🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 14 (Тема 5)

  • 119 131
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: X
Тези 140 лв на някои им стигат за цялата вечеря, а на други - само за алкохола към нея...
Онзи, Джейсън брад пит, е способен гостите за една сватба да посрещне със 140 лв!

# 1 441
  • Мнения: 10 251
Те на Нана стековете сигурно само единия е 140лв. Новозеландското агнешко и то е скъпичко.

# 1 442
  • Мнения: X
Около 50 лв е килограма на агнешки т-боун стек

# 1 443
  • Варна
  • Мнения: 907
Хмм, 140 лв за вечеря, това обяснява защо някои вечери са изключително обрани откъм разнообразие, домакинът ако не е беден , то е стиснат, що да се харчи над лимита за непознати , ами така де.
Чакърдъкова например само в месарският магазин остави поне 200 лева , две големи черни торби с мИсо, даже  щеше и да си тръгне без да ги е платила, но собственикът щеше да го преглътне , безплатна реклама му направи все пак Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 1 444
  • USA
  • Мнения: 7 233
140 лв не ми се вижда малка сума,с оглед,че пазаруват от малки магазинчета,пазара за зеленчуци и плодов.Рядко са тези,които купуват скъпи меса,риби и алкохоли.
Гледа ми се черешка с обикновени хора,ей така..да разнообразим от ВИП-овете.

# 1 445
  • Мнения: 36 196
Не са малко, но за 5 човека излизат по ок.30 лв на човек - това е бюджет горе-долу като за пицария (ако приемем, че на човек се пада една пица, десерт и нещо за пиене).

# 1 446
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Гледа ми се черешка с обикновени хора,ей така..да разнообразим от ВИП-овете.

И на мен, но с ясни правила за оценяване, за да се намали субективизма и уеднаквяването на крайния резултат.

# 1 447
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Най-добре и Манчев да дава оценка, по едно време беше така. Така ще се избегне уеднаквяването.

# 1 448
  • Мнения: 28 137
Аз чек днес изгледах Нана, много приятна беше като домакиня, малко рецитираше менютата все едно се караше на гостите, но се стара много и и се получи интересно меню.

# 1 449
  • Мнения: 500
140лв за вечеря за 5 човека си е супер бюджет, аз и в 80 бих се вместила без проблем. Всичко зависи от менюто. Повечето се изхвърлят много в пазаруването, а после половината си остава.
Колко пари са нужни за салата и разядка, след това едно кило месо и някакви зеленчуци... Тези ,които готвят традиционна бг кухня могат да минат доста тънко, особено ако ползват сезонни продукти.

# 1 450
  • Мнения: 6 915
140 лв не ми се вижда малка сума,с оглед,че пазаруват от малки магазинчета,пазара за зеленчуци и плодов.Рядко са тези,които купуват скъпи меса,риби и алкохоли.
Гледа ми се черешка с обикновени хора,ей така..да разнообразим от ВИП-овете.

Аз от кога това повтарям, аман от ВИП-ове. Нагледахме се на всякакви изцепки. Нека дадат обикновени хора в ежедневието си, как готвят и посрещат гости. И по-истинско ще бъде, и по-спонтанно, щото така наречените ВИП-ове все имат разни лични пристрастия.
Хора, които не се познават и не са се виждали никога биха ми стояли по-добре и биха ме заинтригували повече.
Спонтанност му липсва на това предаване.

# 1 451
  • USA
  • Мнения: 7 233
Най-добре и Манчев да дава оценка, по едно време беше така.

Така не е обективно,редно е да оценява този,който е ял от храната.Манчев може да бъде 5-тия оценяващ на база приготовление,но не и на вкус/домакинстване/изненада.

# 1 452
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Най-добре и Манчев да дава оценка, по едно време беше така.

Така не е обективно,редно е да оценява този,който е ял от храната.Манчев може да бъде 5-тия оценяващ на база приготовление,но не и на вкус/домакинстване/изненада.
Да де, точно това имам предвид. Четирима по  лично преживяване да оценяват и един професионалист на база приготовление.

# 1 453
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Да де, точно това имам предвид. Четирима по  лично преживяване да оценяват и един професионалист на база приготовление.
Има резон в това. Все пак от гостите никой не вижда какво се случва при приготвянето на вечерята. В крайна сметка това не е маловажно. А както сме били свидетели доста често - имало е високо оценяване въпреки намесата на помощници.

# 1 454
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
И аз отдавна мрънкам за сезон с непознати хора, ама няма братче. Този беше относително свеж, ама пак стари муцуни. Изчерпа се репертоара, ама и не правят предаване с непознати, а беше толкова интересно. Съшото важеше и за ВИП БРАДЪР.

Общи условия

Активация на акаунт