Черен списък на маникюристки 2020

  • 5 309
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 255
Хм, от Nail Bar на Солунска аз съм много доволна, но от едно конкретно момиче - Биби. Не знам обаче дали още работи там. Едно друго - мисля Мила се казваше, се обучаваше и милата никак не се справяше.

# 16
  • Мнения: 26
Още един негативен глас за MORE SUN в Младост 3,безкрайно  некадърни,взех си предплатена карта за 4 бр.посещения,некадърни е меко казано.....

# 17
  • София
  • Мнения: 1 480
Nails club BG, Младост 1, ул. Йерусалим.
Нокти, изпилени в различна форма, независимо, че няколко пъти обръщах внимание. Посдилващ слой гел под гел-лака, нанесен адски дебело и неравномерно, някои от ноктите ми имаха "гърбици". Кожи, изрязани до кървене. Като бонус - студ и бавна работа, измръзнах. Имам лоши впечатления и за други салони, но този е на първо място.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 242
Момичетаа чета Ви и направо... се радвам, че не съм попадала на такава маникюристка.

В интерес на истината.. в началото почнах да ходя при една мадама. Тя си работеше сама, много точна, много хубави маникюри, рисунки. После тя се премести при нейна приятелка, която е фризьорка, съответно нали смени и мястото, стана ми една идея по-далече, нещо май и лампите смени. Постепенно почна да "претупва" нещата и в един момент просто спрях да ходя при нея. Под претупва - препилваше ми ноктите, лакът падаше по-бързо, не й се занимаваше да прави рисунки и нещо все не я уцелвах в настроение.

Открих една друга девойка, която ми е и по-близо и работи по-добре, минус е, че не може да рисува, за сметка на това за изчистени маникюри е супер и за евентуални декорации с камъчета и печати. Аз като си свикна с една маникюристка, не обичам да сменям..

# 19
  • Мнения: X
Valen's в кв.Павлово.
Маникюристката има странна и непонятна, поне за мен, техника, чрез която слага капка от основата на всеки нокът, за да не бъде "прекалено прав", както и "да издържа повече". Това доведе до изключително неравни нокти, нацапано по кожичките, но хубавото е, че на следващия ден започна да се бели и не издържа особено много. Оформянето на ноктите отне 1 час, без да преувеличавам. Цената за тази услуга е 25лв. Не запомних името на госпожата, но там има само една маникюристка.

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 367
Valen's в кв.Павлово.
Маникюристката има странна и непонятна, поне за мен, техника, чрез която слага капка от основата на всеки нокът, за да не бъде "прекалено прав", както и "да издържа повече". Това доведе до изключително неравни нокти, нацапано по кожичките, но хубавото е, че на следващия ден започна да се бели и не издържа особено много. Оформянето на ноктите отне 1 час, без да преувеличавам. Цената за тази услуга е 25лв. Не запомних името на госпожата, но там има само една маникюристка.
Тази техника е хубава, стига да се направи правилно. Нарича се обем, и наистина става по здраво, но трябва порърхността отгоре да се получи гладка и обемна. Прави се с каучокова база предимно и много маникюристки я използват, влкючително и аз, само че пъро трябва да се попита клиента, дали иска обемни никти, говорим в рамките на нормалното и естетически красивото, базата се разлива от самосебе си върху нокъта и става супер, но не трябва да се прекалява, а и някои жени не желаят ноктите да са им дебели изобщо, искат да изглежда все едно са с обикновен лак, но така е малко по вероятно са се обели по бързо. Иначе техниката е супер, само да се направи правилно.

# 21
  • Мнения: X
Скрит текст:
Valen's в кв.Павлово.
Маникюристката има странна и непонятна, поне за мен, техника, чрез която слага капка от основата на всеки нокът, за да не бъде "прекалено прав", както и "да издържа повече". Това доведе до изключително неравни нокти, нацапано по кожичките, но хубавото е, че на следващия ден започна да се бели и не издържа особено много. Оформянето на ноктите отне 1 час, без да преувеличавам. Цената за тази услуга е 25лв. Не запомних името на госпожата, но там има само една маникюристка.
Тази техника е хубава, стига да се направи правилно. Нарича се обем, и наистина става по здраво, но трябва порърхността отгоре да се получи гладка и обемна. Прави се с каучокова база предимно и много маникюристки я използват, влкючително и аз, само че пъро трябва да се попита клиента, дали иска обемни никти, говорим в рамките на нормалното и естетически красивото, базата се разлива от самосебе си върху нокъта и става супер, но не трябва да се прекалява, а и някои жени не желаят ноктите да са им дебели изобщо, искат да изглежда все едно са с обикновен лак, но така е малко по вероятно са се обели по бързо. Иначе техниката е супер, само да се направи правилно.



Определено не беше направена гладко - имах няколко нокътя, които бяха неравни, както видимо, така и на допир. И определено не ме попита. Така описано звучи интересно, но не е моето и щях да се радвам ако мимах  избор.

# 22
  • Мнения: 5 832
Не искам да говоря дори през колко маникюристки минах докато намеря правилната. И аз в началото държах да е близо, за да ми е удобно, сега вече съм на мнение, че за посещение веднъж месечно не ми пречи да ходя в друг квартал в името на добре изглеждащите ми нокти. Да речем, че в Люлин съм обиколила всички прехвалени маникюристки и нито една не става за нищо - от различно изпилени и криви нокти, през дебели нокти, отлепване на лак откъм кутикули на петия ден, до препилени нокти, минах през всичко. И всяка оплюваше останалите колко са зле, а тя е най-добрата в цяла София. Накрая си намерих едно момиче в Света Троица и съм адски доволна от нея. Много скромно и мило момиче, което работи чисто и лакът ми не мърда докато не реша да го сваля. Освен това ноктите ми изглеждат тънички, все едно са правени с обикновен лак.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 136
И аз напоследък съм при една мацка в Света Троица. Не я посещавам от достатъчно дълго време, че да я похваля категорично, но засега се справя много добре, включително се оправи с много начупени (почти до корен) нокти.
Аз много мразя като почнат да ме разпитват какво и как да направят - искам красиви, здрави нокти, с издръжлив маникюр и красив цвят, твоя работа е да знаеш как да го постигнеш...

# 24
  • Мнения: 3 782
Tanch, може ли координати на девойката от Св. Троица? Благодаря 🌸

# 25
  • Мнения: 519
За първи път ще пиша във форума, обаче не се стърпях да споделя моят опит с маникюристките в Разград. За първи път отидох на гел лак при уж най- добрата маникюристка в града- Тея. Не исках някакви трудни рисунки, камъчета и т.н.- исках просто преди Коледа да си направя ноктите хубави. Споделих й, че може да нарисува примерно нещо коледно, като снежинка, тя обаче твърдо отказа, защото вече й било писнало да рисува такива неща. Явно не й се занимаваше на момичето. Тъй като при нея трудно се вземат часове, дори за махане на гел лак, отидох до най- близкия салон до мен- този, който се намира на Водната, точно срещу блок 104 на Свети Климент. Момичето със голям зор и голямо пилене ми смъкна лака. Каза, че Тея по принцип е имала навика да запича прекалено много лака и махането става много трудно. Дори ми сподели, че ще ми вземе повече пари, тъй като много време щяла да изгуби. За мен нямаха значение парите и й казах да действа. Разгледах нещата, които беше направила, харесаха ми и споделих, че искам да ми направи същите, каквито е рисувала преди. След близо 2 часа махане на лак, започна момичето да ми оформя ноктите. Казах й на няколко пъти, че ноктите нямат една и съща форма и че искам да ми ги оправи, тя се опитваше да ги направи еднакви, обаче все нещо не й се получаваше. След като аз вече се изнервих, й казах да ги остави такива, каквито са. Лакира ме, рисунките не й се получиха много, проблемът бил, че ноктите ми били къси, а те хич не бяха такива според мен. Нямах търпение да се прибера след 3 часа в салона и изобщо вече не ми се занимаваше с глупости. Оформих си ноктите сама и лакът беше що- годе добре. Да, но след няма и 3 дни, гелът се отлепи сам изцяло от ноктите. От тогава приключенията ми с маникюристки приключиха и никога повече няма да стъпя в салони за лакиране на нокти. Плюс това, получих от един от салоните, дори може и от двата, безплатно гъбички по ноктите на промоция. Сега не мога да се излекувам и дори ме е срам да си показвам ноктите!
Момичета, не ви пожелавам никога такива "преживявания" с маникюристки!

# 26
  • Мнения: 191
Салон Шери и Студио Елиан в кв.Лозенец, София.От двете противололожни страни на бул. Витоша.Нетраен, мек, белещ се гел лак.

Най-добрите за мен си остават украинките и рускините.Изключително съм доволна от Ирина - Nail Cocktail Boutique.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 18:26 от anne_boleyn

# 27
  • Мнения: 138
И аз бих искала координати на споменатите маникюристки от Света троица! Благодаря предварително 😊

# 28
  • Мнения: X
Търсих тема за маникюр да попитам за една практика, която наблюдавам през последните месеци при маникюристката, която посещавам. Чак в черен списък не бих я сложила, тъй като смятам, че работи добре, но малко ме изненадва с това, че ползва камъчета един вид "втора употреба". Когато за пръв път ми маха камъчетата от маникюра, не ги изхвърли, а ги прибра в кутийка и каза, че тъй като били скъп консуматив ( били на Сваровски - макар и да не съм имала тази претенция) ще ми ги пази, и ако се наложи да ползва повторно камъчета със същия вид, цвят, форма, ще ми ги сложи пак на мен. Пазела си така камъчета от всеки клиент. Аз лично не видях някъде да надписва кутийката, но...първия път си казах, ОК, щом ще ми слага от моите - добре.
При предпоследното ми ходене изведнъж реши да такусва камъчетата отделно, което доста завиши цената. А при последното, не стига, че половината бяха втора употреба, платих все едно съм си направила маникюр с изцяло нови консумативи. На всичкото отгоре 1-2 седмици след направата му, вече липсват няколко камъчета.
Как ви се струва това и вашите маникюристки имат ли такава практика? Запитах се всъщност как мога да бъда сигурна, че ползва от "моите" стари камъни, а не от тези на някоя непозната.

# 29
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 740
Търсих тема за маникюр да попитам за една практика, която наблюдавам през последните месеци при маникюристката, която посещавам. Чак в черен списък не бих я сложила, тъй като смятам, че работи добре, но малко ме изненадва с това, че ползва камъчета един вид "втора употреба". Когато за пръв път ми маха камъчетата от маникюра, не ги изхвърли, а ги прибра в кутийка и каза, че тъй като били скъп консуматив ( били на Сваровски - макар и да не съм имала тази претенция) ще ми ги пази, и ако се наложи да ползва повторно камъчета със същия вид, цвят, форма, ще ми ги сложи пак на мен. Пазела си така камъчета от всеки клиент. Аз лично не видях някъде да надписва кутийката, но...първия път си казах, ОК, щом ще ми слага от моите - добре.
При предпоследното ми ходене изведнъж реши да такусва камъчетата отделно, което доста завиши цената. А при последното, не стига, че половината бяха втора употреба, платих все едно съм си направила маникюр с изцяло нови консумативи. На всичкото отгоре 1-2 седмици след направата му, вече липсват няколко камъчета.
Как ви се струва това и вашите маникюристки имат ли такава практика? Запитах се всъщност как мога да бъда сигурна, че ползва от "моите" стари камъни, а не от тези на някоя непозната.

Ще си позволя да коментирам от позицията на човек, който се занимава макар и любителски с маникюр. По това, което съм видяла и от маникюрист и от мен, когато камъните са хубаво закрепени със съответния материал, те не падат и дори когато дойде време за поддръжка се махат трудно и няма как да останат в първоначалния си вид( надраскване най-малкото). От друга страна не е редно да слага "втора ръка" камъни или декорация, след като не изглеждат добре и още повече щом цената се увеличава осезаемо (все пак би трябвало да инвестира в материали, а не да ги пази до последно).

Общи условия

Активация на акаунт