Учителка накарала цял клас да заплюе свой съученик

  • 10 475
  • 523
  •   1
Отговори
  • Мнения: 730
Начална учителка накарала цял клас третокласници да заплюят свой съученик. Скандалният случай е станал на 9-ти януари в Пазарджик, в едно от елитните училища в града.  По случая е започнала проверка апелативната прокуратура в Пловдив. Според мен не е бил най-правилния начин, но детето 100% заслужава наказание. Къде са първите 7? Такива келешчета с наказания се оправят! Да видим дали пак ще иска да плюе съучениците си... Не мисля, че е справедливо учителката да бъде уволнена и ѝ бъде забранено да практикува професията си...Какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 461
Начална учителка накарала цял клас третокласници да заплюят свой съученик. Скандалният случай е станал на 9-ти януари в Пазарджик, в едно от елитните училища в града.  По случая е започнала проверка апелативната прокуратура в Пловдив. Според мен не е бил най-правилния начин, но детето 100% заслужава наказание. Къде са първите 7? Такива келешчета с наказания се оправят! Да видим дали пак ще иска да плюе съучениците си... Не мисля, че е справедливо учителката да бъде уволнена и ѝ бъде забранено да практикува професията си...Какво мислите?
А защо ги е заплюло?

# 2
  • Мнения: 29 263
Мисля, че до това доведе 30 години криворазбрана демокрация.

Разбра се, че всъщност не са целия клас, а двете деца, които въпросното е наплюло първо, се оплакали на госпожата и тя им казала, ами, наплюйте го и вие.
Че не е правилен метод за обучение в училище, не е.

Потърпевшето дете било много невъзпитано, постоянно създавало проблеми. Майката не била в България, гледала го бабата. Какво възпитание му дава, не е ясно....

Ясно е, че са деца, правят глупости. Тук е ролята на родителите да коригират това поведение. Когато тази "корекция" не се случи, нещата ескалират.

# 3
  • Мнения: 2 344
За мен всяка мярка трябва да бъде такава, че да има резултат – превенция на подобни действия и за двете страни.  Прекаляват с дисциплинарното уволнение , занимаването на прокуратурата и естествено как без журналистите-лешояди... Да се дава гласност на случилото се го прави равносилно на клюка в случая и настройва общественото мнение в незнайна посока, но не правилната, историята го показва.  За съжаление в тази държава не се влага смисъл като се действа или бездейства.
Със сигурност учителката не е постъпила много интелигентно и педагогически, но вместо да правят така, че учителите да нямат никакви права, може да организират учебни педагогически семинари, периодично, служебни курсове за подобряване на квалификацията и да ги мотивират по обмислен начин.
 В същото време мерките срещу детските прояви на невъзпитание също са неадекватни и се вижда, че нямат резултат.
Ясна е ролята на родителите, но училището също е място за възпитание, допълващо домашното.
Не се мисли в тази насока, аз лично не съм оптимист за подобрение в системата, съжалявам, че го казвам.

# 4
  • Мнения: 46 488
Смятам, че си има ред и той трябва да се спазва.
Смятам и че учителката няма нужната подготвка да се справи с проблема. Действия ѝ са показали на това дете, че може да плюе, но когато властта е в ръцете му.

Мисля, че до това доведе 30 години криворазбрана демокрация.
Няма много връзка с демокрацията. Всъщност беше честа практика в миналото - оставяха по-големите да смачкат малките с цел уж възпитание. В казармата същата работа. Всичко това ставаше със знанието и негласното разрешение на учители и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 984
Мисля, че такова поведение от страна на възрастен е неадекватно.
Имаме 50-годишен възрастен с педагогически опит срещу 9-годишно дете.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 022
Сериозно ли? Значи той се е сбил с двама съученици и (може би) в безсилието си за физическо надмощие ги е наплюл, а "педагожката" по макаренковски и от позицията на силата го е унижила, карайки целият кляс да го заплюва в редичка. Без да помисли кой прав и кой крив. Без да й пука, че така унижава и плюещите деца или поне тези от тях, които изпитват някакво съчувствие. Това вероятно е някаква форма на извратен другарски съд.
Предлагам тогава, когато деца се сбият, после дружно цялото училище да ги пребива с тояги.
Или пък при катастрофа, виновният да бъде прегазван с валяк.
Наказание е редно да има, но то не трябва в пъти да превишава простъпката, защото тогава самото то вече е простъпка, особено ако е толкова унизително като групово заплюване.
И заплютото момче, и съучениците му, и учителката спешно трябва да бъдат консултирани от психолози и то добри, защото често подобни изживявания дават едни много зловещи бъдещи последици за участниците в тях.
Насилието в случая за мен е над целия клас.
Soul Free, детето е изкарано на дъската в часа и целият клас в редичка са минавали и са го заплювали. Не само двете деца. И не само е казала, а ги е строила.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 461
Мисля, че такова поведение от страна на възрастен е неадекватно.
Имаме 50-годишен възрастен с педагогически опит срещу 9-годишно дете.
Абсолютно неадекватно и непрофесионално е и ако на това дете му липсват първите 7, то на възрастната ѝ липсва много повече (първите 7 също).

Но все пак – той защо е наплюл съучениците си?
Класът го е наплюл, защото той е плюл.
А той защо е плюл?
Или въпросът не се връзва с идеята на автора и съответно е неудобен?

# 8
  • Мнения: X
Не мисля, че е справедливо учителката да бъде уволнена и ѝ бъде забранено да практикува професията си...Какво мислите?

Не само трябва да бъде уволнена, а трябва и в затвора да полежи.

А, най-добре, навремето да я бяха взели норвежците, да я възпитат малко от малко на поведение и отношение.

# 9
  • Мнения: 2 188
Дано да я уволнят и никога повече да не припарва до деца, в качеството си на учител. И родителите да я съдят до дупка.

# 10
  • Мнения: 730
Мисля, че такова поведение от страна на възрастен е неадекватно.
Имаме 50-годишен възрастен с педагогически опит срещу 9-годишно дете.
Абсолютно неадекватно и непрофесионално е и ако на това дете му липсват първите 7, то на възрастната ѝ липсва много повече (първите 7 също).

Но все пак – той защо е наплюл съучениците си?
Класът го е наплюл, защото той е плюл.
А той защо е плюл?
Или въпросът не се връзва с идеята на автора и съответно е неудобен?
Е, не знам той защо е плюл, никъде не пише...

# 11
  • Мнения: 29 263
Soul Free, детето е изкарано на дъската в часа и целият клас в редичка са минавали и са го заплювали. Не само двете деца. И не само е казала, а ги е строила.

Така се каза в сутрешните новини, после се разбра, че били само двете деца. Все тая де, не е това метод за възпитаване.

Когато има проблем, информират се родителите. Въпросът е, когато тези родители не реагират адекватно, тогава какво правим? Понеже в този клас има още 25 деца, които търпят "възпитанието" на златото.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 461
Ами като не пише, защо го обиждаш? Може да са го обидили, може да са се подиграли... Може да е имал причина да реагира така. Неговата реакция в никакъв случай не е правилна, обаче той е дете. Ако той е келеш, учителката е келеш на квадрат, защото нейната реакция много по-неправилна.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 022
Не знам за сутрешните. Аз коментирам информация от официалните новинарски предавания.

И понеже детето е невъзпитано, явно единствените мерки трябва да са насилие или най-малкото също невъзпитание?!
Предполагам, когато детето ти се държи невъзпитано, не го връзваш на колене до радиатора върху черупки от орехи.

# 14
  • Мнения: 29 263
И понеже детето е невъзпитано, явно единствените мерки трябва да са насилие или най-малкото също невъзпитание?!
Предполагам, когато детето ти се държи невъзпитано, не го връзваш на колене до радиатора върху черупки от орехи.

Защо преиначаваш написаното? Къде съм написала, че това е начинът? Напротив.

Общи условия

Активация на акаунт