Колко Ви е сметката за ток на месец? - тема №4

  • 43 351
  • 806
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 11 942
И ние сме на така наречения временен ток, което продължава вече почти 10 години.

# 256
  • Мнения: 1 488
Новата ни сметка е 72 лв. По- ниска е от предходната, а не мисля, че потреблението е различно.
2 възрастни с 2 деца сме/на 8 години и на 3 месеца/. Апартамент- 3 стаи и холо-кухня. На EVN сме.

# 257
  • Мнения: 2
Не бях сигурна в коя категория да пусна темата, надявам се тази да е подходяща.
Имам нужда от съвет относно проблем с ЧЕЗ. От вече повече от година ми идват страхотни сметки, тройно на това, което би трябвало да плащам. Пускахме жалби, слагаха ни контролен електромер (който действително показа реалната сума, която би трябвало да плащаме). Дойде и човек от ЧЕЗ, който ни обясни, че най-вероятно някой ни се е закачил за тока, но дигитално (което така и не разбрах как става), защото на самото табло няма знаци от крадене. Как да постъпя? Има ли човек, когото мога да наема да разследва, tech специалист (препоръки?)? Очевидно от ЧЕЗ нищо няма да направят.

#ток #ЧЕЗ

# 258
  • Мнения: 698
Трябва да извикате ел. техник, който замерва с уред и установява къде "бяга" тока. Чувала съм за такъв случай в който се оказва, че се краде от съседен апартамент.

Вижте в нета, например :
https://maistori.eu/tok/

# 259
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Оу. Хора, моля ви използвайте малко по-технически изрази. Тока не бяга нито прави спринтове. От това което разбирам аз, някой си начислява сметката за ток към сметката на жената.  За мен това е кибер престъпление.

# 260
  • Мнения: 449
Здравейте на всички! Закупихме си печка с керамични котлони. Откакто се помня сме били на печка с газови котлони(4 на брой), която работеше само и единствено на газ. Започна обаче да мирише изключително много на газ + някои други работи, та затова решихме да минем изцяло на ток. Интересува
е средно какви сметки Ви идват за ток с такъв вид печки? На нас досега винаги ни е идвала около 23-25 лева сметка за ток(ползваме само телевизори, хладилник и пералня като големи електроуреди + лаптоп и зареждане на телефони и пускане на прахосмукачка, естествено).

# 261
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Повече от 15 лв ток при всекидневно по 2 пъти, не ми е изхарчвал.

# 262
  • Мнения: 449
Това е супер, благодаря ти!

# 263
  • Мнения: 21 207
А при сушилните как стои въпросът ?

# 264
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
Ми термопомпена сушилня 10 лв на месец, обикновенна 35.

# 265
  • София
  • Мнения: 10 516
Сушилня, пералня, съдомиялна, печка, фурна (без бойлер) - 30тина, рядко 35.

# 266
  • Мнения: 46 436
Ми термопомпена сушилня 10 лв на месец, обикновенна 35.
Ние се набутахме с термопомпена, защото уж била по-добра и харчи по-малко. Равносметката при нас е, че тази върти повече време и харчи същите киловати Laughing
Старата навърташе около 70 киловата на месец, като я ползваме през ден. С термопомпената - никаква разлика, само дето резултатът при старата ми харесваше повече, но това е въпрос за другата тема.

# 267
  • Мнения: 21 207
Ми термопомпена сушилня 10 лв на месец, обикновенна 35.
Ние се набутахме с термопомпена, защото уж била по-добра и харчи по-малко. Равносметката при нас е, че тази върти повече време и харчи същите киловати Laughing
Старата навърташе около 70 киловата на месец, като я ползваме през ден. С термопомпената - никаква разлика, само дето резултатът при старата ми харесваше повече, но това е въпрос за другата тема.
Каква марка е ?

# 268
  • Мнения: 46 436
И старата, и новата са Miele.

# 269
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 705
НСЧ, не подлагам нищо на съмнение но преди да кажа нещо, моля кажи колко време сушеше старата и колко новата.

Общи условия

Активация на акаунт