Помощникът на мама :-)

  • 3 464
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 022
Laughing  Laughing  Laughing много е забавно отстрани

# 31
  • Мнения: 652
АААААА искам и аз да кажа!
Нашто маймунче обича да търси точните места, където предметите си тежат на мястото. На повечето от играчките, четките за коса, ролки тиксо и тем подобни, местата не са съвсем открити и чакат, разпределени в артистичен и болезнен (особено като настъпиш с бос крак нещо по-ръбесто) хаос. Тази мания за подреждане (може би опит за фън шуй) е придружена и с подробно изучаване на естеството на нещата. Пресен случай: за дупето използваме Нивея в метална кутия.  Удобно облегнат на спалнята, наследника отворил кутията, положил ръчичка в-у крема и затворил шепа. Последващата декорация на покривката на леглото изумително напасна на идващите празници.  Е, това ако не е силен принос към добрата атмосфера на дома, здраве му кажи.

# 32
  • Мнения: 811
Цитат на: EliG
Laughing  Laughing  Laughing много е забавно отстрани


Ей, като каза "отстрани", та се сетих едно изпълнение на щеркрата в майка ми.

Вкъщи има касичка за стотинки. От години имам навик като се прибера да си опразня джобовете, да не би лапето да лапне и глътне нещо.

В апартамента на майка ми монети има навсякъде - по секции, шкафове, маси. Та отива щерката на гости и "внедрява" ценен опит - събира всички стотинки и ги пъха в .............. отделението за дискове на уредбата!!!!! Дотук добре, но после пуснала уредбата  Laughing Техника казал, че е безпомощен пред тази повреда  Rolling Eyes

Хи, хи - сега майка ми си има супер музикална касичка  Laughing  Laughing  Laughing

# 33
  • Мнения: 1 680
Как ми помага Жори:като пусна прахосмукачката се качва отгоре и се вози, като мия с моп и той си взима неговия(имаме2 бр.) и той мие, като простирам държи той да ми подава дрехите(друг е въпроса, че ми се налага да ги препирам, защото обират цялата мръсотия от земятя).

Баща му е ел.инженер и в нас имаме всякакви чаркове- голям кеф е с тати да поправят нещо, кеф е и за мама, че си почива в тея моменти.

Големи сладурковци са ни дечките, да растат живи и здрави.

# 34
  • Мнения: 4 358
Цитат на: svetlaa
Големи сладурковци са ни дечките, да растат живи и здрави.

Точно това си мисля, докато чета темата - да са ни живи и здрави!  Grinning

# 35
  • Мнения: 3 271
Цитат на: tedi_b
Цитат на: svetlaa
Големи сладурковци са ни дечките, да растат живи и здрави.

Точно това си мисля, докато чета темата - да са ни живи и здрави!  Grinning


Много хубава тема. Голяма забава ми беше като я четях. При нас е сходно положението - помагат и "помагат" всячески.
Ето и едно доказателство, което имам подръка. Почти 90% от готвенето минава по този начин

готвим

# 36
  • Мнения: 5 877
Много сладки готвачи!!! Почерпете ни и нас!

# 37
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Anda
Много сладки готвачи!!! Почерпете ни и нас!


Ами то беше супа, но и чийз кейка се приготвя аналогично.
Вземи си, да ти е сладко  Sunglasses

# 38
  • Мнения: 1 187
Ох и при нас е голяма забава, чистене, готвене, миене бърсане.Общо взето каквото аз върша това и Ели го върши, и ако я прекъснеш то е сърдене и тюхкане, направо нямам думи. Голяма е сладуранка мамина помощница. Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 1 680
Мнооого ми харесаха помощниците в кухнята. rotfImbo

# 40
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Teya
М даа, мойта я гони здраво пубертета ..........

Oooo, Teya, пубертета е нещо друго! И мен тогава никой не можеше нищо да ме накара да правя, всякаква домакинска работа ми се струваше върха на простотията....Майка ми непрекъснато ни се караше за разхвърляните дрехи в стаята, за безпорядъка изобщо... Embarassed Абе гадна възраст е туй пубертета.... #2gunfire  #Splat А като съм била малка все съм се сърдела, че аз трябва да мия чиниите, никой друг.... Rolling Eyes

# 41
Миле, разби ме с тая снимка на помагачите. Мойте ако ги строя така до мене, докато готвя (визирам най-вече Елизабет) си представям как всичко вместо на тезгяха ще е на земята. Аз остава да включя и кучето, че да довършя картинката Laughing  Laughing  Laughing

# 42
  • Мнения: 244
И аз си имам помощници - не мога да се оплача Grinning  Михаела (сега на 6,5 години)  от малка е първа помощничка за бърсане с мокър парцал - шкафове, прозорци (идея нямате какво чувствах като я видех с мръсен вече парцал усърдно да "мие" току-що измитите ми прозорци Cry ) Ама си мълча - тя е толкова горда и доволна, че ми е "помогнала". Любимо и е да меси кайма и тесто (последното само по празници, че в месенето хич ме няма). Даже погачата на брат си (преди 2 години) я направи изцяло само тя - нямаше много вид, ама ми беше много мило - с такъв мерак и толкова обич я омеси. Сега вече получавам по-зряла помощ от нея - преоблича брат си, измисля всевъзможни щуротии, за да го развесели, когато той плаче, измита разсипан от нея пясък, като го събира........ под килима  Grinning , слага и вдига масата, събира прането от простора (покатерена като  маймунка на решетките на балкона, че иначе не стига) и др.подобни.
А Мартин (2 г.3 мес) просто ме хвърля в недоумение - на кой се е метнал чак такъв чистник идея нямам  newsm78 . Прахосмукачката и парцала за под са му слабост, може да си мислите, че съм за завиждане, ама като хване парцала, от който буквално тече вода (сам не може да го изтиска, а на мен не дава) и като се разчисти  из цялата къща - като почне с мрамора в хола, мине през килима и 1-2 пъти и през собственото си легло - това чаршафи, одеало - всичко се "измива". Вече си имам и система за предупреждение - често Михаела се провиква "Мамо, Мартин пак чисти" Mr. Green
Иначе е много прибран - вади съдовете от миялната и ми ги подава, като никога нищо не чупи (имам проблем единствено, когато още не съм я пуснала да измие - него това не го интересува - той си вади и ми подава). Всички играчки се прибират сортирано - имаме кашон с колички, кашон с готварски принадлежности и т.н. Недай боже да сложа някоя кукла в кашона с колите ..... веднага я вади, хвърля на земята и започва да нарежда "Не бе мамо, това не тука!!!! Тука само коли"  Laughing  В прането ми помага много странно - завърта ми градусите на пералнята или ми пуска сушилнята (тя ни е комбинирана с пералнята). От последното имам уплах откак извъртя на сушилня чисто новото ми скиорско яке миналата година - нищо не става от него след това, ама наистина нищо Cry
Абе помагат децата, не се оплаквам Grinning  Grinning  Grinning

# 43
  • Мнения: 3 042
Днес моят помощник взел дистанционното на тв-то и го забутал някъде. Баща му го търси, търси безуспешно. Под леглата, под дивана, в купа с неговите играчки - няма го! По едно време надниква във входа на видеото - там беше - нашият мъник си пуснал "касета".

# 44
  • Мнения: 10 256
ami to i az da se pohwalia- moia zwiar ako mozete da go zabelezite na snimkata w liawo kak izglezda. towa e ot pomosht. znachi dokato forumiswam tuka i detence se umalcha. i po edno wreme se useshtam che taka ot dalgo wreme cari nebiwalo spokoistwie. i wikam mchakaj da proweria kakwo stawa. i kato otiwam w kuhniata kakwo da widia. detence nabaralo chuwala s brashnoto i poneze watre darzim edna chasha i zagrebwa brashno s neia i se zaliwa celia po kosata, zagrebwa i se pudri. maleeee naprawo mi prizlia. ama towa ushi, nos, ochi, miglite mu ama wsichko w brashno i to taka se nabilo nawsiakade, che niakolko kapaneta oprawiha rabotata. drehite i te izpirane ne widiaha. i tiah kato gi potretih i te se oprawiha. i taka. toia nomer s krem za lice pak mi go beshe naprawil, i pak baia iadowe brah togawa, poneze krema mazen i niamashe otmiwane ot kosata i drehite. i taka mi shta moito diwane. ama da sa ziwi i zdrawi, kakwo da naprawim, taka shte e a kakwo ima oste da stawa bog da ni e na pomosht.

Общи условия

Активация на акаунт