Бебешката количка - цяла наука за второ висше №44

  • 71 094
  • 850
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 242
Сестра ми е с cam, на мен ми е тежка и обемна, но всеки има виждане за “идеалната” количка Wink

# 196
  • Мнения: 870
Здравейте, може ли малко помощ. Попаднах на това
https://www.online4baby.com/cybex-priam-lux-platinum-aton-q-i-si … e-princess-pink55
Доста Добра цена. Но се чудя ям защо все пак  толкова ниска цената. Предполагам че е по стар модел. Дали много се различават шаситата. Виждам че цената е за кош новородено, лятна седалка и стол за кола. Но коя седалка е включена, на общата сминка има 2 летни седалки

# 197
  • Мнения: 726
Здравейте, може ли малко помощ. Попаднах на това
https://www.online4baby.com/cybex-priam-lux-platinum-aton-q-i-si … e-princess-pink55
Доста Добра цена. Но се чудя ям защо все пак  толкова ниска цената. Предполагам че е по стар модел. Дали много се различават шаситата. Виждам че цената е за кош новородено, лятна седалка и стол за кола. Но коя седалка е включена, на общата сминка има 2 летни седалки

Линкът, който сте дала е не активен

# 198
# 199
  • Мнения: 726
Лятната седалка е показана в различните й позиции, затова ви се струва, че са 2.
Може да бъде в седнало положение и легнало(сигурно има и още позиции). На мен при избора много ми помогна видеото в ютуб, за да видя всички функционалности.

За цените това, което мога да дам като пример е във Вис Виталис коша за новородено на моята количка е на цена от 670лв, в този сайт е намлен на 31 паунда 😁😁😁
Според мен изтикват старите модели, а не като тук нещо на 3-5 години да го продават за ново.
Единствено ме притеснява, че ако възникне дефект за гаранцията ще трябва да я изпращам пак в UK.

# 200
  • Мнения: 870
А каква е разликата в шасито? Всички ли им се прибират предните колела за да се движи на 2 гуми. На мен това ми е най важно.

# 201
  • Мнения: 726
А каква е разликата в шасито? Всички ли им се прибират предните колела за да се движи на 2 гуми. На мен това ми е най важно.
Най-достоверна информация ще ви даде продавачът. Пишете им във фейсбук или на емейл. Отговарят в рамките на деня. Аз сигурно над 10пъти съм им писала и всеки път получавах отговор на своето запитване

# 202
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Във варианта, който Вие сте показала кош за новородено не е включен в цената. Има шаси, лукс седалка, кошница за кола, изофикс за нея ,дъждобран и адаптори за кошницата към шасито. Има и вариант с кош за новородено, но е към 699.95£.
Най отдолу на всяка обява има описано какво точно включва.
За шасито не мога да коментирам Sad
Ето тук е пълен комплект
https://www.online4baby.com/cybex-priam-lux-platinum-aton-m-trav … ith-base-mars-red

# 203
  • Мнения: 8 775
А каква е разликата в шасито? Всички ли им се прибират предните колела за да се движи на 2 гуми. На мен това ми е най важно.
на мен тези линкове не ми се отварят, но като чета по написаното на линка става дума за Cybex Priam?  Cybex са изключително добри колички, много са качествени, и това, че ще ги купите от чужбина да не ви притеснява - първо няма да ви се наложи да ползвате гаранция (защото е трудно да ги повредите) и второ,  където и да сте не е проблем фирмата да ви върне парите, при рекламация.
Това за движението на 2 гуми го намирам за излишна екстра.  А на вас ви е най-важното. Интересно къде ще я карате на 2 гуми? 
На мен лично не ми харесва тази дръжка на количката, по-точно конструкцията. Според мен пречи да си вдигаш количката с бебето вътре ( да кажем подлез, по стълби). Някак дръжката ми стой като някакъв акцент - измества погледа от седящата част.
Предимство е, че седящата част може да се монтира в двете посоки (някои колички нямат тази екстра), но пък и къде на път ще спреш да вдигаш бебето и да обръщаш посоката. Достатъчно е това, че имаш голям сенник, регулирайки го (по-малък, по-голям) няма да свети слънце на бебето, или да му духа,
В сгънато положение не е от най-малките, освен ако не махнете колелата.
Колички с две дръжки също са много удобни. Вижте и други модели. От Cybex  си купете едно столче за кола  до 25 кг. Въобще не ви трябва 3 в 1. Лежащата част се ползва до 5  мес. Най -дълго се ползва седящата част. Така, че може да си вземете само седяща количка, и гледайте тя да ви е красива и удобна,

# 204
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
За 50 £ разлика, аз не бих пропуснала 5 месеца удобство на кош за новородено. Отгледала съм две деца, летни бебета, за нищо на света не бих ги лишила от кош за новородено. Хубаво легнал кош, ама в него бебето трябва да се закопчее с колани. За новородено бебе 2.700, както бяха моите, това никак не си го представям. Най-малко ще ви трябва някакво порт бебе в седалката и тогава бебето.
За кошницата за кола на рамката и аз съм съгласна,че не е задължително. Ползвала съм рядко тази опция, но пък има майки, които задължително ходят на разходка с колата. Тогава е хубаво да има тази опция.

# 205
  • Мнения: 785
Аз също купих количката от този сайт, само че на Mutsy. Пристигна, всичко си й е наред и по описанието в сайта. Много добри оферти пускат в сайта, така че тази ниска цена на фона на нашите магазини, не трябва да ви притеснява. Вероятно разчистват цветове и материи от по-минали години, които вече не се предлагат по каталозите на марката. Поне при нас беше така със синия цвят на Мутсито.
И аз не бих лишила бебето от кош за новородено, нищо че ще се ползва само 6 мес., така че бих ви посъветвала да погледнете комплектите с такъв кош. Удобството и правилната позиция на гръбнака са на първо място, особено в тези първи месеци. Това ви го казвам като човек с гръбначно изкривяване.
Столчето за кола към тези комплекти на Cybex е много добро. Не бих купила столче 0-25 кг. Доколкото съм успяла да проуча темата със столчетата, тези 0-25 не осигуряват такава надеждност при удар (според проведени краш-тестове), нищо че ви спестяват някой лев.

# 206
  • Мнения: 8 775
е, добре, хайде да не е от 0 до 25 кг, но столче от 9 до 25 кг е идеално.
Аз си мисля, че цветът на столчето дали е като цвета на лежащата част, няма никакво значение.

# 207
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
А до 9кг, в какво ще се вози бебето?

# 208
  • Мнения: 785
А до 9кг, в какво ще се вози бебето?
Има 2 варианта: 0 (0-9 кг) и 0+ (0-13 кг). Нашето е 0+.

# 209
  • Мнения: 870
Благодаря ви момичета за изчерпателните отговори.
Важно ми е движението на 2 колела, заради многото стълби които имам да преодолявам.Чуденката ни е между Stoke xplory и Cybex priam.

Общи условия

Активация на акаунт