Дигитални портфейли - Revolut, Phyre, Curve, iCard, Monese, A1Wallet и други.

  • 44 087
  • 357
  •   2
Отговори
# 105
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте, момичета.
Искам да закрият сметката си в Уникредите по която ми превеждат само болничен, ако имам такъв. Но всеки месец ми се трупат само такси. Дали някой от тези електронни портфейли мога да използвам за подаване към НОИ и на него да ми се превеждат парите?

# 106
  • Мнения: 54 338
Мисля, че не.
А защо само болничен? Заплата къде ти превеждат?

# 107
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета.
Искам да закрият сметката си в Уникредите по която ми превеждат само болничен, ако имам такъв. Но всеки месец ми се трупат само такси. Дали някой от тези електронни портфейли мога да използвам за подаване към НОИ и на него да ми се превеждат парите?

Мога да ти препоръчам да си откриеш сметка или в Paysera, или в Изипей. И двете сметки са с български IBAN и са без такса за обслужване. В Изипей дори получаваш безплатна карта с две безплатни тегления на месец от банкомат на която и да е банка. Единственият недостатък е, че не можеш да се разплащаш онлайн с нея.

# 108
  • София
  • Мнения: 16 003
НОИ не превеждат някои видове плащания в картата на Изипей. Напр. еднократна помощ за раждане на дете. Да си провери за болничните.

# 109
  • Мнения: 1 447
Здравейте, момичета.
Искам да закрият сметката си в Уникредите по която ми превеждат само болничен, ако имам такъв. Но всеки месец ми се трупат само такси. Дали някой от тези електронни портфейли мога да използвам за подаване към НОИ и на него да ми се превеждат парите?

Може да погледнеш и MyFin - нещо подобно на Револют, но са българска фирма, собственост на ПИБ. Инсталира се приложението, верифицираш се и получаваш сметка. Няма месечна такса. Имаш и 3 карти - дигитална за плащане с телефон, виртуална за плащане в интернет, и можеш да поръчаш и физическа карта /там се заплаща такса за доставка/. Преводи в лева/евро - 0.55лв, теглене от банкомат - 1лв. Би трябвало да няма проблем с изплащане на суми от НОИ, но е добре да се пита предварително.

# 110
  • Мнения: 54 338
НОИ не работят със всякакви сметки, трябва да се провери на място.

# 111
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Благодаря, информацията. Ще проверя в НОИ  с коя карта ще мога. Иначе заплатата получавам в брой и не използвам карта.

# 112
  • Мнения: 5 216
Благодаря, информацията. Ще проверя в НОИ  с коя карта ще мога. Иначе заплатата получавам в брой и не използвам карта.
Просто е. https://bg-mam.ma/p/989945/45234647
Сметката се открива на място задължително без карта, а картата през приложението(безплатно). Чиста работа.

# 113
  • Мнения: 54 338
Тегленето от банкомат, с карта на Револют, 450 лв. месечно как се брои? За съответния месец, или в рамките на 30 дни?

# 114
  • Мнения: 5 216
Тегленето от банкомат, с карта на Револют, 450 лв. месечно как се брои? За съответния месец, или в рамките на 30 дни?
Отчетния период. За всеки клиент е различно.
Натискаш на профилната си снимка > План > Теглене от банкомат и там пише датата, на която се нулира.

# 115
  • Мнения: 54 338
Много ти благодаря, Чревоугодник! И аз така предполагах.

# 116
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте, колко мога да тегля без такса на месец от банкомат при стандартен план в България? Досега зная беше 400 лева. Има ли някаква промяна в момента? При последното ми теглене от банкомат на Райфайзенбанк са ми удържани 7 лева такса. Благодаря!

# 117
  • София
  • Мнения: 16 003
Прочети условията на банката си. Или питай на клиентския тел. Няма как да гадаем.

# 118
  • Мнения: 5 216
Здравейте, колко мога да тегля без такса на месец от банкомат при стандартен план в България? Досега зная беше 400 лева. Има ли някаква промяна в момента? При последното ми теглене от банкомат на Райфайзенбанк са ми удържани 7 лева такса. Благодаря!
Същия въпрос си задала вчера в един друг форум(не в BG-Mamma) и там ти е отговорено 8мин. по-късно.
Таксата е на банката, а не на Revolut. Някой не е прочел какво му пише на екрана на банкомата. Просто не тегли от банкомати на тази банка и няма да имаш такава такса.

# 119
  • Мнения: 6 529
За колко време пристига преводът с Револют?

Общи условия

Активация на акаунт