо не мисля да се задълбочавам какво ще му пасва, изборът при нас ще се свежда до комплексни фактори, не само езика - общо ниво на обучение на съответното училище, удобство като местоположение и възможност за придвижване,  употреба на езика при евентуално желание да  учи в чужбина.
.....
Свивам си питането/чуденката до избралите езикова гимнаьия. ( Ясно е, че ако искаш математика ще търсиш това и езикът няма да е решаващ за избора.)
Тогава как няма да е важно дали пасва езикът! И преди съм писала, че имам примери за това как не се научил както трябва езика не защото е неучещо детето, а защото не му е допаднал езика и си се е фокусирало върху английския. Още повече, че в София има избор. Извън, ако искаш даден език, има само едно място. Тук ни е спестено чуденето с локацията, защото всичко ни е близо.
Даже за ученето в чужбина, наистина на детето трябва да му е паснал езика, иначе ще е мъчение.
И в крайна сметка и с трите езика може да се учи в чужбина.

# 490
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Факториелът ще ми е труден за пресмятане. Аз обичам задачи, но недолюбвам аритметиката. Но пък и няма начин да няма някоя формула за по-лесно пресмятане на факториел, която аз естествено не помня.



По  новата програма факториела се учи в 8 клас.

# 491
  • София
  • Мнения: 7 052
Солничка, според мен, най-важното е детето да е мотивирано от нещо, да изучава конкретния език. Не да е натиснато от родител, защото този език ще му е по-полезен от другия, а само да е намерило мотивация в себе си.
Аз от личното си обкръжение познавам едно момче в испанската, отишло там от любов към испанския футбол, гледащо от 10 годишно испански телевизии, сайтове, мачове, коментари, неразбиращ нищо в началото, но запалило се.
Девойка в испанската, с много близки роднини в Испания, емигранти от края на 90те. След ежегодни гостувания, иска да живее и учи в Испания.
Познавам момче, отишло в НЕГ, защото баткото е там. Момчетата са близки, а баткото е модел за подражание на  малкия. Девойка във ФЕГ, която мечтае да учи нещо си на изкуствата и никога не се е съмнявала къде иска да учи и да живее. Срашно фино и витално същество, много й отива...!
И... от моят личен опит, моето дете, за което до края на 8 клас можех да се закълна, че НЕ по своя воля няма да седне да учи. Голяма част от приятелите му от основното отидоха в НЕГ. Какво си говорят, какви планове правят, не знам, но намери мотивация покрай тях. С желание от тази година ходи в Гьоте, не дава да се издума, че е излишно (аз проверявам, провокирам) или че му е тегаво, защото е в МГ, 9 клас, след ИИЧЕ...
Иначе, ако детето има афинитет към изучаване на език, би се справило, стига да му е на сърце!

# 492
  • София
  • Мнения: 3 457
Факториелът ще ми е труден за пресмятане. Аз обичам задачи, но недолюбвам аритметиката. Но пък и няма начин да няма някоя формула за по-лесно пресмятане на факториел, която аз естествено не помня.



По  новата програма факториела се учи в 8 клас.
Ама вие сериозно ли  ги говорите тия работи?Мислех че си измисляте думички под влияние на алкохола.... Откога съществуват тия неща в учебниците?

# 493
  • у дома
  • Мнения: 7 141
По новата програма от 2 години-в 8 кл се учи,ако питанего е за това 9! -чете се 9 факториел и е 9.8.7.6.5.4.3.2.1.
Запасите ми от алкохол са ограничени ,поради което спирам по темата .

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 00:25 от svetlaem

# 494
  • Мнения: 49
Аз от кога се вайкам за втората смяна. Времето съвсем става кът. Едва скалъпихме извънкласната програма. Хем ме е яд, че тази година заряза и китарата, и баскетбола, хем съм наясно, че ако и те фигурираха 24ч. нямаше да са достатъчни.
По едната тема - казвах, че винаги съм учила френски, но така се стекоха нещата, че изобщо не го ползвам. А ужасно много го харесвам. Както и италианският.
По другата тема - обичам розово. И бЕло. Но ако имам избор розовото печели.

Общи условия

Активация на акаунт