Клиника Адела Фертилити - тема 9

  • 32 887
  • 723
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 894
Fanny.s, недей да се пестиш. Това касае здравето ти. Било то физическо или психическо. Да не е редно да се прекалява. Всички сме хора. Не трябва да се злоупотребява разбира се. Макар винаги да има такива, които го правят и са над всички и всичко. А съвестните накрая се прецакват.

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 17:13 от 💎Bling-a-ling💎

# 571
  • Мнения: X
Ами да, точно така е! Аз точно поради предоверяване и следване течението и идеята че доктора винаги е прав, в Турция аз направих грешка с безсмислен трансфер, който обърка всичко и изгубих повече от година. И аз мразя да 'се бутам', но вече се убедих че май иначе много не те отразяват...
Извинявам се за спама.

# 572
  • Мнения: 5 894
И аз съжалявам за спама. Но нека послужи за малък стимул на всички нуждаещи се. Един вид виртуален ритник. Затова си позволих да го напиша, а изобщо нямам желание да човъркам в раната, която скоро няма да зарасне.
Успех на всички и бъдете най-вече здрави. Другото ще си го постигнем стъпка по стъпка.

# 573
  • Мнения: 2 481
Утрогестан 2*3
Дуфастон 3*1
Фолиева 2*1
Актив Мама 1*1
Биозин Мама 1*1
Вит В12 1000мг -1 месечно мускулно.
Това ми изписа тук лекаря,утре иска да ме види.С моя мъж спорим, той е против да ги пия тез хормони,щом в София са ли казали са не пия нищо. Как мислите? Утре ме иска на преглед над 600ЧХГ се виждало вече. Ще пусна утре и втори път ЧХГ.Дано всичко е наред ,боже.
А утрогестан са го спряли от две седмици....няма го.

# 574
  • Мнения: 665
Аз мисля, че това е прекалено много. Изследвай Б12 и прогестерон тогава да се прецени. Фолиева-ОК, Биозин мама (предвид ситуацията) -ОК, ама останалото ми се вижда в повече на мен. Да кажат и другите момичета. Ти от Пловдив ли си?

# 575
  • Мнения: 5 894
изгубен, прогестеронът за мен е излишен особено, ако нямаш нужда от него. Изследван ли е? Фолиевата е хубаво да е мета и веднъж на ден. Б12 веднъж месечно мускулно ми беше назначението преди години, когато още никой не се занимаваше с него. Но аз не го усвоявам генетично. При теб не е изследвано дали имаш нещо такова. Така или иначе е хубаво да се следи как са му нивата. Сигридов специално, който е най в час с него или поне беше, защото сега може да се навъдили и други лекари, ми спря дори ежемесечните инжекции и ми го следеше след 20 г.с. някъде дейтално. Сега чета, че май си е променил подхода. От Калчев не очаквай никакво назначение на лекарства при естествена бременност Wink

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 17:12 от 💎Bling-a-ling💎

# 576
  • Мнения: 2 481
Да от Пловдив.
Ами незнам не е ли по- добре да се пие прогестерон, вместо да чакам.Утре ще питам пак като се чуем с Мира. Витамините да,само за хормоните моя мъж вика, че само ще се надувам. А иначе доктора тук ме пита дали съм правила Тромбофилии и каза,че трябва да пуснем и другите.

# 577
  • София
  • Мнения: 7 480
Изгубен,
Тихичко честито.

Извинявай, обаче това което са ти изписали е терапия като след ЗЕТ, когато нямаш собствени хормони, а ти имаш.
Пусни изследване на прогестерон, ще си покаже ако е нисък, най-вероятно не е.
За Б12 пусни изследвания да видиш какви са нивата.
На мен д-р Христова (анестезиолог в Адела) ми каза до 3м само фолат и вит Д да приемам.
Всички останали витамини се компенсират след това, ако е необходимо.

В допълнение - естрофем и прогестерон повишават кръвосъсирването. Ако не ти трябват, могат да ти попречат.

За да се види нещо на ехограф, трябва да имаш около 2 седмици закъснение. Преди това е безсмислено, без значение колко е ЧХГ-то.

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 16:21 от delisardeli

# 578
  • Мнения: 2 481
Блинг, позна за доктора. Вече наистина се обърках и не знам кое е правилно.
С предишната бременност имах контракции и лежах девет месеца с магнерот,ами изгледахме се до термин,но сега не съм на 22.. страх ме е без нищо,при положение че лекар занимаващ се само с бременни го изписва,аз ли да знам повече,въпреки всичко друг казва нищо,иди реши....ама такова е ,само да сме здрави.Извинете ме че ви занимавам?

# 579
  • Мнения: 5 894
Ще ти пиша да не занимаваме другите

# 580
  • Мнения: 377
Здравейте, момичета,
присламчвам се към групичката Simple Smile. Пациентка на д-р Македонова съм . Минах първия преглед , сега трябваше да правя с ММ изседванията , които спомена fallingstars и на 1ви ден от следващия цикъл, който трябва да е след 8 дни да броим антрални и да почваме стимулация. Уви, сега не можем да направим изследванията и ще чакаме, въпреки че заради възрастта ми всеки месец е ценен - буквално!!!
fallingstars  - изследванията са около 135 лева на човек - 170 за двамата. Ние само тях трябва да направим .

# 581
  • Мнения: 2 481
Момичета от днес ЧХГ е 3535
Предното беше 1616 преди 48ч.какви са тези еднакви числа дето ги правя.
В 17,30 съм на преглед. Днес се притесних от слабо розово зацапване,но чистих крака за прегледа ,може ли да е от това,че съм се притискала в корема.Дано не ви досаждам,не смея да се включа в отчетната още.

# 582
  • София
  • Мнения: 7 480
Супер ЧХГ!
Много вероятно е точката да се окопава. Кажи на доктора следобед.

# 583
  • Мнения: 93
Изгубен, Честито! Желая ти безпроблемна бременност! Винаги са ме радвали и вдъхвали надежда такива хубави новини! Момичета да Ви попитам някой дали ви  се е обаждал от клиниката във връзка с презаписването на нов час? Тъй като имах запазен час за средата на април и по-най голяма вероятност няма да се състои прегледа, а все още никой не се обажда. От януари го чакам, а то какво стана.... Cry

# 584
  • Мнения: 16 871
Изгубен, съжалявам, ако постът ми ще те обиди, но бих дала страшно много, ако някой ми беше отворил очите преди години - това можеше да спаси детето ми.
Надявам са да си зададеш въпросите и да стигнеш до правилните отговори.
Др. Калчев е доста компетентен, посещава семинари и се интересува от новостите. Хубаво ти е казал, че не ти трябват допълнителни хапове.
Задай си въпроса що за лекар изписва А4 формат с лекарства и добавки без:
-да те познава
-изследвания
-преглед ?!

За чий ти е терапия за след инвитро при естествена бременност и то с толкова хубаво растящо чхг?!
Всъщност какво показа кръвния за прогестерон ?

Дели ти го каза, Блинг ти го каза. Ако си обърнала внимание, намекнаха също и за вредния ефект. Да, има такъв. И не, не го казвам, за да те стряскам. При положение,  че не си наясно имаш или не мутации, тия работи може и да са ти в минус.
Но виждам бъдещето - утре ще ти даде магнезии ей така за профилактика, ома и но шпа да си пиеш, да не ти е празно.

Предполагам ако се отнася за нещо друго,а не за бременност  и ти изпишат хапове по телефона ще си зададеш горните въпроси и ще си направиш проучването, а няма сляпо да се хвърлиш.

Слушай др. Калчев и всичко ще бъде наред.


Успех!

Общи условия

Активация на акаунт