Хрема и кашлица при бебе на 5 месеца?!

  • 3 383
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Без да се чуят гърдите от педиатър ,нищо не бих давала за кашлицата.Евентуално ,само за хремата .Лекарят ви е несериозен ,колкото вас .Явно и двамата нямате време за детето.Как по телефона диагностицира ...
С кое преценихте че лекарят е несериозен,както и аз? Човек пишман да стане да ви пита нещо,всички сте били много загрижени за чуждите деца. Браво на вас! Тя е родена в чужбина и до сега сме живели там,и никога до сега не са и давали никакви лекарства или капки,за това и не знам в такъв случай какво се дава. Педиатъра тук каза че предполага че е от хремата и мисли че до няколко дни ще изчезне от само себе си. Когато мине преглед малката ще се установи. Благодаря за загриженоста ви!

# 16
  • Мнения: 10 681
Моето дете кашля като има сополи, просто се стичат в гърлото.
Аз пръскам Тетрисал от ден първи в носа, педиатър ми го е изписал.

# 17
  • Мнения: 823
Физиологичен разтвор .Да беше започнала ,че живееш в чужбина .А ти се изрази ,все едно нямаш желание и време ,да си отведеш детето на лекар .Та аз само физиологичен р-р накапвам,а с тампон ,напоен в цинк минавам лигавицата ,но само ако хремата е много силна .Проветрявай честно .

# 18
  • Мнения: X
Моето дете кашля като има сополи, просто се стичат в гърлото.
Аз пръскам Тетрисал от ден първи в носа, педиатър ми го е изписал.
Моето дете кашля като има сополи, просто се стичат в гърлото.
Аз пръскам Тетрисал от ден първи в носа, педиатър ми го е изписал.
Много ти благодаря за информацията,тук всички се правят на много сериозно загрижени. И знаят да казват на хората как да си гледат децата. Това е причината поради която малката ми кашля,не мога да съм сигурна на 100% но много вероятно е да е това. Защото се е случвало и друг път,в чужбина и не са ни предписвали нищо за хремата и кашлицата защото била нормална,при малките бебета да кашлят заради нослето.

# 19
  • Мнения: X
Физиологичен разтвор .Да беше започнала ,че живееш в чужбина .А ти се изрази ,все едно нямаш желание и време ,да си отведеш детето на лекар .Та аз само физиологичен р-р накапвам,а с тампон ,напоен в цинк минавам лигавицата ,но само ако хремата е много силна .Проветрявай честно .
Добре,вече когато отварям тема ще пиша че живея в чужбина?! Благодаря за напътствието,дадох и от морската водичка за нослето,даже и правих промивки,обаче помага за момента да прочисти нослето и след 2 часа пак е същото.

# 20
  • Мнения: 823
Да,в чужбина има разлика .Другият вариант е ,ако имаш инхалатор ,да правиш инхалации с физиологичен р-р.

# 21
  • Мнения: X
Да,в чужбина има разлика .Другият вариант е ,ако имаш инхалатор ,да правиш инхалации с физиологичен р-р.
Ще изчакам до понеделник с физиологичен разтвор,и ако нищо не помогне ще почнем с инхалации. Тук всички почват да нападат и заплашват хората с социални,а не виждат въпроса какъв е всъщност. Благодаря за информацията.

# 22
  • Мнения: 10 681
Значи, ако живее в чужбина и не си води детето веднага на лекар - може, НО, ако е в България - е безотговорна майка с безотговорен лекар??? Брех, научих нещо ново днес Joy

# 23
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Гледам и не вярвам на " ушите си"...Във майчински форум, с лека ръка се раздават съвети как да се лекува болно 5мес.бебе....когато единственият съвет е заведете го на  лекар...и не няма значение, къде живее бебето...

# 24
  • Мнения: 18 684
Физиологичен разтвор .Да беше започнала ,че живееш в чужбина .А ти се изрази ,все едно нямаш желание и време ,да си отведеш детето на лекар .Та аз само физиологичен р-р накапвам,а с тампон ,напоен в цинк минавам лигавицата ,но само ако хремата е много силна .Проветрявай честно .
Добре,вече когато отварям тема ще пиша че живея в чужбина?! Благодаря за напътствието,дадох и от морската водичка за нослето,даже и правих промивки,обаче помага за момента да прочисти нослето и след 2 часа пак е същото.

Като правиш промивки, ако не излизат всички сополи сами или при поставяне на колене ти на детето по корем и потупване по гръбчето, използвай аспиратор за изсмукване на сополите. Да, като се запуши пак след 2 часа, пак ще промиеш нослето  Може и при някои бебета да е нормална кашлицата, но чак пък за всички или повечето да е нормално, не ми се вярва. Моето например никога не е кашляло, освен след операция, и казаха, че е нещо от упойката и действително отмина след ден-два.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 642
Изобщо няма значение дали сте в чужбина или в Бг. Кашлица дори от сополи, не е нормално да има!
И да абсолютно несериозно от страна на лекаря (че и от ваша) детето да не е прегледано до сега.

# 26
  • Мнения: 823
Има разлика ,да.В чужбина не обръщат внимание .И там за сополи и кашлица ,лекарства не дават .И е с часове ,не е като тук .Та това е разликата.Ако иска веднага да се прегледа детето ,трябва да отиде в спешното.

# 27
  • Мнения: 10 681
Да, явно има разлика, но не разбрах защо всички наскачаха. Освен това кашлицата си е кашлица и в Англия, и в България, но явно там лекарите имат друг подход. Сега те некадърници ли са? Както и да е. Дано всичко да е наред с детенцето.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 642
Лекар, който дава назначения без преглед, не е от кадърните. То все едно на врачка да се обадиш.

Има разлика ,да.В чужбина не обръщат внимание .И там за сополи и кашлица ,лекарства не дават .И е с часове ,не е като тук .Та това е разликата.Ако иска веднага да се прегледа детето ,трябва да отиде в спешното.
Явно все пак има вариант детето да бъде прегледано на живо, не по телефона

# 29
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 114
Няма значение, че сте в чужбина, винаги може да заведете бебето в спешното. Никой няма да ви откаже преглед, още повече, че през уикенда педиатрите не работят.Вярно, чака се, но поне ще го прегледат в рамките на деня.
И аз живея в чужбина, но нашата педиатърка никога не си е позволявала да се изказва по телефона, винаги настоява да го види, още повече пък за толкова малко дете. Съветът ми е ако е възможно да смените личния си педиатър, защото отношението му е несериозно.

Общи условия

Активация на акаунт