Какъв съвет бихте дали на вашето по-младо аз?

  • 3 736
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 358
Какво мислите, че щеше да е ценно ако знаехте, направихте, почувствахте? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 439
Чети във всеки миг, когато можеш.
Не се обяснявай.
Не (се) съди.

# 2
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Да не се доверявам толкова на хората, да дрънкам по-малко и да гледам повече себе си.

# 3
  • Мнения: 11 003
Да не робува на предразсъдъци и комплекси.
Да бъде по-смело и да следва мечтите си.
Да обърне повече внимание на храненето и здравето си.
Това са някои от съветите към 16-19 годишното ми Аз.

# 4
  • Мнения: 5 267
Да не пита: "Харесвам ли им?", а: "Харесват ли ми?" .

# 5
  • Мнения: 2 780
"Ползвай презервативи" и "Не вярвай на хора, които казват 'вярвай ми'"

# 6
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Бих и казала " И това ще мине"...

# 7
  • Мнения: 10 993
Обичай се, ти си най-важната!

# 8
  • Мнения: 12 473
Слушай интуицията си.

# 9
  • Мнения: 15 356
Каквото и да му кажа,то беше толкова лудо и своенравно,че нямаше да чуе.
Щях да й кажа-карай по-бавно,ще си разбиеш сърцето и главата много лошо.И не бъди така наивна и добра.

# 10
  • Мнения: 22 867
Каквото и да му кажа,то беше толкова лудо и своенравно,че нямаше да чуе.
Скрит текст:
Щях да й кажа-карай по-бавно,ще си разбиеш сърцето и главата много лошо.И не бъди така наивна и добра.

И аз това си помислих, каквото и да ми казваха тогава, все отговарях:"добре, де, оставете ме да си счупя главата, нека сама стигна до извода, а не наготово". Та бих ѝ казала: "не игнорирай съветите на хората с опит и миналите по тоя път, пък пак сама решавай какво да правиш. И все пак, приятно е, когато сама откриеш топлата вода, нищо, че отдавна е открита. Бъди смела, слушай и разума, и сърцето си!"

# 11
  • Мнения: 12 760
Моето по-младо аз беше много твърдоглаво. Нямаше да ми приеме съветите! Не че бих съветвала когото и да е как да живее.

# 12
  • Мнения: 19
Ах,доста съвети.Като цяло бих си казала да не съм влюбчива и да не вкарвам толкова емоции в тийн връзки.Нямало е смисъл. Ех,бях аз една наивна тийн.

# 13
  • Мнения: 30 802
1. Купи си биткойни.
2. Нормално е нещата да не стават в 90 до 99% от случаите. Това не значи, че ти самата си провал. Играенето на сигурно вкарва в капани.
3. Не си глезена, нормално е да искаш неща за себе си, не оставяй да ти режат крилцата. Ако нещо е досадно и не ти се прави, остави го и рискувай с друго. Не се навирай в мизерия и на ниското, гледай да хвърчиш по-височко, по-интересно е.

# 14
  • Мнения: 2 220
Не се тъпчи.
Спортувай.
Времето тече много бързо, наслаждавай се.
Пази си нервите.
Ти си най-важна.

# 15
  • софия
  • Мнения: 4 180
Да слага себе си на първо място. Отне ми доста година да науча колко е важно това.

# 16
  • Мнения: 5 262
Прекрасна!

# 17
# 18
  • Мнения: 64
Когато имаш проблем иди на психолог, а не при тази или онази приятелка.
Учи езици.
Почивай си.

# 19
  • Мнения: 29 324
Учи езици и също ги ползвай, за да не ги забравиш.
Не се доверявай и не се раздавай на приятели/ките.
Вземи шофьорска книжка на 18 г.
Използвай по-смело възможностите, които ти се предоставят.
Бъди по-търпелива с най-близките си хора.
Говори по-малко, слушай повече...

# 20
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Да бъде по-търпеливо!
Да мисли повече за себе си!
Да не се нервира за глупости!

# 21
  • Мнения: 54 413
Не е нужно да се харесваш на всички.
Ти си най-важна, пази се!
Използвай наученото, защото се забравя.

# 22
  • Мнения: X
Никакъв, иначе нямаше да го има сегашното ми аз.

# 23
  • София
  • Мнения: 9 534
Бързай бавно! За всичко има време, но избързаш ли с нещо, няма връщане назад.
Не се доверявай на никого.
Мисли за последиците.
Не се подценявай. Знаеш и можеш! Повярвай в себе си!
Не изпускай възможностите от страх. Дори провалът е по-добър от глождещата мисъл, че от страх си пропуснала възможност за нещо по-добро.
Довършвай започнатото.

 И аз като повечето тук нямаше да се вслушам. Всичко исках сама да науча. Все не вярвах на по-опитните.

# 24
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
Да се погрижи за образованието си,  и да обърне внимание на здравето си повече.

# 25
  • Мнения: 2 220
По-добре да опиташ и да сбъркаш, отколкото никога да не опиташ и да се чудиш цял живот какво би станало, ако..

# 26
  • Мнения: 25 737
Смело напред, можеш!
Липсвала ми е увереност в дадени моменти, и знам че мога повече от това което съм постигнала.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Вярвай си повече, не позволявай да те отклоняват от пътя.

# 28
  • Мнения: 3 414
Бъди смела! Ти можеш!

# 29
  • Мнения: 1 622
Да правя грешки. Нищо страшно няма. Животът продължава.
А не да съм толкова ужасена, че мога да сбъркам или че нещо не е наред, че да не си признавам пред себе си и с всичка сила да се опитвам да влагам усилия в неща, които не вървят, само и само да потръгнат.
И да си прощавам накрая. Може би всичко това звучи егоистично, но години наред съм се изяждала за постъпки, случки, хора, резултати....ми...каквото такова, това е животът.

# 30
  • София
  • Мнения: 833
Живей живота си тук и сега!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 132
Емигрирай! (може да е банално, но изпуснах чудесна възможност)

# 32
  • Мнения: 2 523
1. Запиши се на спорт и бъди постоянна.
2. Не бъди толкова взискателна към хората, които обичаш, вместо това им показвай любовта си повече.
3. Светът не е само в черно и бяло.
4. Колкото и да искаш нещо и да се инатиш - не му ли е писано и на челна стойка да застанеш няма смисъл.
5. Спокойно, всичко ще е наред.
6. Вярвай си повече.

# 33
  • Мнения: 4 270
Бих настоявала моето по-младо аз да мисли и да се грижи повече за себе си, да се научи да казва "не", да не се интересува от това на кого какво не му харесва и какво ще си помисли, ако аз не...Щях да му кажа: "Бъди умерен егоист, здравословно е и ще си по-малко лош за другите, ако не се опитваш да угодиш на всички".

# 34
  • Мнения: 2 821
Може би съветите щяха да са в следните посоки - повече спорт, повече смелост и повече действия..

# 35
  • Мнения: 2 050
1.Учи повече
2.Избери друга професия
3.Мисли преди да действаш
4.Внимавай в изборите си
5. Не бъди идиот
6.Не се доверявай
7.Не се вкарвай във филми!!!
8.По - полека с емоциите
9.Не върши неща за които горчиво ще съжаляваш
Общо взето много грешки допуснах, много. Сега бера плодовете. Дано поне предам на децата малко опит... Но не се знае.

# 36
  • Мнения: 369
1. Бъди БЛАГОДАРНА ! БЛАГОДАРНОСТТА  е един от кратките пътища за успех в живота ! Благодарна За лошото и За доброто. Всичко, което ти се случва си го привлякла и го заслужаваш. Помисли как да направиш от минуса плюс!
2. Научи думата ПРИЕМАНЕ... Не всичко в живота се нуждае от твоята намеса ....и
 НЕ приемай нищо Лично!

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 08:08 от marieta72

# 37
  • Мнения: 1 271
Махай се от България!
Не се жени и не вярвай в любовта, такава отдаденост която искаш няма!
Купи си биткойни.
Образование,езици и най-важното учи за компютри те са бъдещето!!

# 38
  • Мнения: 451
Да бъда по-уверена в себе си и по-целеустремена.

# 39
  • Мнения: X
Ето този съвет бих си дала:

"Иска ми се, когато бях по-млад, да знаех това, което знам днес - да съм се чувствал, както се чувствам сега, да съм постигнал един вид покой със себе си. Защото когато си по-млад, си много по-напрегнат и всичко ти се струва много по-важно, отколкото всъщност е. А сега гледам назад и си мисля: "За какво беше всичко това?". Нищо не е толкова важно, просто си живейте живота, защото сме тук за много кратко време."

Сър Антъни Хопкинс - 2011 г.

Давам го всеки ден на 13-годишната ми дъщеря, но не ме слуша. Трябва още да порасне и да ме разбере.

Не се тъпчи.
Спортувай.
Времето тече много бързо, наслаждавай се.
Пази си нервите.
Ти си най-важна.

И това също е добре формулирана есенция на важните неща.
Като цяло повечето в темата май сме достигнали до един и същи извод.

# 40
  • Мнения: 30 802
А, не бих казвала на по-младото си аз или в реала - на децата си, да се отпускат и да гледат голямата картинка. Щото Антъни Хопкинс нямаше да го има, ако младото му аз не се беше натегнало. Има си моменти, в които просто трябва да свършиш някои неща. Ако се отпуснеш и приемеш съветите на по-възрастните просто да си живееш живота, после ще си в небрано лозе.

# 41
  • Мнения: 3 439
Те няма да те чуят, Сирен, така или иначе 😁 А ако преди това не си си свършил работата през първите седем - лошоооооо.

# 42
  • Мнения: 2 199
Съвет ще им дам само ако го поискат.
От мен могат да имат само безрезервната ми подкрепа.

# 43
  • Мнения: 30 802
Не съм съвсем сигурна дали няма да ме чуят. Децата виждат някои неща и попиват. Освен това вече като е стигнато едно ниво, по-трудно се пада надолу. Като минимум, няма как да не излязат учили и да отгледам неграмотници - само покрай домашната библиотека и четенето.

# 44
  • Варна/Амстердам
  • Мнения: 1 203
Да слушам повече баща си, да прекарвам повече време с него, невероятен човек беше. Вече го няма, но само физически. Духом усещам, че ме напътства.

# 45
  • Мнения: 2 050
И моят го няма. Кофти. Видях го за последен път малко преди да навърша 14 г. Да, може би бих си казала да изживея на макс всеки момент с него.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Бъди по-смела, по-упорита, по-решителна!
Рискувай, пътувай , живей повече!
Не си губи времето със скучни  места, хора и работа!
Не слушай „мъдри“ съвети, а себе си повече!

# 47
  • Мнения: 822
Бих ѝ казала, да остане все така дива, непокорна, безрасъдна, смела и честна. Последното запазих, но останалото изгубих... и ми липсва.

# 48
  • Мнения: 1 224
Да се науча да съм по общителна.
Да се науча да се справям с трудни ситуации.

# 49
  • Мнения: 2 050
Бих ѝ казала, да остане все така дива, непокорна, безрасъдна, смела и честна. Последното запазих, но останалото изгубих... и ми липсва.
Аз бях такава и си изядох по парата 🤣
И на мен ми липсва понякога. Как мечтаех за уж невъзможни неща, а те се случва ха. Сега се обрах и то доста.

# 50
  • Мнения: 2 220
Лолита, внимавай какво си пожелаваш, нали?

# 51
  • Мнения: 10 604
Ти си най-важна.
Не е нужно всичко да е: 'както трябва'.
Не бъди толкова взискателна към себе си и другите.
Вярвай в себе си.
Прощавай.

# 52
  • Мнения: 508
Учи повече
Изживявай с усмивка настоящето

# 53
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Be free.
Be true.
Be you.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Не прави компромиси!

# 55
  • София
  • Мнения: 4 052
Да има по-добро самочувствие и по-малко (безсмислени) комплекси.

# 56
  • Мнения: 3 725
1. Не се раздавай! Изобщо не си струва.
2. Работи върху себе си и уменията си, материалните неща и отношенията с другите са преходни.

# 57
  • Мнения: 2 472
Бих си казала : "Бягай. Бягай, момиче, от токсични ситуации и хора, които тровят живота ти с години."

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Да не се доверявам толкова на хората, да дрънкам по-малко и да гледам повече себе си.
Абсолютно!

# 59
  • Мнения: 2 325
Бих и казала да поглези  и обгрижва първо себе си, а след това всички други. Да не е толкова открита в отношенията с хората и да е една идея по смела в решенията си......това са пропуските на моето по-голямо АЗ Simple Smile

# 60
  • Мнения: 25 737
Купи 10 кутии маски.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
и тоалетна хартия до песнионирането си.

# 62
  • Мнения: 2 214
Бих си казала : "Бягай. Бягай, момиче, от токсични ситуации и хора, които тровят живота ти с години."

Cъщото бих cи кaзaлa и aз. Оcвен товa ,щях дa използвaм дипломите cи и квaлификaциите cи по преднaзнaчение, нямaше дa cе зaдоволявaм c рaботa, която не е зa мен.

Общи условия

Активация на акаунт