СУ

  • 708
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
При първото класиране на СУ ако приема дадена специалнст, може ли да се запиша за 2 класиране и ако при 2 съм приета по добра специалност да приема нея

# 1
# 2
  • Мнения: 6 572
При първото класиране на СУ ако приема дадена специалнст, може ли да се запиша за 2 класиране и ако при 2 съм приета по добра специалност да приема нея

Не ти се разбира много въпроса.
Не може да избираш между две специалности ако това питаш.
На първо класиране ако си приета в дадена специалност, подадеш за второ класиране и на второ класиране си приета в друга специалност, не може да избираш между първата и втората Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6
При първото класиране на СУ ако приема дадена специалнст, може ли да се запиша за 2 класиране и ако при 2 съм приета по добра специалност да приема нея

Не ти се разбира много въпроса.
Не може да избираш между две специалности ако това питаш.
На първо класиране ако си приета в дадена специалност, подадеш за второ класиране и на второ класиране си приета в друга специалност, не може да избираш между първата и втората Simple Smile
Благодаря за отговора.

# 4
  • Мнения: 413
Едно уточнение: може да се запишеш за второ класиране, като мястото в приетата специалност ти се пази, тоест ако не ти достигне балът за по-високата специалност, си оставаш в класацията със същата.

# 5
  • Мнения: 68
Не си си формулирала добре въпроса.

Ако на първо класиране си приета на първо желание, нямаш опция за второ класиране - или се записваш в специалността, или отпадаш от по-нататъшни класирания.
Ако си приета по-долна специалност, депозираш дипломата във Факултета, където си класирана, и изчакваш второ класиране. Мястото ти се пази. Същото важи и за трето класиране.
Ако те изберат на по-горно желание, записваш него (предишното вече ти се губи).

Общи условия

Активация на акаунт