Помощникът на мама :-)

  • 3 468
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 758
vici75 тя и моята буба го беше правила този номер с детски крем, коса и тяло успях да измия, но клина и блузата изхвърлих. Е те успяха да се изперат, но като сме навън и тя влезе в пясъка, всяка песъчинка там се лепи и става пресенце Wink нямаше оране и ги метнах Wink

# 46
  • Мнения: 1 071
Моята щерка обича да ми помага като простирам-уж ми подава прането,но или го изпуска,или пък то обира всичко по земята.Иначе като готвя тя сяда на плото и все пита"мамо,а аз какво да правя..."Давам й да меси тесто като правя нещо тестяно,също много обича да подрежда масата.Само дето все слага малки вилички или лъжички на нас и се сърди като ги сменяме Grinning
Най-сложно става обаче като имаме гости и тя реши да ми помага да нося пълните чинии от кухнята в хола.Честно да ви кажа направо изтръпвам,защото имам само един комплект хубави чинии и всеки един момент очаквам да чуя как издрънчава някоя на терикота.
Но по принцип даже и да счупи нещо,не й се карам.То детето толкова се старае,как да му секна мерака Stuck Out Tongue
Последно ми "помагаше"като шиех калъф за дюшека на бебето.Бях разположила плата на земята и умувах как и откъде да отрежа,а тя все минаваше през него,набираше го и не спираше да пита нещо.Скарах се няколко пъти че ми пречи да се съсредоточа,накрая я накарах да хване тя плата от единия край и...тя беше толкова радостна че "помага"че спря да приказва  Stuck Out Tongue

# 47
Имам един сладък спомен от едно помагане.Веднъж имах много работа на компютъра,трябваше да набирам някакъв реферат и я оставих на самотек за 1-2ч.Влизам след това в хола и виж ти чудо невиждано на пода не можеш да стъпиш от играчки,а нашата дръпнала килима взела един парцал от банята и го топи в аквариума поглежда ме и гордо заявява мамо аз ти помогнах забърсах пода.

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
vesi333, това е много готино:)
всичките са готини, но това ми напомни на племенницата ми, която докато майка и говори по телефона беше извадила половината пръст от една голяма саксия, замесила прекрасна кал и я беше намазала по килима...КЕЕФ:)

# 49
Цитат на: Reza
vesi333, това е много готино:)
всичките са готини, но това ми напомни на племенницата ми, която докато майка и говори по телефона беше извадила половината пръст от една голяма саксия, замесила прекрасна кал и я беше намазала по килима...КЕЕФ:)

Вярно кефф.А особено като те погледнат с ония ми ти невинни очички да се чудиш да се смееш ли или да плачеш Flutter

# 50
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аха:)
ама аз не издържам и започвам да се хихикам....и избухвам в смях:) въобще...авторитета у дома се държи на косъм....толкова ми е смешно с тия нейните пакости...Simple Smile

# 51
  • Мнения: 224
И аз си имам една помощница в къщи.Са мо да започна да изтривам праха или да полирам мебелите и тя веднага хваща кърпата и хаиде след мен.Трием витрини с мебелин,влизаме чак под масата(нищо че после не можем да излезем ooooh! )-да не би мама да е пропуснала нещо.Слава богу още не стигаме мивката-е пък какво от това хем ще из(ми)(почуп)ва чиниите.А само да не и падне някое шише с вода-веднага започва да измива пода с ръце.Дори в момента има многоважна работа-ами мести ми прането от едното легло на другото сигурно ще го сгъва Wink
на мама помощноцата тя Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 1 071
Сега като отволих пак темата се сетих и за друг номер.Имахме гости и бяхме оставили щерката със дъщеричката на гостите да си играят в хола.Ние съответно сме на маса в кухнята.Децата са адски спокойни и ние сме много горди от това.По едно време моята пристига и гордо казва"мамо,елате да видите какво сме направили"...Бяха нарисували цялата стена със фулмастери.Ама като ме попита"нали е красиво?"и ме погледна с тия очи...да се смея или да плача не знаех.Просто сърце не ми даде да се скарам Simple Smile

# 53
smilie_colors Моето детенце е голям помощник. На скоро страхотно ме изненада - беше си направил сам чай.С топла вода(от чешмата) както си трябва.Обича да бърше прах,  да полива цветятя, да си сгъва дрешките- на мама отмяната е той.

# 54
  • Мнения: 2 332
Помага, душата, много даже - сгъва дрехи, подрежда ги, бърше прах, масата, последното е, че иска да мие чинии.. Компромисно решение: аз мия, тя нарежда измитите чинии.
Да са ни живи и здрави и да не им минава мерака за помагане! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт