Отговори
# 345
  • Мнения: 84
Бела, днес си мислех за теб💙 Как някой ден, я бързо излизай от тая дупка. Казвай какво те мъчи, нали за това сме тук.
Лейди как си?
Муци, идвай в София и се консултирай с Тимчева, намери начин. А може и с някой друг онколог. Има добри. Много объркано ми звучат нещата които споделяш, а според мен не са, но не са ти обяснили добре.

Благодаря ти Lagetha, сори за закъснението , явно върлува някакъв двудневен вирус с повръщане и разтройство и ме тръшна здраво с болки в корема  , но както каза моя приятелка аптекарка , случаите са много и за 1-2 дни отминава при всички . Аз звънях в София за Тимчева но казаха че до края на месеца е пълна, да се обадя на 3-ти Март когато ще излезе новият и график . Препоръчайте моля ви други , докато чакам мога да отскоча  за още 1-2 консултаций . Мисля да остана на хотел и да свърша работа ден два. Незнам какво мислите вие , но мисля че ми се искам да се консултурам и с някой по млад , някой който е специализирал и работил и навън , те сякаш имат по свеж поглед и по вземат нещата присърце , а тези възрастните при които ходих всичко е теоретип и в рамка  сякаш са уморени, изтръпнали към човешката болка и страх .

Дано всички сте добре момичета , и да минават леко тея химий , знам ли няма ли нещо което да облекчи страничните ефекти , сокове , добавки , алоета и т.н , все се надявам да има нещо което да помага  на всички ни .
Аз съм малко назад с постовете , но къде се прави този генетичен тест , във Варна има ли или само в София .
Здравейте, при проф. Щерев в Надежда можете да опитате да запишете час. Той е млад лекар и ма ка каза, че докато е била на вливка й е направила впечатление, че е много внимателен с пациентите си.

# 346
  • София
  • Мнения: 2 626
Не мога да се ориентирам много добре. При Тимчева само за химиотерапия ли ходите? Майка май се спря за лъчетерапията на Сити клиник. Там има ли значение при кого ще отиде на консултация за назначение? Между другото днес звъняхме и ни казаха, че лъчетерапията е безплатна. Плащало се само консултацията.

# 347
  • Мнения: 84
Сияна,няма значение.И мен ме прие Тимчева,Щерев ме пое за първа вливка,но после влизаш при който се паднеш.Идеята е всички да са запознати с твоя случай.Но не минаваш баш през всички. Обикновено си в една и съща стая,където са 3-ма лекари и тримата преценяват.Така че,няма значение .Но е добре да направите ПКК ,защото ако са ниски лековитите ,ще ви отложат следващата вливка.При мен на 7-ми ден бяха 2.3 някъде ,а на 14-ти паднаха на 1.2,а уж трябваше да се вдигнат.Щерев по телефона каза  ,че е уговорил всичко и да ходя да ми бият инжекция.Наложи се да бият 2 поредни дни .


Зори, благодаря ти много за информацията за отделението.
Направихме днес сутринта изследванията, чакаме резултати и веднага ще ги изпратя на имейла, на който ни казаха.
Гърдата й е със зачервена кожа и сърби, личния лекар изписа мазило да маже локално. Но от време на време има по 37,2-3 градуса температура.  
Чудя се дали да не я накарам да се обади на Щерев на телефона, но който ми даде.

Бети, записах час за Тимчева и отидохме на консултация с всички документи. Решихме , че идскаме да си направи химиотерапията в Надежда и тя направо й даде насочващ лист с определена първа дата на прием.

# 348
  • Мнения: X
...................
Рискa е 4,4% дa имa рецидив без приложенa химиотерaпия и 10 год хормоно..
Смятa се зa средно висок порaди някaкви стaтистики рaзбирa се.. Общa оценкa съвкупност инaче без химио отделно ми е 26% кaто химиятa ( до моментa която съм нaпрaвилa ) стaтистически ( мaй) го смъквa с 8% a с всичките 6 червени с 12%.. Зa белите не знaм, не ми бяхa кaзaни и не съм коментирaлa. С хормоно 5 год рискa ми е 20% кaто с всякa год продължение след 5 се смъквaл с от 2-до 5 % според зaвиси кaк оргaнизъмa ми приемa терaпиятa..
Общо взето крaйно зaключение е че имa риск ( дa кaкто при всеки) и aз съм в сивaтa зонa..
Извинявам се, че задълбавам, но имам някакви математическо-психични отклонения, след всичките години учене хахах има несъответствие в цифрите по-горе.
"Рискa е 4,4% дa имa рецидив без приложенa химиотерaпия и 10 год хормоно.. " - това сигурно е "с" приложена химия?
Опитай да направиш този калкулатор и кажи има ли разлика в резултатите http://www.lifemath.net/cancer/breastcancer/therapy/

# 349
  • Мнения: 384
...................
Рискa е 4,4% дa имa рецидив без приложенa химиотерaпия и 10 год хормоно..
Смятa се зa средно висок порaди някaкви стaтистики рaзбирa се.. Общa оценкa съвкупност инaче без химио отделно ми е 26% кaто химиятa ( до моментa която съм нaпрaвилa ) стaтистически ( мaй) го смъквa с 8% a с всичките 6 червени с 12%.. Зa белите не знaм, не ми бяхa кaзaни и не съм коментирaлa. С хормоно 5 год рискa ми е 20% кaто с всякa год продължение след 5 се смъквaл с от 2-до 5 % според зaвиси кaк оргaнизъмa ми приемa терaпиятa..
Общо взето крaйно зaключение е че имa риск ( дa кaкто при всеки) и aз съм в сивaтa зонa..
Извинявам се, че задълбавам, но имам някакви математическо-психични отклонения, след всичките години учене хахах има несъответствие в цифрите по-горе.
"Рискa е 4,4% дa имa рецидив без приложенa химиотерaпия и 10 год хормоно.. " - това сигурно е "с" приложена химия?
Опитай да направиш този калкулатор и кажи има ли разлика в резултатите http://www.lifemath.net/cancer/breastcancer/therapy/
[/img]
Добре aз съм мн зле с мaтемaтикaтa виж кaкво нaнесох и кaкво излезнa
Уж знaм aнглииски a нещо не рaзбирaм отговорa..не знaм прaвилно ли съм попълнилa видa хормоно терaпия..
Не знaм кaчихa ли се снимките
И уж рискa е изчислен без химио..зa товa тестa предполaгa химио..
Не знaaaм кaто си го вземa от лекaркaтa може дa го снимaм и кaчa дa видите кaкво пише..нa aнглииски е и не го рaзбирaм нa 100% кaзвaм сaмо товa което ми обясни лекaря който ми го рaзчете в лaборaториятa..

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 17:03 от Антония Д

# 350
  • Варна
  • Мнения: 172
Зори Мерси ще потърся координати на лекарите , Ani_siqina  скоро ли се записахте при Тимчева , аз преди 3 седмици звънях и ми казаха на 3-ти  Март да звънна . Тинти Варна мерси за тестовете и за Вълканов .
Аз от към математика съм зле , но ако има нужда от превод от английски мога да помогна .

# 351
  • Мнения: X
Излиза нещо подобно:



5,4% или 4,4% смъртност е нищо, хора, не се притеснявайте, не се тревожете, не ревете. Къде къде по-тежки случаи на рак има, лекуват се. Изкарайте си терапиите. Не за друго, а ако недайсибоже някога нещо да се случи и да не се самообвинявате, че ако ... то ... и така...

За процента за възможни рецидиви.... Според мен вероятността е 50% - или ще се разболея пак или няма. То и за напълно здравите е така нали? До края на живота за всяко бодване и всяка малка или голяма болка първата ми мисъл ще е знаете каква,  но в един момент след тази мисъл много бързо идва другата задължително - Майната му, сега съм добре, няма да го мисля.
И пишете ако имате нужда от помощ или компания или каквото и да е. Много сме, все някой ще се отзове. Не е задължително да се срещаме по заведения - може и в градинката до блока или кварталния магазин примерно. На мен ми беше адски тежко в началото бях съвсем сама. Ако тогава имаше някой до мен едно рамо да ми удари и да ме гушне и да ми каже "стига си ревала, ножът е дървен" продължителността ми на живота щеше да е доста по-голяма....

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 18:18 от Анонимен

# 352
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Здравейте! Цял ден се боря с температура, но на половин идея съм май по- добре от вчера. Пия Трамадол с парацетамол и веднага си лягам. Не знам дали ще се оправя.
Заинтересувахте ме с тези тестове. Аз не мога да пия антихормоналната терапия и доста се притеснявам.

# 353
  • Мнения: 84
Зори Мерси ще потърся координати на лекарите , Ani_siqina  скоро ли се записахте при Тимчева , аз преди 3 седмици звънях и ми казаха на 3-ти  Март да звънна . Тинти Варна мерси за тестовете и за Вълканов .
Аз от към математика съм зле , но ако има нужда от превод от английски мога да помогна .
В първите работно дни на януари и ми дадоха час за 24ти. Явно улучих някакъв момент след празниците, когато хората не са били така активни.
Здравейте! Цял ден се боря с температура, но на половин идея съм май по- добре от вчера. Пия Трамадол с парацетамол и веднага си лягам. Не знам дали ще се оправя.
Лейди не може ли да направите консултация с други лекари?Измъчиха те .

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 15:26 от AnMary

# 354
  • София
  • Мнения: 2 626
Здравейте, съжалявам, че ви засипвам с въпроси, но всичко ми е адски объркано. С доктора, който оперира майка бяхме говорили, че ако всичко изглежда нормално ще махне само "стражевите" лимфни възли. След операцията каза, че е махнал само тях, а в епикризата пише лимфни възли от първи и втори ред( над 10бр). И сега съм в чуденка колко възли всъщност са махнати. Минаха 2 седмици от операцията. В понеделник всичко се развиваше супер, вчера се оказа, че е получила възпаление и и изписаха антибиотик. Казва и, че доста я боли ръката. Колко време е нормално да усеща болка?

# 355
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Утре отивам на спешен кабинет. След дълго мислене, реших да е в Токуда. Гърдата продължава да набира гной. И болките са ужасни. Става дума за спешна хирургична ситуация. Няма какво да чакам повече.
Ако някой знае по- добро или по- подходящо място, ще съм благодарна да ми пише на лични.

# 356
  • Мнения: 384
Лейди дaно опрaвят нещaтa..aз лично не знaм кaкво дa те посъветвaм зa хирургчинa помощ.. Sad

Бети..колко възли сa мaхнaти ще кaже пaтоaнaтомa кaт ги нaмери и изследвa. И нa мен двa редa стрaжеви извaдихa aмa се окaзaхa 4, кaто хирургa теърдеше че сa минимум 10
Ръкaтa ще нaболявa..с времето ще имa пaузи в болкaтa..моятa оперaция беше септември 2019 г и от време нa време ме боли, особенно времето кaто е влaжно или aко я пренaтовaря.. Но болкaтa стaвa много лекa или поне свиквaш и тaкa ти се струвa.. Simple Smile

# 357
  • София
  • Мнения: 2 626
Бети..колко възли сa мaхнaти ще кaже пaтоaнaтомa кaт ги нaмери и изследвa. И нa мен двa редa стрaжеви извaдихa aмa се окaзaхa 4, кaто хирургa теърдеше че сa минимум 10
Пише, че са изследвани 6 броя възли. Мислех, че просто не изследват всички извадени.

# 358
  • Мнения: 492
BettyBoop аз съм с 16 извадени лимфни възли, слава богу всичките чисти. Чувала съм, че вадят толкова, колкото намерят. За болката , ще намалява с времето. при мен повече от година след операцията все още има опъване и неприятно чувство. Нека майка ти всеки ден прави упражненията за раздвижване. Много е важно това за възстановяването.

Ех, Лейдии....

# 359
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Сега се сетих, че мога да отида и в спешното на Окръжна болница. И хем ми е в квартала.

Общи условия

Активация на акаунт