Ще имам близнаци, още съм в шок

  • 7 734
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте мили момичета,
Вече честичко ще надниквам при вас. Вчера видеозона показа че съм бременна с 2 разнояйчни близнаци. Още съм в шок, тъй като на първия видеозон бебето беше само едно. Направихме дълга фотосесия, за да си ги грледам. Таткото щеше да припадне пред монитора, а моя доктор само попита:"Е, как е станала тая работа щом и двамата нямате в рода си?"
Ей такива вълнения ме тресат, имам ужасно много чисто практически въпроси и ако няма да стана досадна ще питам!
Лек ден на всички!

# 1
  • Мнения: 2 051
ЧЕСТИТО, ЧЕСТИТО!
И ние си нямахме в рода близнаци, ама отимахме!
Питай за всичко, разбираме вълненията ти и още как Laughing

Кога ги чакаш?

# 2
People Angel това е късмет и нещо,което преживяват 12 от 1000 жени.При мен беше същото,а сега вече в 7 месец е супер.Е разходите са двойни,но иначе е УНИКАЛНО.Ако има нещо и аз съм на среща.Само се пази и късмет

# 3
  • Мнения: 1 895
чудесна новина Grinning добре дошла във форумчето-питай каквото те интересува-ние сме насреща Laughing

# 4
Честито ,пожелавам ти лека бременост ,тук при нас е полезно и весело .Аз съм за май ,но само живи и здрави . Къде ходиш на преглед при кой лекар доволна ли си .Първо ли раждане ще ти бъде  Grinning  Grinning е хайде стига толкова,че ще те ти писне от нас  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 5
Честито и от мен!
И аз се чуствах така като разбрах, че ще имаме близнаци. Бях в 15-та седмица и също нямаме близнаци в рода.  Една седмица ходих като замаяна. После само се радвах, а сега, като наближава да се родят вече нямам търпение да ги видя Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 6 522
ЧЕСТИТО-О-О-О-О-ОО!
И аз плаках като разбрах ( само, че при мен още на първия ехограф ми казаха), ама защо плаках не зная - радост, страх, шок  #Shocked , а мъжа ми 5 минути само мучеше, нищо членоразделно, само мучене и чесане но главата  Twisted Evil . даже лекарката вика, аз ли да му кажа или ти, а аз ни гък ни ме, тя тя излиза и му вика "Ще бъдете татко на близанци !!!", голям шок и ние и в двата рода нямаме.
Айди и ще помагаме с каквото можем  Laughing

# 7
Цитат на: bibi
ЧЕСТИТО-О-О-О-О-ОО!
И аз плаках като разбрах ( само, че при мен още на първия ехограф ми казаха), ама защо плаках не зная - радост, страх, шок  #Shocked , а мъжа ми 5 минути само мучеше, нищо членоразделно, само мучене и чесане но главата  Twisted Evil . даже лекарката вика, аз ли да му кажа или ти, а аз ни гък ни ме, тя тя излиза и му вика "Ще бъдете татко на близанци !!!", голям шок и ние и в двата рода нямаме.
Айди и ще помагаме с каквото можем  Laughing



Биби ти сама  ли се справяш вече тези два месеца или ти помагат.Аз се притеснявам  от факта,че ще съм сама и сигурно ще ми е много трудно . Как сте кърмиш ли ги ,а дохранваш ли ги .Кои ти бяха най-трудните месеци от бремеността? Ох извини ме май прекалих . Embarassed  Embarassed

# 8
  • Мнения: 440
Много благодаря за милото посрещане и за готовност за помощ, страхотни сте!
Първо раждане ми е, по план трябва да е около 23 юни, но от това, което прочетох близнаците се раждат често с повече от месец по-рано.
Ходя в МД на консултации при наш много близък лекар- д-р Божидар Налбански. Знам че там е доста кофти като условия, но също чух че е екстра от към грижа за бебетата, специалисти и техника.Консултациите ми траят по 1 час - видеозон + мнооооооооооооооооооого въпроси  Mr. Green
Ще започна да пия витамити, но не Матерна, за която чух лоши неща, а някакви американски, доста по-добри били.
Много е грижовен и му имам доверие. Каза ми че най-добрия вариант е раждане със секцио, което той лично ще ми направи, но, не ме ограничава да родя и нормално ако искам и ако всичко е ОК. Има време до тогава Grinning

# 9
  • Мнения: 166
zdravei lilu  parvo se izviniava m 4e ne pi6a na balgarski no niamam vreme. az ot 6 do 9 mesec pieh materna i niakakvo mliako vav edni golemi kutii ivaobste nisto ne mi se iade6e i rodih bez sekcio probvai ako moge6 da rodi6 posle mesli za sekcio.az biah 50 na 50 megdu sekcio i da ragdam no eto 4e gi rodih savsem bezproblemno moite sa mom4e i momi4e na 13 fevruari ste napraviat 3 godini. samo ne se pritesniavai i vsi4ko ste e nared .

# 10
  • Мнения: 166
zdravei rumi - grigorova az sam maika na bliznaci joan i anabella i sa na  2 godini i 9 meseca no poviarvai mi sama sam si  gi gledala dosega i mi e mnogo trudno no niama drug variant.maikami po4ina predi 8 godini pak svekarvami vaobste ne mi pomaga no ako ia popita niakoi kak se spravia snaha i i tia vika ami kato imam vreme hodia da i pomagam ,no ne i iskam pomosta da e giv i zdrav maga mi toi mi pomaga mnogo ta nali decata sa i negovi .imam basta no edin vazrasten mag sas kakvo moge da pomogne..da e giv izdrav i toi pone da im se radva.taka 4e ne se pritesniavai .predi da se rodiat i do den dne6en me pritesniava 4e sas 300 leva mese4en dohod mnogo trudno se gledat dve deca .ot taz godina ot mesec mart sa na detska gradina pak az zapo4nah rabota i pak se spraviame .taka 4e na se pritesniavai.

# 11
  • София
  • Мнения: 173
Xeй, Lilu, прекрасна новина!
Честито и добре дошла в отбора!
Не се притеснявай, ще помагаме с каквото можем.
Аз разбрах, че са две в 8-ма седмица и бях шокирана - ту се смеех, ту плачех. Бяхме планирали разликата с каката да е 9г., бебо да е зодия Телец и други дребни подробности (от 8г. сме в по-голямо жилище с три спални, за нас, за каката + легло за второто дете, а третата направихме кабинет с библиотека).
И какво се оказа - не Теле, а две овнета (родиха се 3 седмици по-рано), а жилището вече не може да се префасонира. Laughing  Laughing  Laughing
Прекрасно е да имаш близнаци. Голяма веселба е вкъщи с трите деца.
За всички проблеми си има решения и хитринки. Справяме се сами, нямаме баби и дядовци. И ти ще се справиш, не се притеснявай. Питай смело за всичко, което те интересува.

# 12
  • Мнения: 183
Здравей и добре дошла от мен. Не ти трябват баби и дядовци, майката си е майка и не с две, ами с пет ще се справи, ако са и на главата. Не се юркай, не е толкова страшно, дори е забавно!

# 13
  • София
  • Мнения: 512
Прекрасна новина миличка!
Аз винаги съм искала да имам близнаци и до 6-я месец на бремеността ми си казвах , че следващият път ще имаме късмет. А то се оказа , че сме успели от раз ( но са били едно зад друго на всички видеозони - хитрушковци).
 newsm47 И аз сама си ги гледам - всичко е до ритъма и се свиква . Голяма веселба си е с повечко деца.  Tada
Аз се чувствам благословенна и се радвам на този дар - да имам близнаци ! newsm05

# 14
  • София
  • Мнения: 6 522
Цитат на: rumi_grigorova
Цитат на: bibi
ЧЕСТИТО-О-О-О-О-ОО!
И аз плаках като разбрах ( само, че при мен още на първия ехограф ми казаха), ама защо плаках не зная - радост, страх, шок  #Shocked , а мъжа ми 5 минути само мучеше, нищо членоразделно, само мучене и чесане но главата  Twisted Evil . даже лекарката вика, аз ли да му кажа или ти, а аз ни гък ни ме, тя тя излиза и му вика "Ще бъдете татко на близанци !!!", голям шок и ние и в двата рода нямаме.
Айди и ще помагаме с каквото можем  Laughing



Биби ти сама  ли се справяш вече тези два месеца или ти помагат.Аз се притеснявам  от факта,че ще съм сама и сигурно ще ми е много трудно . Как сте кърмиш ли ги ,а дохранваш ли ги .Кои ти бяха най-трудните месеци от бремеността? Ох извини ме май прекалих . Embarassed  Embarassed


вече съм сама -да, първо тати си взе 10 дни отпуск като излязохме от б-цата , после мама 10 дни отпуск ги ползваше на половинки, първия месец идваше една акушерка да ги къпе, сега идва 1 път седмично, да види какви поразии съм им сторила  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil , да ти кажа май първите месеци е по-лесно, поне моите все още спят по много. недоспиването ми продължи точно седмица, после спрах да ги будя нощем под час и ставахме по 1 път на нощ
не кърмя - нямах кръма, на добавка сме. вече на 5 хранения -сами се отказаха от нощното хранене. ако таткото ти помага при къпането- няма страшно. според мен важното е да не се шашкаш и да им се впрягаш, аз моите ги гледам по -яваш яваш  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue .карах много лека и прекрасна бременност така, че на третия въпрос не мога да ти отговоря   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт