Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №4

  • 43 716
  • 806
  •   1
Отговори
# 195
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Питахме, казаха че за жалба са нужни 3 пъти но на един адрес. А от трите пъти два пъти е надписвал на един 1 път на другия адрес.

# 196
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 851
Няма такива филми. Как така 3 пъти? И един е достатъчен. Пускайте жалба. Енергото имат готови бланки, само отгоре на ръка напишете "Жалба", защото при тях е заявление или нещо подобно.

# 197
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Няма такива филми. Как така 3 пъти? И един е достатъчен. Пускайте жалба. Енергото имат готови бланки, само отгоре на ръка напишете "Жалба", защото при тях е заявление или нещо подобно.
Така ми беше казано, но ще разуча. Наистина е дразнещо. То, дори е почти невъзможно да изхарча толкова.

# 198
  • София
  • Мнения: 10 578
Vasil Vasilev 676271, бяха ми надписали сметката, изпратих на мейла възражение и реалните показания на моя електромер. след 3 дни ми издадоха кредитно.

# 199
  • Мнения: 633
Привет!
Как ви се струва около 50 лв сметка за ток месечно? За хладилник с фризер (работи постоянно), кухненска печка, миялна и пералня (по 2-3 пъти седмично), работещи почти по цял ден 3 компютъра и един робот прахосмукачка, чиято станция си е постоянно включена. Просто други хора са ми казвали, че имат по-ниски сметки при повече потребление и се зачудих. Дали идва от това, че едрата бяла техника е старичка, на поне 10 години? Всъщност как бих могла да разбера откъде точно идва потреблението, защото по характеристика на уредите не ми излиза сметката.

# 200
  • София
  • Мнения: 10 578
Според мен е от компютрите.
Моята е 30 лв с пералня,сушилня, миялна, хладилник. Лятото само кафе си правя, не готвя.
Най- голямо отражение дава сушилнята.

В офиса е 80 лв сметката и според мен е от компютрите.

# 201
  • Мнения: 11 566
Идеална е сметката.
И моята е 50- 55, като лаптопа не го изключвам.
Бойлер по час на ден, пералня- 2 пъти седмично, хладилник с фризер / на 10 год./, печка- да не кажа хич, тв.
А, да, и климатик за час някъде, колкото да охлади.

# 202
  • София
  • Мнения: 721
Юнската ми сметка е 102 лв- пералня, сушилня и готварска печка всеки ден се ползват. Бойлер 1-2 ч. дневно, др. му ползване е нощем. Климатик не пусках в него период, уредите ми са +++ и все пак...

# 203
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Според мен е от компютрите.
Моята е 30 лв с пералня,сушилня, миялна, хладилник. Лятото само кафе си правя, не готвя.
Най- голямо отражение дава сушилнята.

В офиса е 80 лв сметката и според мен е от компютрите.
Зависи от сушилнята

# 204
  • София
  • Мнения: 10 578
Колко да зависи като имам една сушилня. Тя ми върти ток вкъщи.
Като ползвам 15 сушилни на месец, че и повече, сметката е със 7-10 лв разлика.
Пералня, миялна, хладилник са константа. Въртя около 8 перални седмично. Всяка седмица.
Говоря за моята сметка и моята сушилня.

# 205
  • София
  • Мнения: 11 987
235 лв за последния месец.
Боли ме, но сме на свободния пазар и ще страдаме.

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
235 лв за последния месец.
Боли ме, но сме на свободния пазар и ще страдаме.
За къща ли става дума?
И ние сме вече на свободния пазар.В резултат 140лв .за миналия месец.
Сушилня не ползвам лятото,но имаме 200л.ел.бойлер,който не се спира и охлаждаме 200м2 с климатици,а и по цял ден сме вкъщи.

# 207
  • София
  • Мнения: 11 987
Не, апартамент.
В потреблението влизат стандартните уреди, ползвам сушилня, имаме и 80 л. бойлер.
Всяка вечер са работили и 2 климатика за по 3-4-5 часа.

Предишната сметка бе наполовина.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Ох,ами много е. Hushed
Сравних цените  с битови потребители и се оказа,че има голяма разлика в цената на нощната тарифа.
И нашата предишна сметка бе 86лв,но си го обяснявах,че тогава много малко сме ползвали климатици.

# 209
  • Мнения: 3 411
140лв, стандартни неща плюс 2 климатика 24/7, сушилня също ползвам лятото. 26лв повече в сравнение с предишните 2 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт