Колебание за име.

  • 5 970
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
За мен е малко грозно родителите да са избрали име по време на бременността и веднага след раждането майката да го кръсти с друго име. Знам за такива случаи. И не че е проблема самото име, а този партньор си позволява да нарушава еднолично предварително направени съглашения. Аз лично бих изгубил доверието си в този партньор.

# 61
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Да,грозно е.Ако и двамата родители са харесали едно име и после единия се отметне.
Но в случая бащата държи детето да е кръстено на бабата.
А майката харесва друго име.

# 62
  • Мнения: 1 326
Изборът на име е важна крачка в съвместния живот на двамата родители, това е взаимно решение за нещо много лично и свързващо. Спояващ акт, така да го кажа, който се помни цял живот. Въпрос на воля и желание от двете страни е, да се намери подходящ вариант. И двамата носят отговорност за избора име, като част от отглеждането. Много странно звучи - Ами, така те кръстихме, защото баща ти се заинати.
Освен това, винаги ми се е струвало, че когато се кръщава на някого, фокусът се измества от детето и отива към този, чието име носи. Кръстихме го на баба му - тоест, на първо място е доволството на баба му, после идват интересите на детето. Мое усещане, де.

# 63
  • Мнения: 6 166
Да,грозно е.Ако и двамата родители са харесали едно име и после единия се отметне.
Но в случая бащата държи детето да е кръстено на бабата.
А майката харесва друго име.


Който е склонен към емоционални изнудвания при името на детето е бил склонен на това и преди това. Момичето от случая си е затваряла очите, когато е трябвало да избира и сега си сърба попарата. Така че какво се оплаква. Такъв го е "взела".

Апропо, ако ще се "кръщава на мама" ... да се бръкне мама с апартаментче в Софето за внучето, иначе претенциите да си ги изпрати по факс на Арменския поп. Или да забременее и роди тя. Аман от такива свекърви, ейй.

# 64
  • Мнения: 1 326
Дори да даде апартамент и имоти, означава ли, че ще го обича повече от другата му баба? Или, че е нещо повече? Пак се стига до  материални измерения на нематериални неща.

# 65
  • Мнения: 101
Аз не бих се чувствала ОК, ако името, което съм избрала, не се хареса на таткото. Аз си имах готово име много, много преди да забременея, споделих го с половинката ми и той го хареса. Колкото и да държах на това име, ако на него не му беше допаднало, определено щяхме да мислим ново, което да ни хареса и на двамата Simple Smile
Така че дали ще е Деймън, Минчо или Пенчо, ако единият не е хепи с това, то и аз не бих била Wink

# 66
  • Мнения: 6 166
Дори да даде апартамент и имоти, означава ли, че ще го обича повече от другата му баба? Или, че е нещо повече? Пак се стига до  материални измерения на нематериални неща.

Обикновено тия, които искат да им се напише внучето на тях са същите, които само взимат и се месят в семейството, но не дават, освен зимнина на синковеца, ама след като им е платил почивката в Малта, например. Така че няма конкуренция кой ще обича повече Нероден Петко.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 14 388
"Бащата не трябва да се налага" е мааааалко различно от "майката има право да избира еднолично, щото тя ражда" (а бащата е само незначителна подробност).
Обаче тук имената в обсъждане са такива, че който и да се наложи или да не се наложи, все тая.

# 68
  • Мнения: 3 154
И аз мисля,че именно жената би трябвало да има решаващата дума при избора на име.

И защо пък да се ограничаваме само до избора на име? Решаваща дума трябва да имаме винаги.  Innocent

# 69
  • Мнения: 2
Библейските имена са най-подходящи. Имат уникални значения и се уважават навсякъде. Предлагам ви: Даниел или Давид/Дейвид, Дийн, Данте...
"Damien/Дамян" или "Damon/Деймън" НЕ ОЗНАЧАВА Демон(нечист, зъл дух) "Demon/Диймън"
Ако ви се налага да избирате, най-добре използвайте Damien или Дамян... имам познат с това име.. това е компромис. Nature Star2

# 70
  • Варна/Амстердам
  • Мнения: 1 196
Майка ми винаги казва, че майката има по-голяма тежест за името на детето, ако има колебание. Кой го носи девет месеца в утробата си и преживява адски болки, за да се роди живо и здраво? Майката е отговорът.

Не искам да ми се обиждате, ама както и другите са писали вече-Деймън е неподходящо име за нашите ширини. Считайки факта, че българска фамилия с това име би звучала меко казано смешно. Деймън Хараламбиев, Деймън Пенков, Деймън Стойков са само част от примерите. Не допускайте детето ви да се превърне я обект на подигравки.
Все пак приемете извиненията ми, ако съпругът ви има англо-саксонска фамилия, която би паснала на името.

Дамян, Даниел, Деян, Денислав, Данаил-хубави имена с буквата Д.

# 71
  • Мнения: 6 166
Фенове са на Дневниците на Вампира Wink

# 72
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Диман. Може Дориан на Дориан Грей.
Данаил е много хубаво име.

# 73
  • Мнения: 1 418
Ако детето е Дамян , а в първия паспорт го запишете Damian си става Деймиaн за чужбина и обратнато...ако е редно в чужбина тук може да е Дамян. Името няма общо с демон.

# 74
  • Мнения: 4 208
Ако детето е Дамян , а в първия паспорт го запишете Damian си става Деймиaн за чужбина и обратнато...ако е редно в чужбина тук може да е Дамян. Името няма общо с демон.

По закона за транслитерацията Дамян се изписва Damyan. Знам го, защото и моя син се казва така.
Името е от староеврейски произход и означава "победител". Има имен ден два пъти в годината, но ние празнуваме само на 01.07.

Общи условия

Активация на акаунт