Подготовка за кандидатстване право

  • 1 456
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте. Бихте ли споделили колко време ви отне подготовката по история и БЕЛ за кандидатстване право в СУ, както и минимални балове от последните години за прием в задочна форма?

# 1
  • Мнения: 20
А за какво ви е да ставате юрист? Това са близо 6 години зубрене и като стане време за реализация... Напълни се с юристи, не за друго (не се заяждам).

# 2
  • Мнения: 9 524
Времето за подготовка зависи и от общото ниво на подготвящия се. Разбирам, че сега критериите са занижени, но е добре подготовката да започне от началото на учебната година.

# 3
  • Мнения: 94
Скрит текст:
А за какво ви е да ставате юрист? Това са близо 6 години зубрене и като стане време за реализация... Напълни се с юристи, не за друго (не се заяждам).
Заради по-голямото разнообразие от възможни заемани длъжности - юрист, съдия, прокурор, следовател, дознател, криминалист и т.н.

# 4
  • Мнения: 130
Скрит текст:
А за какво ви е да ставате юрист? Това са близо 6 години зубрене и като стане време за реализация... Напълни се с юристи, не за друго (не се заяждам).
Заради по-голямото разнообразие от възможни заемани длъжности - юрист, съдия, прокурор, следовател, дознател, криминалист и т.н.
Ако това е причината, по добре не кандидадстай!
Това трябва да ти е мечта, а не просто щото можеш дс упражняваш много професии след това!
Година и половина ми отне подготовката, яко четене на история и БЕЛ.
Ученето на правото е многоооо. Учебниците са по 800-1000 стр. Конспектите са по 100-120 теми. Като цяло не трябва да те притеснява толкова подготовката, колкото ученето след това. Иначе можеш да видиш минималните балове за всички университети, за задочна и редовна форма. Всяка година са различни и зависят от това, как са се представили другите на изпита. Някой години е по-лесно, други по-трудно. Ако имаш други въпроси, пиши ми на лично.

# 5
  • Мнения: 9 524
Изхвърляш се. Въобще не е толкова много ученето, особено ако си бил в по-сериозно училище.
Година и половина ми се вижда адски много,  но все пак зависи от интензивността на подготовката и нивото.
Иначе не е въобще необходимо тази професия да ти е мечта. Но за по-сериозните позиции трябват основно връзки.

# 6
  • Мнения: 130
Изхвърляш се. Въобще не е толкова много ученето, особено ако си бил в по-сериозно училище.
Година и половина ми се вижда адски много,  но все пак зависи от интензивността на подготовката и нивото.
Иначе не е въобще необходимо тази професия да ти е мечта. Но за по-сериозните позиции трябват основно връзки.
Ми не, не се изхвърлям! Била съм в много елитно училище преди това, както и колегите ми! Ако на някой не му е проблем да назубри 800 стр. Конституционно право за 20 дена с конспект от 90 теми и Гражданско от 1000 стр. и 120 теми ОК. Още в първата година, първият семестър се учи ИБДП, което са си 2 големи учебника по 350+ стр., конспект 65-70 теми. За 20 дни(защото разликата м/у изпитите е толкова) да научиш 120 теми си доста. Не знам в  кое средно училище се учи толкова.
Учила съм още 2 висши образования и да ти кажа, ми няма такива констекти и учебници.
Подготовката ми беше толкова, защото когато бях кандидат студентка, се влизаше доста по-трудно от сега.Всичките ми колеги се бяха подготвяли по толкова.
А пък тези, дето ейтака го учиха и не си даваха зор,вятъра ги отся още 2рият семестър.Че си трябват и връзки, е вярно, да.
Явно си била в университет, който много лесно сте си взимали изпитите. Нас ни късаха за 1 сбъркана дума.

# 7
  • Мнения: 9 524
Скрит текст:
о, моля ти се, не ми обяснявай Wink.
това съм го завършила в СУ още по времето, когато имаше държавни поръчки и т.н. Преди това съм завършила английската гимназия /сега първа английска/. И правото определено не беше нещо свръх впечатляващо. А,да, дипломата ми е отлична и през цялото време получавах стипендия за успех. влязох в първите 20 държавна поръчка с 5,88 и 5,75, като учих от началото на учебната година и тогава се влизаше доста по-трудно.
ИБДП...смях Wink Имам 6 при Токушев. Това за късането от една дума...на нЕкой друг го шепни.
между другото, имам една съученичка от гимназията, която влезе на практика без да се подготвя особено и без да ходи на уроци и курсове. но на нас ни късаха шушоните от учене

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 17:10 от zenata

# 8
  • Мнения: 130
Скрит текст:
о, моля ти се, не ми обяснявай Wink.
това съм го завършила в СУ още по времето, когато имаше държавни поръчки и т.н. Преди това съм завършила английската гимназия /сега първа английска/. И правото определено не беше нещо свръх впечатляващо. А,да, дипломата ми е отлична и през цялото време получавах стипендия за успех. влязох в първите 20 държавна поръчка с 5,88 и 5,75, като учих от началото на учебната година и тогава се влизаше доста по-трудно.
ИБДП...смях Wink Имам 6 при Токушев. Това за късането от една дума...на нЕкой друг го шепни.
между другото, имам една съученичка от гимназията, която влезе на практика без да се подготвя особено и без да ходи на уроци и курсове. но на нас ни късаха шушоните от учене
Задочно ли си учила? Защото при редовните нещата са доста по-лесно усвоими

# 9
  • Мнения: 9 524
редовно.

# 10
  • Мнения: 130
Ами точно за това говоря. Доста по-различно е. Редовните винаги са имали по-голям успех от задочниците. Едно е да си всеки ден там 5 месеца и да ти го обединяват както трябва, съвсем друго за 1 месец, и накрая ти казват "до тук ни стигна времето, другото си го научете сами". Още повече, че в процеса на учене излизат неща, които не разбираш и няма кого да попиташ. Обесняваш го, защото момичето, което пита, иска да учи задочно.
Както и да е, не мога да променя ничие мнение. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 99
Включвам се и аз към темата. Не знам защо някои хора решиха за уместно да налагат мнението си, че ученето на право е загуба на време. Завършила съм МО в софийски и записах и право пралелно. По български ходех на частни уроци около 6-7 месеца, а по история почнах да уча направо от купени теми. В софийски имат много специфични изисквания за темите и есета по литература. Новият формат със сигурност е по-лесен от предните теми, които изписвахме на 15 страници, но въпреки това си трябва сериозна подготовка според мен. Наистина си трябват доста нерви и упорито четене, но си заслужава. Относно реализацията и коментари от сорта “ има страшно много юристи” - ясно е, че тези, които не са упорити и едвам си изкарват изпитите не се реализират, но има стажове и международни състезания, за активни студенти, които ти помагат да трупаш опит и отварят много врати. по мое мнение ако си адекватен, харесваш това, което учиш и влагаш усилия, няма да съжаляваш, че си записал право.

Общи условия

Активация на акаунт