Как се чувствате на възраст между 20-30 години?

  • 4 022
  • 83
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 17
Предполагам че всички сме чували за кризата на средна възраст. А средната възраст настъпва едвам на 40 години, аз лично съм на възраст между 20-30 години, без да уточнявам. Запазил съм си младежкия дух, излизам, забавлявам се, чувствам се млад. Приятелка в момента нямам, скъсахме преди повече от година, но това никак не ме спира. Прави ми впечатление за новото младо поколение, младежите на 25 години се чувстват чичаци, всякаш че животът свърша на 30 години, ето така се държат и силно ми прави впечатление. Как си пропиляват живота на има, няма 30 години, младежите на 30 години се държат все едно живота им свършва,  а второто ми впечатление е, че жените на възраст между 35-40 години се държат като тийнейджърки, излизат, забавляват се, дискотеки пиене, и хич  не ги спира това че някои от тях дори имат и семейства и деца. Бил съм свидетел как викат чичко на младеж на около 23 години, бил съм и свидетел как викат батко на мъж на 34 години. Аз лично съм заместник началник в заведение, механа с над 250 места. Там следя държанието на голяма част от персонала, следя и работата и винаги се събираме в някои почивен ден или след работно време. Става ми смешно като някой младеж на около 25 години се мисли за чичко, а момичетата са на 30-40 години и се обиждат ако някой им каже лелка. Зависи кой как се чувства. Но споделям в днешно време как се чувстват повечето млади, на 30 си чичак, а на 40 си с единия крак в гроба. Това важи за мъжете, а жените все още се чувстват каки на 40 години, е само някои де  Simple Smile  А вие как се чувствате? Чувствате ли се Чичковци и лелки на около 30 години, или каки и батковци?

# 1
  • Мнения: 6 622
Чувствам се, като жена на 29, на колкото всъщност съм. Нито съм кака, нито лелка..

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Аз съм си кака на 30+ 😀
Живее ми се, но по един по- различен начин, отколкото на 20+
В България непознатите много обичат да лельосват и само като чуя някой да ме лельосва, направо полудявам. Пък смятам, че не хич не приличам на леличка 🤷‍♀️

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Между 20 и 30г създадох семейство, дом, дете. Нормално да не съм била в центъра на купона. Пък и аз си взех предостатъчно преди това, дори за няколко живота напред. Сега с две поотраснали деца, едно на 19, друго на 14 съм много по - свободна за излизане, пътувания и т.н

# 4
  • Мнения: 1 762
На 35 съм и буквално съм леля и вуйна, имам си племенници. Не ми обидно някой да ме нарече леля, но е невъзпитано. Уча дъщеря си да се обръща към жените с госпожо, не с бабо и лельо. Леля съм на племенниците, на кръщелниците ми и изобщо на роднински и близки деца. Предпочитам за другите да съм госпожа или просто да ми казват по име.
Чувствам се нормално иначе. Много по-малко излизам от 20-тте. Не ми пречи.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 17
Автора!
На мен ми прави впечатление че хората тук бързат да остареят!  Мъжете на 20-25 години искат да са чичаци, ама за къде бързате бе?!!  Grinning   Единия го чух че искал да бъде чичко на 22 години за да гони лелички на 40+ !  Grinning
Ама е супер неудобно като избъзикам някоя колежка която е на 30 години и вчесто какичка и казвам леличка, малее става хаос.

# 6
  • Мнения: 6 622
Ако не си ѝ племенник или по-малък брат никак не е уместно да я наричаш леличка или какичка.
Автора!
На мен ми прави впечатление че хората тук бързат да остареят!  Мъжете на 20-25 години искат да са чичаци, ама за къде бързате бе?!!  Grinning   Единия го чух че искал да бъде чичко на 22 години за да гони лелички на 40+ !  Grinning
Ама е супер неудобно като избъзикам някоя колежка която е на 30 години и вчесто какичка и казвам леличка, малее става хаос.


# 7
  • Varna
  • Мнения: 17
На 35 съм и буквално съм леля и вуйна, имам си племенници. Не ми обидно някой да ме нарече леля, но е невъзпитано. Уча дъщеря си да се обръща към жените с госпожо, не с бабо и лельо. Леля съм на племенниците, на кръщелниците ми и изобщо на роднински и близки деца. Предпочитам за другите да съм госпожа или просто да ми казват по име.
Чувствам се нормално иначе. Много по-малко излизам от 20-тте. Не ми пречи.


Роднинската връзка е нещо съвсем различно!  Ако трябва да обсъждаме и роднинска връзка, може да си леличка на роднини, а на вън да си какичка. Аз имам предвид за обръщение на вън, а не по роднинска връзка!
Аз лично ако на 20 години направя дете, и в следващите 20 години, когато стана на 40 мога да стана дядо, понеже детето ми ще е на 20 когато аз съм на 40, но на улицата няма как да се обърнеш с дядо на някой който е на 40 нали?
Роднинската връзка и обръщението на вън са две различни неща.
Моята комшийка на 42 години е станала баба, понеже дъщеря и е на 21 години и е с дете, но едва ли на улицата ще се обърнат към нея с баба, а по скоро леличка.

# 8
  • Мнения: 1 762
Роднинската връзка е нещо съвсем различно!  Ако трябва да обсъждаме и роднинска връзка, може да си леличка на роднини, а на вън да си какичка. Аз имам предвид за обръщение на вън, а не по роднинска връзка!
Аз лично ако на 20 години направя дете, и в следващите 20 години, когато стана на 40 мога да стана дядо, понеже детето ми ще е на 20 когато аз съм на 40, но на улицата няма как да се обърнеш с дядо на някой който е на 40 нали?
Роднинската връзка и обръщението на вън са две различни неща.
Моята комшийка на 42 години е станала баба, понеже дъщеря и е на 21 години и е с дете, но едва ли на улицата ще се обърнат към нея с баба, а по скоро леличка.
Аз исках да ти обясня, че е невъзпитано навън да се използват обръщенията: леля, кака, чичо, батко. Навън, в обществото хората са: господин, госпожа, госпожица или по име. Кака и батко са уместни само между деца : Ани е кака на Мими, а Наско е батко на Тошко (като възраст, не по роднинство).

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 13:45 от Не се сърди, човече

# 9
  • Мнения: 1 119
Моите наблюдения са съвсем различни. Все им е рано за семейство. Все им е рано за работа. Все им е рано за всякакъв вид отговорности.
Една неадекватност наблюдавам и липса на ориентир къде точно се намират и с каква цел.

Аз се чувствам млада. И съм млада. Чувствам, че имам да изживея още много. Излизам и се забавлявам, ако на другия ден не съм на работа.

Повечето жени на 35-40, които виждате да се забавляват в Механата, са с пораснали деца. Нормално е. На 20-30 години трябва да зададеш рамките на твоят живот: да се ориентираш в кариерата, да изградиш сериозни отношения, да спечелиш малко пари, да видиш малко свят. Това е един много по-активен период, в който трябва да се бориш.
За съжаление, повечето са пасивни. 30 са новите 20. 20 са новите 15.

# 10
  • Varna
  • Мнения: 17
Аз исках да ти обясня, че е невъзпитано навън да се използват обръщенията: леля, кака, чичо, батко. Навън, в обществото хората са: господин, госпожа, госпожица или по име. Кака и батко са уместни само между деца : Ани е кака на Мими, а Наско е батко на Тошко (като възраст, не по роднинство).
Много правилно и точно казано!  Аз лично съм батко пред по малките момичета и момчета, говоря за близка разлика 4-5 години. Аз лично съм на 25-26 и съм батко пред момичетата на 20, или по малките момчета.
Няма да забравя, едно дете момче на 3-4 години каза леличка на нашата секретарка която всъщност е 31 години, ама хич не и личат, а тя му отговаря сърдито, аз не съм леличка, аз съм ти кака Simple Smile
Интересно е децата как трябва да се обръщат към по големите и с каква разлика? Как предполагате.
Аз лично съм на 25, карам 26 години, ама хич не ми личат, повечето ми дават 20 Grinning   Децата на около 8+ години ми викат батко, никога чичко! Разликата ни е около 15-16 години, а споменах ли че имаме детски кът в градината, и до някъде взимам ролята на аниматор с още една кака.  А нали знаете батко става татко  Simple Smile

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 13:41 от Не се сърди, човече

# 11
  • Варна
  • Мнения: 838
Аз не разбирам, на теб, какъв ти е проблемът?
Че хора на твоята възраст (и по-млади) си играят на възрастни и се състаряват зорлем; а 40-годишните майки (като мен) ходят по дискотеки, въпреки че (о, ужас) си имат семейства и деца? Това ли е?

А защо ти пука, как се обръщат хората един към друг? Ако не искаш да си чичко, батко, татко - не бъди!
Има и по-лошо от лелка (леля). Тетка!

# 12
  • Мнения: 6 622
Скрит текст:
На 35 съм и буквално съм леля и вуйна, имам си племенници. Не ми обидно някой да ме нарече леля, но е невъзпитано. Уча дъщеря си да се обръща към жените с госпожо, не с бабо и лельо. Леля съм на племенниците, на кръщелниците ми и изобщо на роднински и близки деца. Предпочитам за другите да съм госпожа или просто да ми казват по име.
Чувствам се нормално иначе. Много по-малко излизам от 20-тте. Не ми пречи.


Роднинската връзка е нещо съвсем различно!  Ако трябва да обсъждаме и роднинска връзка, може да си леличка на роднини, а на вън да си какичка. Аз имам предвид за обръщение на вън, а не по роднинска връзка!
Аз лично ако на 20 години направя дете, и в следващите 20 години, когато стана на 40 мога да стана дядо, понеже детето ми ще е на 20 когато аз съм на 40, но на улицата няма как да се обърнеш с дядо на някой който е на 40 нали?
Роднинската връзка и обръщението на вън са две различни неща.
Моята комшийка на 42 години е станала баба, понеже дъщеря и е на 21 години и е с дете, но едва ли на улицата ще се обърнат към нея с баба, а по скоро леличка.
Аз исках да ти обясня, че е невъзпитано навън да се използват обръщенията: леля, кака, чичо, батко. Навън, в обществото хората са: господин, госпожа, госпожица или по име. Кака и батко са уместни само между деца : Ани е кака на Мими, а Наско е батко на Тошко (като възраст, не по роднинство).

Много правилно и точно казано!  Аз лично съм батко пред по малките момичета и момчета, говоря за близка разлика 4-5 години. Аз лично съм на 25-26 и съм батко пред момичетата на 20, или по малките момчета.
Няма да забравя, едно дете момче на 3-4 години каза леличка на нашата секретарка която всъщност е 31 години, ама хич не и личат, а тя му отговаря сърдито, аз не съм леличка, аз съм ти кака Simple Smile
Интересно е децата как трябва да се обръщат към по големите и с каква разлика? Как предполагате.
Аз лично съм на 25, карам 26 години, ама хич не ми личат, повечето ми дават 20 Grinning   Децата на около 8+ години ми викат батко, никога чичко! Разликата ни е около 15-16 години, а споменах ли че имаме детски кът в градината, и до някъде взимам ролята на аниматор с още една кака.  А нали знаете батко става татко  Simple Smile
Ти май нещо не схващаш...
Батко и како са приемливи обръщения само между деца и хора с реална роднинска връзка. Т.е  Сашко, които е на 8 години е батко на Ники, които е на 4 години. Или ако имаш по-малък брат му се падаш батко, не си батко на всички 8 годишни деца, за тях си г-н Едикойси или просто Едикойси. Ако имаш племенници за тях си чичо, а за останалите си просто г-н Едикойси или просто Едикойси.

# 13
  • Мнения: 360
Чувствам се стресирана 😄

# 14
  • Мнения: 12 626
Като гледам моето обкръжение, между 20 и 30 се занимават с учене, разни докторски степени, специализации и от сорта, рано им е за семейство. Между 30 и 40 хем градят кариера, хем създават семейство и деца. И в двата случая си се чувстват млади, каквито са си в действителност.
Що се отнася до обръщенията, забелязвам, че между роднини все повече се използват малки имена, вместо батко, кака, леля, чичо,вуйна, вуйчо. Това ми харесва.
А на улицата към непознати децата ще казват, каквото ги научим.

Общи условия

Активация на акаунт