Дълги болнични заради отказ от медицинско лечение

  • 4 404
  • 217
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 47 963
Претегляш и преценяваш. Ако трябва освобождаваш- начини много. Но работодателя не е медицинско лице и не е редно да му се вменяват все повече такива "права" и задължения. Дали си отишъл на кафе няма отношение към много медицински състояния. Не е това начина и критерия. То иначе става като във вица " щом сте успели да идете на лекар, ще успеете да дойдете и на работа".

# 121
  • Мнения: 2 076
Точно лекарите са виновни за фалшивите болнични , но никой не ги закача . Имам колежка всеки месец е с различна диагноза . Последно се смях за неин 3 дневен болничен с диагноза "счупена кост " , каквато разбира се нямаше .

# 122
  • Мнения: 19 473
За мен по-страшно би било ако лекари не дават болнични на истински болни хора. Че някой си взел три дни с фалшива диагноза не ме бърка, обаче ако съм зле ама наистина зле и трябва да съм на работа е катастрофа понякога и може да застраши живот. А и излизането за лекарски преглед или зъболекар в работно време как се третира? Тоест ти си технически здрав, защото нямаш болничен, ерго не може да отидеш на лекар?

# 123
  • Мнения: 54 343
Твой проблем е кога ще ходиш на зъболекар.
Аз затова неневиждам редовната смяна.
А за трите дни фалшиви болнични, ако трябва да поемеш работата на колежката, няма да мислиш така.
Ти да се товариш двойно, а тя да безделничи на твой гръб.

# 124
  • Мнения: 19 473
Твой проблем е кога ще ходиш на зъболекар.
Аз затова неневиждам редовната смяна.


Я пак? Не всички работим на смени.

# 125
  • Мнения: 54 343
Ами работете.
Аз не бих работила повече редовна смяна.
Ето, сега чакам за преглед, 2 смяна съм днес.
През последната година имах много здравословни проблеми. Ако трябваше да ходя в извън работно време, трябваше да не се лекувам, или да напусна. Нямаше да ми стигне целия отпуск.

# 126
  • Мнения: 2 076
За мен по-страшно би било ако лекари не дават болнични на истински болни хора. Че някой си взел три дни с фалшива диагноза не ме бърка, обаче ако съм зле ама наистина зле и трябва да съм на работа е катастрофа понякога и може да застраши живот. А и излизането за лекарски преглед или зъболекар в работно време как се третира? Тоест ти си технически здрав, защото нямаш болничен, ерго не може да отидеш на лекар?

Пак изгуби смисъла на темата ...

# 127
  • Мнения: 19 473
Смисълът е, че работодателите са кисели, когато се взима болничен или се излиза от работа, а някои направо не го позволяват, нищо че е незаконно. Начинът на лечение на този който е болен не е работа на прекия ръководител, нито на колектива. А впрочем ако това което се описва е вярно, не бих искала да съм на мястото на лекуващата се с рейки, защото това означава да не се спи от болка, може да се стигне до увреждане на целия организъм от инфекцията и прочее крайно неприятни последици. А ако аз бях на мястото на ръководителката й, щях да я товаря да замества болните си колеги от своя страна, като компенсация че те са правили това докато я е нямало. И аман от суперслужители, които никога пък не боледуват, вечно има такива герои, които всъщност като стигнат петдесетака обръщат палачинката, щото тя възрастта си казва тежката дума. Ама на младини е лесно да се правиш на супермен за радост на началството.

# 128
  • Мнения: X
Не се спи от болки, ама не се лекува. Нали точно това коментираме. Вирусна инфекция е прераснала в синузит, защото Катя не приема лекарство.
Имаше един майтап - как се наричат кратко наистина ефективните алтернативни лечения - наричат се медицина.
А работодателите не са доволни на болнични, защото плащат част от тях, което според мен е глупаво. Значи един път работникът внася осигуровка, втори път работодателят, парите са в държавата, накрая половината болничен за разни грипове го плаща работодателят, ами доста е тъпичко.

# 129
  • Мнения: 47 963
Първо че работодателите са кисели- кисели са. Затова има толкова неползвани отпуски, щото не дават да се ползва. И затова болнични се издават от медицинско лице, а не са по преценка на работодателя. Вече неуредиците с болничните...ами не е редно работодателя да ги плаща, нито да го играе пъдар в крайна сметка.
Иначе в нмер има и текстове за умишлено увреждане на здравето. Отново си е медицински проблем. Работодателя отново не е в правото да преценява тия неща, не е медицинско лице.

# 130
  • Мнения: X
Аз винаги си взимам отпуск за да ходя по лекари. Още от сега имам планиран отпуск за 28.5.2020 контролен преглед и коремна ехография в онкото. Не е честно работодателят да ме пуска "безплатно" да си ходя където ми скимне щото съм болна или неразположена. Отношенията трябва да са пропорционални от двете страни - ако те са коректни към мен и аз ще съм коректна към тях и обратното - ако не са - взимам си болничен Grinning.

# 131
  • софия
  • Мнения: 4 180
Според мен дори да има право работодателят не би могъл правилно да преценява това, тъй като няма нужните медицински знания. За прегледи аз ходя в почивен ден, но при мен има удобството, че аз работя 2 дни по 12 часа и после 2 дни почивам, което ми дава време да си ида спокойно в почивен ден на преглед. Който е със стандартното работно време мисля, че трябва да си взима почивен ден за това . Сестра ми работи на стандартно работно време и за прегледи си пиуска един ден отпуска, все пак отпуската не е само за ходене на почивка, а и за да си вършим належащи задачи.
Хепи, а как не дават да си вземеш отпуската, имам предвид не е ли задължително да я изразходиш през годината? Май имаше всъщност няколко дни,които може да прехвърлиш за следващата...аз все си я опуквам в текущата година,та не знам точно как е това.

# 132
  • Мнения: X
Фри ме подсети за една приятелка, имаше натрупан отпуск след майчинство, обаче шефът не й дава да го ползва... Кипна й един ден и почна - през 2 седмици взима по 3 дни, ни по повече, ни по по-малко.
Та нещата наистина са двупосочни.

# 133
  • Мнения: 19 473
Ами взима по три дни, щото има кой да и ги даде, при нас е невъзможно дори един ден да се отсъства без разрешение на работодател. Той пък не разрешава винаги и така.

# 134
  • Мнения: X
Аз май не уточних, че взима болнични. 3 дни, които работодателят плаща.

Общи условия

Активация на акаунт