🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 14 (Тема 5)

  • 119 341
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Мнения: 9 166
140 лв не ми се вижда малка сума,с оглед,че пазаруват от малки магазинчета,пазара за зеленчуци и плодов.Рядко са тези,които купуват скъпи меса,риби и алкохоли.
Гледа ми се черешка с обикновени хора,ей така..да разнообразим от ВИП-овете.

Аз от кога това повтарям, аман от ВИП-ове. Нагледахме се на всякакви изцепки. Нека дадат обикновени хора в ежедневието си, как готвят и посрещат гости. И по-истинско ще бъде, и по-спонтанно, щото така наречените ВИП-ове все имат разни лични пристрастия.
Хора, които не се познават и не са се виждали никога биха ми стояли по-добре и биха ме заинтригували повече.
Спонтанност му липсва на това предаване.

И кой ще гледа леля Пена от Горно нанадолнище,какви гозби е сготвила???
Кой изобщо се вълнува от бай Ставри и неговото вино дето сам е мачкал и ферментирал?

Точно така , никой защото...някакви хора ми готвят , някакви перфектни гозби, какво да им коментираме домовете Им ...дреме им/ни каквото такова , друго си е да оплюеш дома на Гонзовица, Ганица...т.н. нали?

айде спрете се всеки път едно и също, никой не гледа за да научи техники и рецепти на готвене , всеки гледа за СЕИР, нали?

# 1 456
  • Мнения: 36 447
По принцип целта на риалитата е да дават обикновени хора - и се гледаха, преди да бъдат превзети от "звездите".

# 1 457
  • София
  • Мнения: 6 060
Аз лично гледам точно заради готварската страна, сеирът в повечето случаи ме дразни. Simple Smile

# 1 458
  • София
  • Мнения: 17 276
айде спрете се всеки път едно и също, никой не гледа за да научи техники и рецепти на готвене , всеки гледа за СЕИР, нали?

Бре, да се чуди човек как се гледа Мастър шеф например.
Естествено, че има много хора, които търсят сеира, но всъщност има и доста, на които готвенето ни е по-интересно.

# 1 459
  • Мнения: 18 495
Аз също не се интересувам от скандалите и селските изцепки, гледам за интересни рецепти, продукти, техники, интересни са ми участници с отношение към храната и някакви умения в кухнята. Промотираните като скандални седмици не съм ги гледала, не ми се връзват с концепцията за кулинарно предаване.

# 1 460
  • Мнения: 36 447
И на мен ми е неприятно да гледам седмици като тази с Жана, Джийзъс Брад Пит и Фънки - ако това, което стана, беше нарочно (сценарий), не го разбирам... Аз и не го гледах цялото - само някои от оценките и четох коментари тук и във Фб - тези боклуци не ме интересуват. Иначе, наистина ми е интересно да видя домовете на някои от известните личности, както и как ще се държат, но те повечето пъти не показват домовете си, така че и този елемент се губи.

А пък този сезон точно обикновените хора, в лицето на близначките и Юлиян, привлякоха публика.

# 1 461
  • Мнения: 3 743
Аз най-вече гледам, за да видя кой къде и как живее, след това заради сблъсъка на характери и на последно място заради кулинарията. Масово "звездите" не ми покриват критериите: канят в ресторанти и при приятели, не могат да готвят и всеки сезон гледаме едни и същи отчаяни за хонорар физиономии, които с нищо не те изненадват. Определено предпочитам да го направят с обикновени хора, ако може да ни разведат и по различни краища на България, не всичко живо изсипано в София.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 11:46 от Emi_55

# 1 462
  • Мнения: 6 491
Аз си мисля, че вечерите на обикновените хора дори ще са по идейни и нахъсани. Да сме честни, повечето "звезди" са в това шоу да отбият номера, да напомнят за себе си и да приберат някой лев. Абсолютен мързел под формата на капама беше тази зима.
Като се замисля по-доброто представяне беше на по-малко известните и млади хора или такива с първа изява. Бойко, Денкова, Симона, Близначките.

# 1 463
  • София
  • Мнения: 7 862
Ами при обикновените хора също има вероятност да сготвят капама. То всъщност при тях не се очакват, кой знае какви завъртяни ястия.

# 1 464
  • Мнения: 18 495
При редовите граждани има твърде голям риск да стане скандал на тема "мама не правеше така заливката на мусаката, ти не си никаква готвачка". Като ги гледам какви въргали стават по групите, когато някой попита как да си изпържи филийки, плюс склонността на сценаристите на Черешката към селски панаири, и рязко ми спада интереса.

# 1 465
  • София
  • Мнения: 17 276
Ама ябълковия сладкиш на Чакърдъкова всички го правихме Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1 466
  • Мнения: 6 491
Ами при обикновените хора също има вероятност да сготвят капама. То всъщност при тях не се очакват, кой знае какви завъртяни ястия.

Има. Но и в името на доброто представяне, смятам, че останалите 4-ма няма да са така нагли да готвят едно и също, както се случи този сезон. Капамата, тиквата, за разнообразие гювеч Wink

# 1 467
  • Мнения: 3 743
Според мен обикновени хора биха се записали, ако наистина могат и обичат да готвят/посрещат гости, съответно отношението им към храната би било друго. Няма лошо някой да направи капама, но едно е да видиш, че се прави с желание и сантимент, съвсем друго както повечето за отбий номера, че е лесно. Симона прави пълнени чушки и салата с печени зеленчуци, нищо свръх технично, но пък с отношение и любов, които ме грабнаха.

# 1 468
  • Мнения: 1 925
Аз предлагам на тези от предаването, да влязат в кулинарната тема и всяка седмица да избират по петима. Е тогава ще видим това готвене, което чакаме Grinning

# 1 469
  • Мнения: 6 491
Чушките на Весела ги оплюх, защото не го очаквах от нея.
На Симона ѝ простих, защото бяха опит да изпълни задачата за регионалните гозби - по Русенски и Кърджалийски. Не бяха основно също така. А бе и заради младостта и в готвенето. Но ей на, момичето показа, че е мераклийка.

Общи условия

Активация на акаунт