Перилни препарати и омекотители – 61

  • 52 736
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11 445
Аз и обясних съвсем човешки и разбираемо защо сапунът и спиртът са важни, а не температурата, а ти ако искаш чети и разбери. Твоя си работа. И схващането ти за животът му върху различни повърхности не е вярно, но ти си знаеш по-добре.

# 286
  • Мнения: 1 427
Аз и обясних съвсем човешки и разбираемо защо сапунът и спиртът са важни, а не температурата, а ти ако искаш чети и разбери. Твоя си работа. И схващането ти за животът му върху различни повърхности не е вярно, но ти си знаеш по-добре.

Аз те разбрах много добре, явно ти мен - не. Нека задам кратко и опростено въпроса, свързан с конкретната тема, в която пишем: исках просто да разбера как вие, съфорумците се предпазвате от евентуална зараза - с какви препарати перете, на какви градуси и програми с каква продължителност, за да запазите дрехите, цветовете, материите и размерите им, т.е. как да НЕ съсипем дрехите си при пране, докато трае това "извънредно положение"? Това е.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 01:31 от cabochard

# 287
  • Мнения: 4 498
Дрехите съм ги прежалила, пера с Ариел за бяло пране на минимум 40 градуса и 1 час в пералнята. След това простирам вътре и задължително гладя. 
Тъй като нямам много връхни дрехи, всяка вечер си пръскам дрехите със спиртен разтвор.
Надявам се да е достатъчна превенция - аз съм единствената работеща и излизаща от вкъщи.

# 288
  • Мнения: 68 372
Аз следя и темата как да се предпазим от КВ. Не темата за КВ, а отделна има за маски, за дезинфекция и пр.
Та в светлината на това което съм  прочела там,  и в др.тема за КВ, се изказах по твоето питането.
Аз например маските си ги изварямам във вряла вода със сапун- многократни са. Хем ги минавам на висока Т, хем ги пера със сапун. В пералня няма как защото не ми се иска да ги меся с др.дрехи. 30  гр. които ти спомена ми се виждат малко...

Връхните мятам на простора.

Извинавам се ако съм прозвучала грубо.
Но просто това че КВ не издържал на Т по-висока от 37гр. ме подразни .

Прах за пране или сапун е достатъчно според мен. Там където дрехата позволява- може и по-височка от 30гр.Т...

# 289
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Аз и преди съм споделяла, че пера бялото пране на 60 градуса с прах за бяло на ДМ - програма около 2,30 часа. (в зависимост от кг пране, които съм сложила, може и повече да отиде като време)

Цветното пране пера с прах Персил за цветно на 40 градуса. В зависимост от конкретните дрехи избирам програма 2 часа или по-кратка програма. Също в зависимост от дрехите може да ползвам и течен перилен препарат.

В редките случаи, в които използвам пране на 30 градуса, гледам поне програмата да е по-дълга. (не от тези по 30 мин.)

# 290
  • Мнения: 1 427
Аз следя и темата как да се предпазим от КВ. Не темата за КВ, а отделна има за маски, за дезинфекция и пр.
Та в светлината на това което съм  прочела там,  и в др.тема за КВ, се изказах по твоето питането.
Аз например маските си ги изварямам във вряла вода със сапун- многократни са. Хем ги минавам на висока Т, хем ги пера със сапун. В пералня няма как защото не ми се иска да ги меся с др.дрехи. 30  гр. които ти спомена ми се виждат малко...

Връхните мятам на простора.

Извинавам се ако съм прозвучала грубо.
Но просто това че КВ не издържал на Т по-висока от 37гр. ме подразни .

Прах за пране или сапун е достатъчно според мен. Там където дрехата позволява- може и по-височка от 30гр.Т...
Благодаря! Ето това е отговора, който очаквах - конкретно, точно и ясно! ☺

# 291
  • Мнения: 947
Привет. Имам следната питанка - перлите за пране, които ароматизират на какъв принцип действат.

С две думи. Имам дете и мъж, който се обриват от омекотител и прахове. От три години пера само с Денкмит прах. Иска ми се да ароматизирам чаршафи и хавлии. Благодаря

# 292
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
За тези ли питаш? http://izi.bg/product/3360/lenor-parfyumni-kapsuli-za-prane-275-ml-fresh.html

Или за тези: https://cleanmarket.bg/product/perli-za-prane-persil-non-bio-19-praneta-1125

Какво имаш предвид под: На какъв принцип действат?

# 293
  • Мнения: 947
За тези ли питаш? http://izi.bg/product/3360/lenor-parfyumni-kapsuli-za-prane-275-ml-fresh.html

Или за тези: https://cleanmarket.bg/product/perli-za-prane-persil-non-bio-19-praneta-1125

Какво имаш предвид под: На какъв принцип действат?

Ленорските. Идеята ми е разтварят ли се или просто се въртят и в даден момент си отиват в канала? Може да ви се стори тъпо, но идея си нямам.

# 294
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Точно тези, които съм посочила, лично съм ги ползвала и съм изказвала мнение.
Ароматът, който оставят, е много приятен - лек и ненатрапчив. Слагат се в началото на прането направо в барабана и се разтварят. Не съм намирала неразтворени.
Скрит текст:
Имам още малко от тях, но си ги пазя - да имам. Satisfied

# 295
  • Мнения: 947
Благодаря didka Simple Smile Може и да ги пробвам. Все пак не е дреха, да го слагат директно на кожата. Simple Smile

# 296
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Да, тези парфюмни перли не са като омекотителя, който остава по прането след изплакване.
Те се отмиват с изплакването, така че се надявам да нямат проблем твоите любими хора.

# 297
  • Мнения: 261
Не  по темата, но за да не пускам нова за един въпрос- имам палто със съдръжание 70% вълна, 20% полиамид, 10% кашмир.По етикет никакво пране не му се дава. Сърбят ме ръцете да го врътна в пералнята, както принципно правя с всичко без да ми пука от резултата, че не обичам да робувам да материи Simple Smile Ама това ми балтонче ме е хубавичко и се замислих дали ще му понесе дори по-щадящият цикъл за вълна. Или за по-сигурно да си го заведа на химическо, макар че все не ми дава усещането на изпрана дреха след това. Бихте ли ме насочили?

# 298
  • Мнения: 44

Някой пробвал ли е този прах и какви са отзивите за него?

# 299
  • София
  • Мнения: 10 516
Ползвала съм го, хубав е, но трудно го намирам. А 40 пранета не съм виждала изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт