Неразбрани съседи

  • 19 801
  • 290
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 736
Всяко дете скача, играе, понякога вика и плаче, но разбира се случването на това, може да се коригира от родителя, при желание. Вие просто сте попаднали на кофти хора, няма как да ги превъзпитате, очевидно имат доста липси, щом дори са започнали с умишлен тормоз.
И аз имам дете и тя понякога е решавала да заиграе на баскетбол например в 10 вечерта, като я чуя, взимам топката и обяснявам, че не живеем сами и трябва да се съобразяваме. Обаче много хора не го правят, защото им е достатъчно, че детето не ги занимава. Разбира се, случва се е плач в по-късни часове, но тук не смятам, че има кой знае какво да се направи, освен да успокоиш детето (изключвам бебешките периоди с колики, зъби и т. н.).
Аз също имам "опит" със съседи, чийто дом беше хан и постоянно имаше събирания, крясъци, музики. Пак казвам възпитан човек ще разбере, такива като тях - не. Добре, че се изнесоха.
Общо взето здрави нерви, ако в някоя от стаите ви е по-тихо, да преместите детето там.

# 166
  • Мнения: 1 123
Съчувствам ви, няма оправия с такива.
Може да подадете сигнал в Закрила на детето, след като не се полагат грижи за него.

# 167
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Скрит текст:
Съчувствам ви, няма оправия с такива.
Може да подадете сигнал в Закрила на детето, след като не се полагат грижи за него.
Това е шега предполагам?

# 168
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
В къщи имам изолация на всички стени, подове и тавани. Изолира от шум от разговори и кавги, шум от телевизор също вече не се чува. Не помага при ударен шум, обаче и ако някой надуе уредбата до дупка също се чува.

# 169
  • Мнения: 964
Не е необходимо да надува до дупка уредбата. Достатъчно е да е в среднощ, когато няма други фонови шумове лекичко да надуе  басите и ще видиш как влизат в костния ти мозък.

# 170
  • Мнения: 57
Здравейте, имам следния проблем. Напоследък съседите,който се намират срещу нас си оставят лапмата на балкона светната всяка вечер. Цялата светлина осветява спалнята ни като ден. Написах им бележка, помолих ги учтиво, но без резултат. Някакви идеи какво друго бих могла да направя?

# 171
  • Мнения: 40 307
Здравейте, имам следния проблем. Напоследък съседите,който се намират срещу нас си оставят лапмата на балкона светната всяка вечер. Цялата светлина осветява спалнята ни като ден. Написах им бележка, помолих ги учтиво, но без резултат. Някакви идеи какво друго бих могла да направя?

Щори, пердета... Не можеш да забраниш никому да си свети на терасата.

# 172
  • Мнения: 57
Интересно, защо аз трябва да инвестирам в това, след като е очевидно , че пречи некому и е помолено да не се прави.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 367
И при нас е подобна ситуацията, все едно от хартия са стените и таваните, децата от съседния бягат и викат и съответно всичко се тресе, отгоре се блъска, тропа и  разговорите мога да ги чуя ако се напрегна още малко...както и понякога през нощта продължават...
Между другото някой звънял ли е на 112 за шум, има ли някакъв ефект?

# 174
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Интересно, защо аз трябва да инвестирам в това, след като е очевидно , че пречи некому и е помолено да не се прави.
Интересно ако беше улична лампа, дали щяхте да молите общината да я изгася, за да можете вие за спите. Щом свети, значи има причина. Каква е, не е ваша работа, докато не де нарушава закона. Не се излагайте, моля. Има плътни пердета във втората употреба по 10 лв. Направете тази крупна инвестиция. Laughing  Никой не е длъжен да ви купува пердета или щори.

# 175
  • Мнения: 3 715
Интересно, защо аз трябва да инвестирам в това, след като е очевидно , че пречи некому и е помолено да не се прави.
Интересното е друго!Защо си мислиш,че някой ти е длъжен?Най-елементарното нещо е да има пердета/щори в един дом.Комшиите са си у тях и след като не вдигат шум,не създават проблеми по никакъв начин,не виждам какви претенции имаш.Светела им лампата.Ами ще свети щом им е кеф.Забрани за лампите още няма.

# 176
  • Мнения: 25 675
Интересно, защо аз трябва да инвестирам в това, след като е очевидно , че пречи некому и е помолено да не се прави.
Интересно е, че си мислите изобщо, че някой е длъжен да се съобрази с вас.

# 177
  • Мнения: 57
Въпрос на добро възпитание и обноски е след като ясно е изразено, че пречи това поведение. Не съм длъжна заради нечии чужд комфорт да страда моят. И да “крупната” инвестиция за 10лв завеси не бих я направила.

# 178
  • Мнения: 3 715
Въпрос на добро възпитание и обноски е след като ясно е изразено, че пречи това поведение. Не съм длъжна заради нечии чужд комфорт да страда моят. И да “крупната” инвестиция за 10лв завеси не бих я направила.
Осъзнаваш ли колко нелепо звучиш?И що реши,че съседите ти трябва да си нарушат комфорта заради теб?Ти някаква по-специална ли си или какво?Попитаха те по-горе,ако уличната лампа ти свети,ще се жалваш на общината ли?
Ако някоя като теб ми цъфне на вратата да ми прави забележки за лампата ми,познай къде ще я пратя...

# 179
  • Мнения: 40 307
Въпрос на добро възпитание и обноски е след като ясно е изразено, че пречи това поведение. Не съм длъжна заради нечии чужд комфорт да страда моят. И да “крупната” инвестиция за 10лв завеси не бих я направила.

Ама това болднатото важи и за съседите - не са длъжни заради твоя комфорт да страда техният Grinning И понеже всеки е прав за себе си си има правила, регулиращи отношенията между хората, и няма правило, забраняващо да си светиш на балкона. В случая трябва да си решиш проблема в рамките на своя имот.

Общи условия

Активация на акаунт