Напускане на държавата

  • 4 096
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 094
При напускане на България не е нужна декларация за съласие ако детето има постоянен адрес в чужбина (с документ за това) или ако има налични паспортите и за българско, и за чуждо гражданство.

# 31
  • Мнения: 5 241
Само и единствено от България деца български граждани излизат с декларация от другия родител.

# 32
  • Мнения: X
При напускане на България не е нужна декларация за съласие ако детето има постоянен адрес в чужбина (с документ за това) или ако има налични паспортите и за българско, и за чуждо гражданство.

Чукча писател?

# 33
  • София
  • Мнения: 12 094
При напускане на България не е нужна декларация за съласие ако детето има постоянен адрес в чужбина (с документ за това) или ако има налични паспортите и за българско, и за чуждо гражданство.

Чукча писател?
Мхм, писатель, не читатель. Проблем? Simple Smile

# 34
  • Мнения: X
Проблем няма, само дето около двайсе пъти се написа в темата, че девойката ще лети ОТ Норвегия, ДО България.

А, не обратно!

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да де, но явно без баща и без декларация. Ако реши наобратно ще й е трудно.
Затова от сега се пише и за другата посока.

# 36
  • Мнения: X
Да де, но явно без баща и без декларация. Ако реши наобратно ще й е трудно.
Затова от сега се пише и за другата посока.

Е, чак толкова поглед в бъдещето, не се налага. То е ясно, че прибере ли се в Бг, няма излизане без съгласието на бащата.

Първо, трябваше да се изясни дали таткото е норвежец и последиците от това. Също, не е за пренебрегване и въросът за родителските права и свиждане, дори да няма брак, нито пък никаква форма на съжителство. Това е важно в настоящата им рОдина.

Защото, понягога стават сакатлъци, па вземат да я обвинятт в отвличане, па издирване чрез Интерпол, мани, мани Bowtie

# 37
  • София
  • Мнения: 12 094
Проблем няма, само дето около двайсе пъти се написа в темата, че девойката ще лети ОТ Норвегия, ДО България.

А, не обратно!
Това е ясно, но уточних в отговор на коментираното в последните постове за напускане на България след идването тук, защто и там има неясноти. За Норвегия не знам и не коментирам, макар като писатель адски да ми напира да се изкажа и по този въпрос, но уви Wink Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 699
Като напускаш Бг може да ти я търсят, щом има Бг паспорт.
За държавата, която искаш да напуснеш, трябва да провериш как стоят нещата.
Това не е вярно. Бащата на децата ми е чужденец и на летището не ми искат декларация. На чес-ин все си път ми се налага да се разправям, но с митничарите нямам проблем.

# 39
  • Мнения: 1 375
По начина по който е зададен въпроса и отговорите след това разбирам,че авторката иска окончателно да си тръгне с детето ЗА България.Тя казва да напусне Норвегия,а не да излезе от страната....Т.е. ще има само еднократно излизане от Норвегия към България.
В тоя случай за влизане в Бг няма да и искат никаква декларация от бащата.Остава да се провери дали норвежците искат такъв при излизане от там...В Англия например няма такова изискване.Може и за Норвегия да няма,но трябва да се провери.

Бащата не е норвежец или българин,но е баща и с права като такъв има право да се вижда с детето си...Авторката набляга на факта,че детето има български паспорт и гражданство и че няма брак с мъжа.Притеснява се от факта,че той е вписан като баща в акта за раждане????....Тук малко на отвличане ми намирисва работата.Майката взима детето и багажа и си заминава за страната по произход...То е ясно,че никой не бяга от хубаво,ама...Може да ви обявят за издирване.Да не стане така,че той да дойде с полиция до вратата ти в БГ и със съдебна заповед да си взима детето.

Ако случая е такъв най-добре се консултирай с адвокат,за да е изпипано както трябва всичко ,да е документално уредено и вие да сте защитени.После да не стават панаири и драми,а и ти да си спокойна.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 14:09 от Zhani

# 40
  • Мнения: 9 648
Повече от видно е, че жената иска да избяга с детето. Иначе щеше да попита в съответните официални места или просто да се презастрахова с документ от бащата.
Авторката, гледай да не те обвинят в отвличане, че тогава ти ще си лошата и ще страдаш! Ако си жертва на тормоз - подай оплакване преди да тръгнеш да бягаш. "Вържи си гащите!".

# 41
  • Мнения: 1 375
Понеже става въпрос за Норвегия....Нали не сте забравили случаите на стотиците отнети деца от техните социални-Барневарн.Тук и двамата родители са чужденци и могат да станат лесна плячка на тая служба.Не се знае ония как ще извъртят нещата и какви мерки ще приложат уж да защитят детето, да го изведат от лошата семейна среда и други подобни.Могат да им отнемат детето.Голям таралеж може да си вкара в гащите с това оплакване.
Ако се оплаче в полицията и те препратят сигнала до барнето,ония хич не си поплюват.Ако изобщо подава оплакване да е няколко часа преди да се качи на самолета,за да нямат време да реагират и да идват до дома ѝ.

Нeka предварително да проучи как е най-добре да действа в нейния случай... да си уреди документално всичко ,за да е защитена.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 20:02 от Zhani

# 42
  • Мнения: 5 262
Зависи къде отиваш. Ако отиваш в трета страна вероятно няма да ти искат при напускане на страната. Ако отиваш в България при напускането ще ти искат.
Норвегия до България

За Германия знам, че когато родител се е разписал да се извади паспорт, то е дал съгласие да пътува и няма проблеми. Проблемите ще дойдат на летище София при обратния път и ще имаш проблеми да минете границата без пълномощно.

# 43
  • Мнения: 2 699
Зависи къде отиваш. Ако отиваш в трета страна вероятно няма да ти искат при напускане на страната. Ако отиваш в България при напускането ще ти искат.
Норвегия до България

За Германия знам, че когато родител се е разписал да се извади паспорт, то е дал съгласие да пътува и няма проблеми. Проблемите ще дойдат на летище София при обратния път и ще имаш проблеми да минете границата без пълномощно.
Щом бащата е чужденец, няма да има проблем. Знам го от опит.

# 44
  • Мнения: 4 378
Много интересна тема с много различни спекулации и малко конкретна информация от авторката.

Макар че Zhani съвсем се отплесна в разказване на приказки за социалните служби, е права, че намирисва на опит за отвличане на детето, ако пътуването от Норвегия е с еднопосочен билет. И все пак има няколко въпроса
- бащата изобщо интересува ли се от това дете
- бащата само на хартия ли е баща или реално участва в живота на детето
- бащата би ли имал против майката трайно да се засели с детето в друга страна

Препоръчвам на авторката добре да проучи юридическата страна на въпроса и да си оправи документално нещата преди да тръгне, за да не се вкара в някакъв филм. Еднопосочно ли ще се пътува или двупосочно - да пита преди да тръгне.

Общи условия

Активация на акаунт