Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 25

  • 25 972
  • 766
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 375
На винце ще съм, определено Simple Smile Наистина е край на етап, детето пораства, а майката трябва да о преживее!

# 646
  • Мнения: 7 776
Тооо, много е голям този интервал, пробвайте да смените схемата на 2 часа. В първи пост има закован текст за недоносените деца и там има много синтезирано инфо за цеденето. Прочетете го.

# 647
  • Мнения: 6 552
Понеже не ми се ходи на лекар в това положение, първо ще питам тук Hug
Дойде ми МЦ за пръв път след раждането през януари (7ми месец от раждането). Ходих на преглед и доктора каза,че имам овулация и се очаква вече да ми идва редовно. Февруари пак ми дойде нормално. Сега трябваше към 24-25-26 март, но нямааааа. Правих вчера тест за бременност, отрицателен. Обаче няма и няма МЦ. Дали е нормално? На някоя мама случвало ли се е така? Продължавам да кърмя малкото сутрин, вечер и през нощта 2-3 пъти. Имаме заместени обяд и СЗ, но ако не му хареса нещо пак го кърмя.

# 648
  • Мнения: 3 439
Понеже не ми се ходи на лекар в това положение, първо ще питам тук Hug
Дойде ми МЦ за пръв път след раждането през януари (7ми месец от раждането). Ходих на преглед и доктора каза,че имам овулация и се очаква вече да ми идва редовно. Февруари пак ми дойде нормално. Сега трябваше към 24-25-26 март, но нямааааа. Правих вчера тест за бременност, отрицателен. Обаче няма и няма МЦ. Дали е нормално? На някоя мама случвало ли се е така? Продължавам да кърмя малкото сутрин, вечер и през нощта 2-3 пъти. Имаме заместени обяд и СЗ, но ако не му хареса нещо пак го кърмя.
Глей кво става:

За инфо на 9 месеца като беше бебка, ми дойде пак за първи път като продължих с кърменето до година и половина почти. От април ми идва (вече една година), но календарът прави статистика на последните девет месеца. И първите цикли бяха по-дълги. Веча са по 28 дни 🙄
Аз не бих отишла на гинеколог сега, ако не е спешно.

# 649
  • Мнения: 7 776
Нормално е, ще се напасне😉 на мен вторият цикъл ми закъсня с повече от 2 седмици, сега ще видим третия,чакам го още.😁

# 650
  • Мнения: 1 406
Докат' не спреш да кърмиш и не минат три месеца не може да говориш за редовен мц и да се притесняваш.  Едва тогава може да се попритесниш за редовност и някакви промени и проблеми.  Което не значи,  че липсата на мц не може да се дължи на бременност.  Така,  че ако не искате второ,  трето се пазете с презервативи или хапче аспирин между коленете Joy (има се предвид въздържание,  някой да не го тълкува по друг начин,  много моля).

# 651
  • Мнения: 6 552
Пазим се, но аз се филмирах и затова правих тест. А и доктора беше убеден, че вече ще е редовен цикъл.
Благодаря за отговорите Kiss

# 652
  • Мнения: 4 375
Е тоя пък доктор да не е врачка...
Докато се кърми, може да се очакват всякакви нередовности на цикъла, включително пропускане.

# 653
  • Мнения: 132
Момичета здравейте, бебето ми е на 5 месеца и отдавна не сме имали проблеми с коликите, обаче днес се престраших да изям една люта чушка и се скъса да реве, възможно ли е да е от нея. Горе долу минаха 5 часа от както я бях изяла, не е ли рано да премине в кърмата

# 654
  • Мнения: 4 375
Може да е от това. Пробвайте пак и ще разберете. Преминаването в кърмата е бързо, чела съм за 30 мин.

# 655
  • Мнения: 6 552
Само за статистиката.. дойде ми , на 41ви ден. Може би доктора е имал предвид, че редовно всеки месец ще ми идва, а аз съм разбрала редовно като дни Blush

# 656
  • Мнения: 1 406
Само за статистиката.. дойде ми , на 41ви ден. Може би доктора е имал предвид, че редовно всеки месец ще ми идва, а аз съм разбрала редовно като дни Blush
Ми то досега месец с 41 дни не знам да има...освен покрай това извънредно положение да са измислимк нов календар.  Stuck Out Tongue Winking Eye

Пак ще се повторя -  за редовна менструация,  месечен цикъл,  там както искате го наричайте се говори едва след приключване на кърменето и то поне три месеца, за да се нормализират хормоните.  Това,  че при някои жени е редовен мц още от първия или втория месец  след раждането  не значи  нищо.

# 657
  • Мнения: 1 410
Потвърждавам горния пост за редовната менструация, защото при мен се получи тонично така: след първото раждане ми се възстанови веднага от втория месец и идваше на една и съща дата (+-1 ден разлика), а сега го няма все още - 1г и 2м. Един и същ организъм но хормоните явно не са както преди.

# 658
  • Мнения: 3 788
От люто може ли детето да получи разстройство?

# 659
  • Мнения: 7 776
Не, по-вероятно е лютото, което си консумирала изобщо да не е усети от детето.

Общи условия

Активация на акаунт